MIRRRRRRRRRRR MIRRRRRRRRRRR – Evdeki Şifacı

Posted on Updated on

MIRRRRRRRRRRR MIRRRRRRRRRRR – Evdeki Şifacı

Bazen tesadüfen bir yazı, bir makale okursunuz ve içiniz paylaşma hissiyle dolup taşar bir anda. Şu an ben o durumdayım, çünkü zaten iyi geldiğine inandığım bir şeyin, başkaları tarafından bu kadar dikkate alınması beni çok, ama çok mutlu etti.  Yazıda özellikle Helmut Erb’in son paragrafına sonuna kadar katılıyorum. İşte: FID Verlag GmbH ‘nın rutin günlük bilgilendirme maillerinde okuduğum Helmut Erb yazısının tercümesi:

“Sırt ağrılarında en sevdiğim terapi: Kedi mırıltısı

Kedi mırıltısı sırt ağrılarını ve kas gerginliklerini tedavi eder. Bu sonuca Graz’lı bir araştırma projesi ile varıldı ve bundan yola çıkarak alışılmışın dışında bir uygulama geliştirilmiştir.   KST-2010 Kedi mırıltısı terapi aleti sayesinde ilk kez kedi sahibi olmayanların da şifa dolu mırıltılara ulaşması mümkün oluyor. Kulağa gerçekten uzak gibi gelse de, işe yarıyor gibi. Birkaç yıl önce kedi keyif dolu mırıltısının kemiklerin büyümesine etkili olduğunu ve osteoporozu önleyebildiğini okumuştum. İnsanlar kedi mırıltısının şifa gücünden faydalanabilirler. Mırıltının geniş frekans çeşitliliği ağrıları hafifletebilir, hatta birçok kas ve kemik rahatsızlığını da tedavi edebilir.

Graz’lı uzmanlara göre mırıltının iyi geldiği alanlar osteoporoz, eklem ağrıları, sırt /torakal bölge, omurga ağrıları, omurilik disk problemleri, bel fıtığı,  kas tutulmasıdır. Romatizmal eklem rahatsızlıkları da başarıyla tedavi edilebiliyor. Kemik kırılması ve tendon enfeksiyonlarında da tedavi süresini epeyce kısaltıyor. Osteoporozda kemiğin yeniden yapılanması destekleniyor. Hatta kalp kası sorunlarına ve solunum yolları problemlerine üzerine pozitif etkisi olduğu düşünülüyor. KST-2010 ne ölçüde kedi mırıltısını elektronik olarak güçlendirebileceği ve insan bedenine aktarabileceği daha tam olarak kesin belirlenmiş değil. Cihazı bulan Dr Fritz Florian’a göre mırıltı aleti sırt ağrıları için, sporcularda kas ve dolaşım sistemini canlandırmak için başarıyla kullanılabiliyor. Sadece gevşemek ve rahatlamak için de kullanmak mümkün tabii.

Kısa ve öz: Kedi mırıltısı bedendeki tıkanıklıkları çözer ve enerji akışını aktive eder. Bundan sadece kemikler ve kaslar değil, aynı zamanda tüm metabolizma yarar sağlar ve mutluluğumuza da bir katkı oluşur. Bir cihaz yerine benimle sarmaş dolaş olmaya hazır olan kedim Paul’u vücudumun ağrılı bölgelerine yatırmayı tercih ederim. Eşim bir gece terapisi geliştirdi. Her iki kedimizde geceleri onun kolunda yatıp yarışırcasına mırlıyorlar. Onlar aynı zamanda bizim uyku terapimiz de sayılırlar”

Evet Helmut Erb’in bu yazısını okuyan ve kedi sahibi olmayı düşünüp, henüz bir girişimde bulunmamış arkadaşlar varsa, belki de şimdi bir kediye yuva verme zamanınız gelmiştir…

Hatta “Kedi giren eve Doktor girmez!” diyesim geliyorJ

Sevgiyle kalın.

Yurda Hal

08.11.2010/Saat 09:20

Mallorca

MIRRRRRRRRRRR MIRRRRRRRRRRR – Evdeki Şifacı” için bir yanıt

    pelinoz said:
    10/11/2010, 14:35

    bizzat deneyimliyorum bu “MRRRRRR” şifasını 🙂 teşekkürler..

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s