14 – 20 Şubat 2011 Haftası

Posted on Updated on

Bu haftanın başında hayallerimizi gözden geçirelim. Gerek ruhsal, gerekse dünyasal hayallerimize bir göz atalım. Geçerli olanların içinden kendimize bir ruhsal ve bir dünyasal hedef seçelim ve bunların üzerine odaklanalım. Çünkü bu hafta gökyüzü, bize her zamankinden daha fazla imgeleme, yaratıcılığı tetikleme imkânı sunuyor. Bugüne kadar odaklanmakta zorlandıysak, bu hafta her şey daha kolay olacak / Neptün sayesinde:)

Haftanın ilk gününü yoğun duygusallıkla atlattıktan sonra, hayat şartları bir yandan hayal dünyamızı tetikleyip ayaklarımızı yerden keserken, diğer yandan mantığı elden bırakmamamız için bize bol bol sebep yaratacak. 17 Şubat’ta Neptün’le kavuşacak olan Güneş’in etkisini tüm hafta üzerimizde hissedeceğiz. Ruhsal konulara olan ilgi ve alakamızın artması, ruhsal rehberimizle tanışma olanağı, daha derinlerdeki benliğimizle tanışmamız için çıkan fırsatlar; bunların hepsi Güneş/Neptün kavuşumunun etkisi olarak ortaya çıkabilir. Bu hafta içinde yaşayacağımız etkilere çok dikkat etmeliyiz. Çünkü bu hafta hissedeceklerimiz, Nisan’ın ilk haftasından itibaren Balık burcuna geçecek ve yıllarca Balık etkisinde kalacak Neptün’ün bize hissettireceklerinin ön habercisi olacaktır.

20 Şubat’ta Mars ile kavuşacak olan Merkür, hemen ertesi gün Neptün’le kavuşacak. Düşüncelerimizin, zihninizden geçen her fikrin özgürce akmasına izin vermeliyiz. Bu hafta düşüncelerdeki tıkanıklıklara yer yok, çünkü zihin olarak akış içinde olmak çok kolay olacaktır. Gerek zihinsel, gerekse fiziksel enerji olarak meditasyon ve benzeri içe dönüş çalışmaları yapmakta zorlanıyorsak, bu hafta ihtiyacımız olan dinginliğe sahibiz. Şimdi çalışmaya başlamalı ve yol almalıyız. Ruhsal olarak hedeflerimize odaklanmak ve o hedefimize giden ilk büyük adımı atmak şimdi çok kolay olacak. Şimdi başlayacağımız ruhsal çalışma ile düşündüğümüzden çok daha fazla yol alabiliriz.

Ay Taktikleri – Bu Hafta

14 Şubat 2011 saat 07,50’den 16 Şubat 2011 saat 11.15’e kadar Ay Yengeç burcunda büyümekte; Pluto’dan aldığı karşıt açı etkisi ile ev hayatı ile iş hayatını bir arada yürütmekte problem yaratan bir enerji söz konusu.  Gereksiz hırstan kaçınmalıyız. İkili ilişkilerde ve aşk hayatında daha ılımlı ve romantik bir atmosfer olacaktır. Bu sevgililer günü için kalabalık bir parti yerine romantik bir akşam yemeği çok güzel bir seçim olabilir. Yengeç günleri aile ile daha fazla vakit geçirmek için çok uygundur. İş hayatında dikkat toplamak biraz daha zordur.

16 Şubat 2011 saat 11.15’ten 18 Şubat 2011 saat 11.40’a kadar Ay Aslan burcunda Dolunay fazında (Dolunay 18 Şubat saat 10.34’te); Genel anlamda egomuzun çok ön planda olacağını söylemeliyim. İkili ilişkilerde kolaylıkla gerginlikler yaşanabilir. Ancak gerginlikleri önlersek, son derece tutkulu birkaç gün geçirebiliriz. İş hayatında zorunlu olmadıkça çalışmak istemeyeceğimiz bir ruh halinde olacağız. Fakat bir yandan da yaratıcılığımız hem Dolunay, hem de Aslan burcunun etkisiyle tetikleniyor. Tembelliği bir kenara bırakabilirsek, yaratıcılığımızı işimizde kullanabileceğimiz olumlu bir enerjiye dönüştürebiliriz. Dolunay günü lütfen sadece sıvı gıdalarla beslenin ve bedeninizi aşırı yormaktan kaçının.

18 Şubat 2011 saat 11.40’tan 20 Şubat 2011 saat 11.02’ye kadar Ay Başak burcunda küçülmekte; Duygusallıktan uzak, çalışkan ve üretken birkaç gün yaşayacağız. Detaylarıyla uğraşmamız gereken işleri öncelikli olarak bitirmeliyiz, çünkü şimdi ihtiyacımız olan sabra fazlasıyla sahibiz. İkili ilişkilerimizde, aşk hayatımızda problemlerimiz varsa, şimdi sevdiğimiz kişi ile zorlanmadan bunlar hakkında konuşabilir, çözüm bulabiliriz.

Ay Taktikleri’ni daha detaylı öğrenmek istiyorsanız; tüm ayrıntıları “Ay Taktikleri” kitabında bulabilirsiniz:

http://www.dr.com.tr/Search.aspx?kw=ay+taktikleri&gid=00001&criteria=999&media=999

Sevgiler

Yurda Hal/ 24 Ocak 2011

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s