Akrep Burcu Yeni Ay 26 Ekim 2011 saat 22:55:47’de

Posted on Updated on

Akrep burcu Yeni Ay’ı öncelikle ülkemizin haritası üzerinde önemli bir etkiye sahip. Yeni Ay 2 derece orbla Türkiye’nin haritasının Güneş’i üzerinde gerçekleşirken, Yeni ay saati de derecesi tutmasa bile ülkemizin yükselen burcu Yengeç yükselmekte.

Yeni Ay haritası, sükûnetimizi korumamız, sağduyulu olmamız gerektiğini belirgin bir şekilde vurgulamakta. Milliyetçilik duygularının daha da belirgin hale geldiğini göreceğiz.Aynı zamanda astrolojik olarak bakıldığında, ülkemiz için ekonomik olarak zorlanmaların da gündeme geleceği görünmekte. Bu ay gereksiz harcamalardan kaçınmalı, hesabımızı bilmeliyiz.

12 Evde yerleşmiş olan Güney Ay Düğümü Hem birleşmiş olduğu sabit yıldız Rigel’den aldığı, hem de 12. evin verdiği etki ile geçmişten ders almanın önemini ve aynı hataların uygulanmaması gerektiğini vurguluyor. Eski hatalara tekrarlamak yerine, bu hatalardan alınan derslerle ileriye yol almak gerektiğini anlatıyor.

Gelelim bireysel olarak bizlerin nasıl etkileneceğine;

Öncelikle duygusallık hat safhada olacak. Hassas ve alıngan yanımız etki altında, damarımıza basmak önümüzdeki bir ay süresince çok kolay. Ayrıca tüm bu duygulara hırsın da karışması bizleri zorlayacak gibi. Güçlü bir enerji var ortada. Eğer istersek, bu enerjiyi akıllıca kullanmakta mümkün tabii ki. Sükûnetimizi koruyabilmemiz, mantığımızla duygularımızı vicdanımızla harmanlayabilmemiz için, içimizde büyüyen bu potansiyel enerjiyi doğru alanlarda kullanmak aslında çok  gerekli diyebilirim.

İçimizdeki bu yoğun enerjiyi özellikle başkalarını anlamak, başkalarının dertlerine ortak olmak için kullanabiliriz. Bizi zorlayacağını düşünüp, sürekli ertelediğimiz işlerin sabırla yapılması ve bitirilmesi için bundan daha iyi bir zaman bulamayız. Ruhsal konularla ilgili çalışmalara yönelebilir, yeni bazı öğretilere kapımızı açabiliriz.

Akrep Yeni Ay’ı özellikle korkularımızla yüzleşmemizi sağlayacaktır. Hayatımızda yok saydığımız, bizi ürküten ve korkutan konular teker teker gündeme gelecektir. Özellikle geçmişe yönelik anıların ortaya çıkacağını söyleyebilirim. Bu söylediklerim sizi ürkütmesin, çünkü bu Yeni Ay Jüpiter’le karşıt açı içerisinde. Bu yüzden korkularımızdan kurtulmak, onlarla yüzleşip hayatımıza pırıl pırıl devam etmek bu Yeni Ay’da kesinlikle yapılması gereken çalışmalar içinde olmalı. Regresyon, aile dizimi, nlp, astroloji gibi alanlarda (geçmişe yönelik temizlik çalışmaları) uzmanlardan şimdi yardım alma zamanı aslında.

Akrep burcu Yeni Ay’ı benim için çok kıymetli, çünkü dilekler gizli kalmalıdır ve hiçbir burcun Yeni Ay’ı dileklerimizi Akrep burcu kadar gizleyebilir.

Akrep burcu Yeni Ay’ı her şeyi dileyebileceğimiz gibi (çünkü Akrep sırdaştır ve onunla her sırrını paylaşabilirsin) Akrep temasına uygun dileklerde de bulunabiliriz. Tutku, cinsel doyum, istikrar, odaklanma, aşk, korkuyu cesarete çevirme, ölüm korkusunu yenme özellikle bu Yeni Ay’ın konuları.

Ayrıca borçların çabucak ödenmesi, finansal anlamda bağımsız olmak da bu alana aittir.

Akrep burcu Yeni Ay’ı bize değişim ve dönüşüm için gerekli cesareti verir. Bırakmamız gereken konuları dostlukları, acısa bile her zamankinden daha kolay bırakabiliriz. Acı çeker, küllendirir ve yeniden doğarız. Haberci rüyalar da bu dönemin olmazsa olmazıdır. Lütfen bilinçaltınızın rüyalarla yolladığı mesajları ciddiye alın!

Bir Olumlama ile ifade etmem gerekirse, bu Yeni Ay’ın olumlaması şöyle olabilir:

“İçimde var olan sonsuz gücün farkındayım. İçimdeki bu potansiyeli hem kendi, hem de çevremin hayrı için kullanmayı seçiyorum. Bedenimi tanıyorum ve beden dilimle kendimi iyi ifade ediyorum. Cinsel hayatım sevgi ve tutku dolu. Özel ilişkilerimde kendimi kolaylıkla ifade ediyorum. Benim kazancım her zaman harcamalarımdan kat kat daha fazla. Geleceğe güvenle bakıyorum. Cesaretim, istikrarım ve hayata iyimser bakışım, isteklerimi elde etmemde bana büyük destek. Ömrümün sonuna kadar hayatın tadını çıkarmayı, keyif içinde yaşamayı seçiyorum.

Ben değişim ve dönüşüme hazırım. Hayatımda değişmesi gereken konuların Dolunay’a kadar farkındalığımla buluşmasını ve Dolunay’dan itibaren hayatımdan çıkmaları için gerekli şartların oluşmasını seçiyorum. Tüm bu süreci kolaylıkla halledeceğimi biliyorum!”

Gelelim burçlara göre öne çıkan temalar: (hem burcunuza, hem de yükselen burcunuza göre ön plana çıkan, Olumlama yapabileceğiniz temaları seçebilirsiniz)

Koç veya yükselen Koç’lar: Tutkular, korkular, saplantılar, cinsellik, aşk

Boğa veya yükselen Boğa’lar: ikili ilişkiler, ortaklaşa girişimler, evlilik, açık düşmanlıklar, rekabet ortamları

İkizler veya yükselen İkizler:  sağlık, gündelik hayatın huzur içinde akması, iş bulma, iş ortamında huzur, astları ile iyi ilişkiler, iş arkadaşları ile iyi ilişkiler, çalışkanlık, disiplin içinde olma

Yengeç veya yükselen Yengeç: tutkulu aşk, çocuk, hayattan zevk alma, hobiler, tatil, alkış alma, takdir edilme, hobinin işe dönüştürülmesi

Aslan veya yükselen Aslan: Ev sahibi olma, yuvada huzur, uzun bir hayat, ebeveynlerin sağlıklı ve uzun ömür sürmesi, aile içinde birlik ve beraberlik, evlilik

Başak veya yükselen Başaklar: kardeşler ve akrabalarla ilişkiler, satış pazarlama alanında önemli kararlar, zihinsel güç ve hafıza, kısa yolculuklarda belenmedik ruhsal açılmalar, eğitim, öğrenim, iletişim ve ulaşım konuları

Terazi veya yükselen Terazi: finansal bolluk, para kazanmak için gerekli alanlara odaklanabilme, kendine değer katabilecek imkânlarla karşılaşma, bolluk ve bereket

Akrep veya yükselen Akrep: bireysel değişim dönüşüm, ilişki, evlilik, kendini ifade edebilme gücü, tek bir konuya odaklanma ve çözüm bulma, kendi ile ilgili kötü alışkanlıklardan sonsuza dek kurtulma, affetme

Yay veya yükselen Yay: Terk edilmesi gereken alışkanlıklardan kurtulma, ruhsal anlamda açılma, anlamakta zorlandıkları konularda gerekli anlayışa sahip olma, sağlık, zor şartlardan kurtulma, inacın güçlenmesi

Oğlak veya yükselen Oğlak: doğru dostluk ve arkadaşlıklar, iş için gerekli desteği bulmak, işin kazancının artması, önemli kişilerle önemli iş bağlantıları yapmak, aşk

Kova veya yükselen Kova: kariyer yapma, işte yükselme, kendi işini kurmak, toplum tarafından fark edilmek, saygınlık, profesyonel iş hayatında çalışkanlık ve istikrar

Balık veya yükselen Balık: ruhsal konularla ilgili eğitimlere yönelme, yurt dışı seyahati, yabancı dil öğrenme, yabancılarla ortaklaşa projelerde yer alma, kişisel gelişim fırsatları, inancın kuvvetlenmesi, eğitim, öğrenim.

Sevgiler

Yurda Hal

Akrep Burcu Yeni Ay 26 Ekim 2011 saat 22:55:47’de’ için 4 yanıt

  mehtap yalçın (@mehtapyalcin) said:
  27/10/2011, 01:20

  Merhaba Yurda Hanıım.uzman tvdeki yorumlarınızı gün ben gün tkkip ediyorum,26 ekim yeniayı ile ilgili yorumunuzu dinlediğimde yeniayın 21:55 te gerçekleşiceğini söylemişsiniz.Bende saat 22:00 -22:15 arasında yeniay ritüellerimi gerçekleştirdim,ancak bu yazınızda okuyorumda saat 22:55 yazıyor.şİMDİ BENİM TÜM DİLEK VE RİTÜELLERİM YENİAY SAATİNDEN ÖNCE OLDUĞU İÇİN BOŞA MI GİTTİ?

   Yurda Hal responded:
   27/10/2011, 20:00

   Sevgili Mehtap Hanım,

   Uzman TV’de çekiminde yaz saati karışıklığı oldu. Ancak siz endişe etmeyin çalışmalarınız kesinlikle boşa gitmedi. Yeni Ay’ın enerjisi öncesinde de (neredeyse 5-6 saat) vardı. Bu yüzden yanlış yaptığınız birşey yok. Benim ısrarla saat belirtmem ve üzerinde durmam aslında enerjinin olduğu yaklaşık 12 saatlik zaman dilimin kaçırılmaması için. Bu 12 saatlik etki alanında en etkili an 22.55’ti.
   İçiniz rahat olsun, yaradan çalışmalarınızı kabul etsin. İsterseniz cila olsun diye şimdi bile dileklerinizin üzerinden tekrar geçebilirsiniz. Ay Hala Akrep’te:)

  CevdetBartu said:
  27/10/2011, 18:09

  Teşekkürler (:

  mehtap yalçın (@mehtapyalcin) said:
  30/10/2011, 00:33

  Çok teşekkür ederim Yurda Hanım ,içim rahatladı gerçektende,size güvenimde pekişti,sevgiler.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s