21 – 27 Şubat 2011 Haftası

Posted on Updated on

21 Şubat’ta Merkür ve Mars, Neptün ile kavuşuyor. Geçen haftanın ruhsallığı bu hafta elbette yok olmuyor. Hatta ruhsal anlamda gelişmeler gösterebileceğimiz bir dönemi devam ettiriyoruz. Ancak ruhsallığımızın tetikleyen enerji ile birlikte başka bir enerji daha ortaya çıkıyor. Sahtekârlığın ve dolandırıcılığın enerjisi de açığa çıkıyor bu hafta başı ile birlikte. Her gördüğümüze ve her duyduğumuza inanmamalıyız bu hafta.

Merkür (22. Şubat) ve Mars(23 Şubat), Neptün’den sonra Chiron’la da kavuşacaklar. Eğer ruhsal anlamda iyileşme ile ilgili bazı girişimlerde bulunmak istiyorsak, bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz. Ruhsal iyileşme için önemli olan, bu dönemin içinde barındırdığı dolandırıcılık enerjisini de göz önünde bulundurup, doğru ruhsal rehberi bulmak olacaktır.

25 Şubat’ta Jüpiter(Koç) ile Pluto (Oğlak) arasında kare açı oluşuyor. Günlük hayatta, özellikle de iş ortamında fikirlerinizi zorla başkalarına kabul ettirmeye çalışmayın, çünkü beklemediğiniz tepkilerle karşılaşabilirsiniz. Güç kavgalarının kolayca devreye girebileceği, küçücük olayların fazla büyüyeceği durumlar yaşayabilirsiniz. Tabii ki işin içinde Jüpiter olunca, çok zor durumların içinden mucizevî bir şekilde paçayı kurtarmak da söz konusu olacaktır. Bu tür sürprizlere de açık olmalısınız.

20 Şubat 2011 saat 11.02’den 22 Şubat 2011 saat 11.30’a kadar Ay Terazi’de küçülmekte; Ciddi ve mantıklı konulara zaman ayırmaya çalışıyoruz. Gerek özel, gerekse iş hayatındaki ilişkilerimizde gereksiz samimiyetten hoşlanmıyoruz bugünlerde. Satürn’ün etkisini bize aktaran Ay, her konuya titizlikle yaklaşabileceğimizi, gösteriyor. Bugünlerde daha kıvrak bir zekâya sahip olduğumuz gerçek. İkili ilişkilerinizde geçmişte yediğiniz darbeler tekrar hafızanızda canlanabilir ve karamsar bir havaya bürünmenize sebep olabilir. Normalde Ay Terazi’deyken çok daha güzel etkilere sebep olmasına rağmen, Satürn’ün bu burçta bulunması Ay/Terazi günlerinde zorlanmamıza sebep oluyor.

22 Şubat 2011 saat 11.30’dan 24 Şubat 2011 saat 14.47’ye kadar Ay Akrep burcunda küçülmekte; Konsantrasyonumuz yüksek. Kalabalık ortamlardan hoşlanmıyoruz. İşlerimizi kendi başımıza ya da gerçekten çok güvendiğimiz, yanında kendimizi duygusal anlamda da rahat hissedeceğimiz bir iki kişi ile yapıp bitirmek isteriz. Ay Akrep günlerinde özen gerektiren işlerin üzerinde durabiliriz. Ayrıca borç alacak konuları bütçe açıkları ile ilgili hesap kitapta yapabiliriz. İkili ilişkilerde, aşk hayatında tutku, erotizm ve romantizm üst düzeyde olacaktır. Aynı zamanda yersiz kıskançlıklar da çok kolay tetiklenebilir. Eğer karamsar olmaya yatkın bir ruh haliniz varsa, bugünleri yalnız geçirmek yerine sevdiğiniz insanlarla birlikte geçirin, zira karamsarlığınız Akrep günlerinde artabilir.

24 Şubat 2011 saat 14.47’den 26 Şubat 2011 saat 21.33’e kadar Ay Yay burcunda küçülmekte; Kendimizi mutlu, neşeli ve enerji olarak son derece güçlü hisseceğiz. Bu iyimser halimiz Hem Yay’ın ateş enerjisinden, Hem de Jüpiter ile olan uyumlu açısından alıyoruz. İyimserliğimiz sayesinde, işlerimize ve ilişkilerimize daha bir dört elle sarılıp her zamankinden daha fazla gelişme sağlayabiliriz. Bugünlerde yapacağımız her işe yüreğimizi koyacak, derinden inanacağız. İyimser Yay’ın okunu hedefinin ötesine fırlatması da sık sık gerçekleşen bir durumdur. Bu yüzden Ay Yay’dayken, hazır Jüpiter’den de olumlu açı ile desteklenirken, mantıklı olan hedeflerimize odaklanalım. Çünkü mantığımızı elden bırakmazsak, bu günlerde ortaya koyacağımız işler bizi gerçekten de hedefimize ulaştıracaktır.

26 Şubat 2011 saat 21.33’ten 01 Mart 2011 saat 07.15’e kadar Ay Oğlak burcunda küçülmekte; Ay Oğlak günlerinin en güzel yanı, gereksiz duygusal krizlerden uzak olmamızdır aslında. Bu yüzden en ufak bir olayda, sinirlerimiz bozulmaz ve kontrolümüzü kaybetmeyiz. Ancak Pluto’nun da Oğlak burcunda olması, bu günlerde özellikle iş hayatında krizler de yaşanabileceğimizin göstergesi. Duygularımızı ortaya koymamamız, kriz ortamlarından kolayca sıyrılmamızı sağlayacaktır elbette. Ay Oğlak’tayken aşk hayatımızla ilgili önemli bir etkiye sahip değildir, hatta daha soğuk ve mesafelidir diyebilirim.

Ay Taktikleri’ni daha detaylı öğrenmek istiyorsanız; tüm ayrıntıları “Ay Taktikleri” kitabında bulabilirsiniz:

http://www.dr.com.tr/Search.aspx?kw=ay+taktikleri&gid=00001&criteria=999&media=999

Sevgiler

Yurda Hal/ 24 Ocak 2011

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s