28 Şubat – 06 Mart 2011 haftası

Posted on Updated on

Bu hafta Chiron, Merkür, Mars, Güneş ve Uranüs Balık burcunda ilerleyecek. Balık burcunun bu yoğun etkisi bize kendimizi hayatın akışına bırakabileceğimiz bir enerji sunuyor. Günlük işlerimizin peşinde koşmak gibi bir zorunluluğumuz yoksa kendimize daha fazla zaman ayırmalıyız. Eğer işimizi bırakamıyorsak, bulduğumuz her fırsatta kendimizi huzurlu bir atmosfere sokmak için çalışmalar yapmalıyız. Hayallerimiz, rüyalarımız her zamankinden daha yoğun olacaktır. Hayal ile gerçeğin arasındaki sınırın kolaylıkla ortadan kalkabileceği deneyimler yaşayabilirsiniz. Eğer bugüne kadar meditasyon yapmayı hiç denemediyseniz, özellikle 04 Mart’taki Yeni Ay’da bu deneyimle tanışmanız için çok doğru bir zamanı yakalamış olursunuz. İçimizde hissettiğimiz adlandırılamaz huzur duygusu, zaman zaman içe dönmemize, zaman zaman neşe içinde dış dünya ile kaynaşmamıza sebep olabilir. Bu kadar Balık etkisinin olduğu bir haftada ( eğer işinizin yaratıcılık ve hayal dünyası ile alakası yoksa) iş hayatınızda fazla verim beklememelisiniz. Zaten dikkatinizi işinize vermeniz de zor olacaktır.

Eğer ilişkinizde romantizm yaşamak istiyorsanız, bu hafta bunun için de son derece uygun. Çünkü çiftlerin neredeyse konuşmadan anlaşabilecekleri, hatta birlikte hoş vakit geçirirken, birbirlerini anlamaya bile gerek olmadığını fark edecekler.

Tabii ki tüm bu tül gibi uçuşan etkinin bir de diğer yüzü var, gündelik hayatınızda yaşadığınız olayları ve durumları yanlış değerlendirebilirsiniz.  Yaşadığınız olayların üzerinizde bıraktığı etkinin gerçek dünyayla pek alakası olmayabilir. Bu yüzden önemli kararlar almaktan kaçınmalısınız. Aksi takdirde bir sonraki hafta hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Ay Taktikleri – Bu Hafta

 

 

 

 

26 Şubat 2011 saat 21.33’ten 01 Mart 2011 saat 07.15’e kadar Ay Oğlak burcunda küçülmekte; Ay Oğlak günlerinin en güzel yanı, gereksiz duygusal krizlerden uzak olmamızdır aslında. Bu yüzden en ufak bir olayda, sinirlerimiz bozulmaz ve kontrolümüzü kaybetmeyiz. Ancak Pluto’nun da Oğlak burcunda olması, bu günlerde özellikle iş hayatında krizler de yaşanabileceğimizin göstergesi. Duygularımızı ortaya koymamamız, kriz ortamlarından kolayca sıyrılmamızı sağlayacaktır elbette. Ay Oğlak’tayken aşk hayatımızla ilgili önemli bir etkiye sahip değildir, hatta daha soğuk ve mesafelidir diyebilirim.

01 Mart 2011 saat 07.15’ten 03 Mart 2011 saat 18.48’e kadar Ay Kova burcunda küçülmekte; Motivasyonumuz yüksek ve hayattan beklediğimiz güzel günler var. Ay’ın Kova’da olduğu bu günlerde, Jüpiter’den de aldığı olumlu etki sayesinde iyimser duygularımızın son derece arttığını söyleyebiliriz. Ay/Kova günlerinde geleceğe yönelik planlarımızı gözden geçirebiliriz. Geleceğe yönelik planlarımızda, nelerin artık hayatımızdan çıkması gerektiğine karar verebiliriz. İşimizde hem berrak bir zihin sergileyebilir, hem de yaratıcılığımızı kullanabiliriz. İkili ilişkilerimiz üzerinde de Ay Kova’nın olumlu etkisi vardır, ancak baş başa vakit geçirmek yerine kalabalık bir arkadaş grubunda olmak ya da sinema, konser gibi bir etkinliğe katılmak keyif verici olacaktır.

03 Mart 2011 saat 18.48’den 06 Mart 2011 saat 07.15’e kadar Ay Balık burcunda Yeni Ay fazında (Yeni Ay 04 Mart saat 22.45’te); İçe dönme, kendi özünü tanıma zamanı. Burçlar kuşağının son yeni Ay’ını yaşıyoruz ve bir yıldır yol aldığımız hayatın bizde bıraktığı tortuları da geri de bırakarak, önümüzdeki ay gerçekleşecek olan Yeni Ay’a hazırlanmalıyız. Bu Yeni Ay ile birlikte artık bize ait olmayan enerjilerden kurtulmak için adım atmalıyız. Bu çalışmayı maddi ve manevi anlamda yürütmeliyiz şimdi. Bir yandan dolabımızdaki gereksiz, artık kullanmadığımız eşyaları ihtiyaç duyanlara aktarırken, diğer yandan da tüm çakralarımızı harekete geçirecek ruhsal çalışmalara yönelmeliyiz. Bu sayede bedenimizin temel enerji merkezlerinde birikmiş olan tıkanıkları da çözümlemiş oluruz.

06 Mart 2011 saat 07.15’ten 08 Mart 2011 saat 19.53’e Kadar Ay Koç burcunda büyümekte; Enerjimizi doğru kullanırsak birçok işi halledip bitirebileceğimiz günlerdeyiz. Bedensel enerjimizi doğru kullanmak için egzersiz yapmak çok faydalı olacaktır. Ayrıca zihinsel anlamda da hızlı düşünen, hızlı eyleme geçen bir yapıdayız. Yalnız aceleciliğimiz ve telaşımızla bir araya gelen iyimser yanımız, yapabileceğimiz hataların farkına varmayacağımızın işaretçisi. İkili ilişkilerimizde sevdiğimizle hoş vakit geçirebiliriz. Hatta çekingen davrandığımız bir ilişkide önemli ve cesaretli bir adım atabiliriz. Baş ağrılarına dikkat!

Ay Taktikleri’ni daha detaylı öğrenmek istiyorsanız; tüm ayrıntıları “Ay Taktikleri” kitabında bulabilirsiniz:

http://www.dr.com.tr/Search.aspx?kw=ay+taktikleri&gid=00001&criteria=999&media=999

Sevgiler

Yurda Hal – 24 Ocak 2011

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s