19 Mayıs 2011 saat 23.17’den 22 Mayıs 2011 saat 05.33’e kadar Ay Oğlak burcunda küçülmekte

Posted on Updated on


Huzurlu hisseden, ancak harekete geçme gereği hissetmeyen burçlar: Boğa- – Başak- Akrep- Oğlak- Balık

Gergin hisseden, ancak harekete geçen eylem yapmaya istekli burçlar: Koç- Yengeç- Terazi-

İçsel huzursuzluk hisseden burç: Kova

Ay boşlukta: 22 Mayıs 2011 saat 00.05 22 Mayıs 2011 saat 05.33 arası

Ay küçülmekte: verme dönemi –paylaşma dönemi

Kendinizi işinizde daha iyi ifade edebileceğiniz, kariyerinize odaklanmanız gereken bür dönemdesiniz. Gökyüzündeki zorlayıcı etkiler mücadeleci yanınızı ortaya çıkaraktır. Ancak aynı zamanda zorlayıcı şartlara da hazırlıklı olmalısınız. Gerginlik olmadan kendimizi iş bitirmeye zorlayamıyorsak, bu dönemin hakkını vermeli, nasıl bir yol izleyeceğimize karar vermeliyiz. Ayın küçülen etkisi özellikle hallolmamış işlere ciddiyetle yaklaşabileceğimizi ve iş bitirebileceğimizi göstermekte. Disiplinin ön plana olduğu birkaç günlük bu etkiden faydalanmak mantıklı olacaktır. Zaten mantığımız her konuda ön planda şu sıralar.

Duygusal alanda yaşadığımız problemler varsa, şimdi bunları da mantık çerçevesinde ele alabiliriz. Üreteceğimiz çözümler, duygularımızdan etkilenmeyecektir. Romantizmden uzak olacağımız için sevgilimizle baş başa geçireceğimiz anlar da bundan nasibini alacaktır.

Ay Oğlak günleri mevsim yaz olsa bile toprak soğuktur. Uzun süre toprak üzerinde oturmaktan kaçınmalısınız. Dizlerde, kemiklerde ve ciltte hassasiyet artar. Kalsiyum takviyesi iyi gelir. Ayrıca cilt bakımı, manikür ve pedikür için tercih edilmesi gereken günlerdir.

19 Mayıs gecesi, Ay Oğlak burcuna girer girmez, Neptün’le sekstil açı oluşturacak, özellikle yaratıcılıkla ilgili bir işle uğraşıyorsanız, muhakkak bu saatler siniz yardımcınız olacaktır. Ayrıca bu gecenin özellikle solar pleksus çakranızı temel alan altın rengine odaklanmanız gereken meditasyon çalışması için çok yararlı olacaktır. Özellikle gece 20 Mayıs’a geçer geçmez saat 00:47’de meditasyon halinde olmanız, iş ve kariyer alanında ihtiyacı olan gücü ve enerjiyi almanızı sağlayacaktır. Meditasyon esnasında Göbek çakranızda her nefes ile birlikte büyüyen altın rengi bir ışık topu düşünmeniz yeterli olacaktır. Süreyi 15-30 dakika arasında tutmanız ihtiyacınız olan enerjiyi size verecektir.

20 Mayıs sabah 05:30’da gerçekleşen Ay Uranüs karesi sabah erken kalkmamız gerektiğini ve günün güçlü, dönüştürücü ve yaratıcı etkisini erken saatlerden itibaren kullanmamız gerektiğini gösteriyor. İş ve kariyerimize yönelik endişelere dayalı bir zihinsel hareketliliğin söz konusu olacağı erken saatler. Zihniniz her zamankinden daha hızlı çalışacaktır ve ihtiyacınız olan mantık çerçevenize de sahip çıkmanızı sağlayacaktır. İhtiyacımız olan farklı fikirlere bu saatlerde ulaşabiliriz. Eğer bu süreyi uyuyarak geçiriyorsak (04:30-06:30 arası) rüyalarımızın da bu doğrultuda mesajlar içerebileceğini bilmeli, rüyalarımızı uyanır uyanmaz not etmeliyiz. Hemen ardından saat 11:46’ya kadar Ay’ın Mars, Venüs ve Merkür’le olan üçgen açısı fikirlerimizi ve enerjimizi gündelik hayata hemen adapte etme ve kısa sürede neticelere ulaşma olanağını sunacaktır. Kısacası şimdi çalışkan olmalıyız.

20 Mayıs saat 11:46’dan itibaren devrede olan Ay Plüton kavuşumu, ani öfkelenmelerin ve sinirlilik hallerinin devreye girebileceğini gösteriyor. Sakin olmaya ve her olay akıl ve mantık açısından bakmaya çalışmalıyız. Ayrıca bu güçlü etki aynı zamanda zorda olan olayları çözümleme yetisini de bize verecektir. Eğer mantığı elden bırakmazsak, bu zorlayıcı güçlü etkiyi dönüştürücü olarak kullanabiliriz.

22 Mayıs saat 00.04’te gerçekleşecek olan Ay Jüpiter Karesi geceye damgasını vuracaktır. Şanssız olduğumuz izlenimine düşebilir, karamsar olabiliriz. Ancak bu durum görecelidir, eğer duygularımızı kenara itme şansına sahip olduğumuz Ay Oğlak günlerinde modumuzu değiştirmeyi başarabilirsek, Ay Jüpiter karesi bizim için yeni günün şansına dönüşecektir. Bakış açısında küçük bir değişiklik, gizlenmiş şans fırsatlarını hayatımıza sokacaktır.

Ay Jüpiter karesinin hemen ardından 22 Mayıs  saat 00.05’ten hemen sonra Ay boşluğa gireceğinden olumlu bir duygu ve olumlu bir niyetle uykuya dalmak iyi olacaktır.

Seminer ve eğitim duyuruları:

1)    Yurda Hal ile Galaksi Rehberi / İkizler Burcu Yeni Ay (Aylık Gökyüzü ve Yeniay Çalışmaları Semineri) 01 Haziran 2011 saat 19:30  Yaklaşık iki saatlik seminerimde hem hep birlikte Yeni Ay için dileklerimizi konuşacak, hem de dilek ve niyetlerimizle ilgili tohum ekme/olumlama meditasyonumuzu gece nasıl yapmamız gerektiği hakkında konuşacağız. Buluşmamız Yeniay ve Tutulmadan birkaç saat önce gerçekleşeceği için bu sefer daha farklı bir meditasyon çalışması yapacağız. Bu meditasyon özellikle tutulma ardından aydınlanma niyeti ile yapılacaktır. Ardından bir aylık astrolojik gökyüzü etkilerini konuşup, sırasıyla tüm burçlara  değineceğiz. İlginin yoğunluğu ve yerimizin kısıtlı olması  sebebiyle  sadece yurdahal@gmail.com adresinden rezervasyon yaptıranları seminere kabul edebilmekteyiz. Seminer ücreti 33,–TL+ K.D.V.’dir.

             Not: Semineri her ne kadar iki saatle sınırlamaya çalışsam da genel anlamda (her halde    

                     anlatmayı ve konuşmayı sevdiğim için) sürenin daha uzun olması söz konusudur.

2)    Işıkların Dansı  – Güneş ve Ay İlişkisi- Astroloji Eğitimi semineri Ankara detay için lütfen tıklayınız: https://astroistanbul.com/2011/05/19/819/ 4-5 Haziran 2011

 

3)    “Yurdahal ile Ay Taktikleri ve Çekim yasası” – Bilgi Paylaşım Derneği Taksim’de 18 Haziran 2011 Cumartesi  saat 11:00- 17:00 arası.

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s