Yurda Hal

Uzman Astrolog Yurda Hal Kimdir?

Yurda Hal

Bu dünyaya gözlerimi açtığımda, beni ne büyük sürprizlerin beklediğinin farkında değildim. Uzunca bir süre farkında olamadım da. Coburg – Bursa hattında süregelen hayat yolum 1993 yılından beri İstanbul’da devam etmekte.

Şu an ilerlediğim yolun ilk temel taşlarını atmaya ’87 yılında İlhan İrem’in Pencere… Köprü… ve Ötesi albümleri ile tanıştığımda başladım. Ancak, ilk taşların orada atıldığını çok sonralar anladım.

1995 yılında bir mail arkadaşım bana kuvars kristalinin yararlarından bahsetmişti. Beni yararlarına o kadar ikna etmişti ki, kendimi Beyoğlu’nda İstiklal caddesinde kuvars kristali ararken buldum. Aznavur pasajında bir dükkanın vitrinindeki doğal taşların arasında bana ait kristali ararken, gözüme irice kaya benzeri bir kristal takıldı. Onu almak için hemen içeri girdim. Dükkan Sahibinin astrolog olduğunu öğrenince içimdeki ses sürekli “danışmanlık almalısın!” demeye başladı.

Ve bu danışmanlıkla bambaşka bir yolun içine giriverdim. Astroloğun söyledikleri mi etkiledi beni, yoksa olayın gizemli yanları mı, açıkçası tam olarak bilmiyorum. Fakat o günden itibaren içini halen dolduramadığım yeni bir sırt çantam olduğunun farkına vardım. Yanımdan ayırmadığım ve her zaman içine yeni bilgiler eklediğim bir sırt çantam.

Astroloji haritamla tanışınca hemen arkasından pozitif düşünce gücü hayatıma girdi.

Beşiktaş’ta, 95’ yılında… Murat Gürgün beni danışmanlığın mutfağındaki astroloji ile tanıştırdı. Lütfü Bozkurt yoga ile… Sedat Kandemir Taşların şifa gücü ile… Hatta Amerikalı bir bey hipnozla da tanıştırmıştı, ama adını hatırlamıyorum.

İşim gereği yaptığım seyahatler artık benim için daha anlamlıydı. Türkiye’de ulaşamadığım bir çok yazılı kaynağa kavuşmamı, gittiğim yerlerde değişik seminerlere katılmamı sağlıyordu. Sırt çantam gün geçtikçe ağırlaşmasına rağmen, taşıması bir o kadar kolaylaşmıştı. İçinde en sevdiğim bilgiler vardı.

Daha sonra Ananda Marga’dan Sevgili Yoga hocam Dada ile tanıştım, Yoga’nın, meditasyonun ne olduğunu, evrenle bütünleşmenin hazzını öğrendim ondan. Bir gün bana “artık sen de öğretebilirsin” dediğin de, Yoga dersleri vermeye başladım ben de Onun öğrettiklerini hiç ayırmam yanımdan.

Ardından Merkez Bilgi Alanı Vakfı’nın derslerinin derya deniz olduğunu, Sabire Atasagun’dan Rei Ki de sevginin esas olduğunu öğrendim. Hepsine teşekkür ederim.

Hathor bilgilerinin deneyimlerini Tom Kenyon ile birlikte İstanbul’da yaşadım. Doya doya iki gün boyunca…

Fakat astroloji merakımı gideremediğimi fark ettiğimde, internette Hakan Kırkoğlu’na rastladım. Astrobil’de Hocam Hakan, ayrıca Hocam ve sevgili arkadaşım Zeynep Şen’den astrolojinin meşakkatli, gizemli ve şifrelerle dolu dünyasını öğrenmeye başladım. Astrolojiyi öğrendikçe onun hayat amacımın önemli bir parçası olduğunu anladım. İşi bıraktım, hayatımı tamamen değiştirdim.

Hayatımın en doğru kararını alarak astrolojinin mesleğim olmasına karar verdim.

Bir çok arkadaşım öğretmenim, birçok öğretmenim arkadaşım oldu. Bir çok öğrencimden neler neler öğrendim. Eşim ve oğlum halen bana hayatın neşeli yanlarını öğretirler.

Sırt çantam dolmuştur diye dönüp baktığımda, içinin daha çok şeyler alabildiğini gördüm hatta bunca zaman arpa boyu kadar yol gittiğimi fark ettim.

Lotus Enerji Dengeleme Merkezinin sahibi Filiz Sınıksaran’dan sevginin büyüklüğünü öğrendim ve enerjilerle neler yapılabileceğini keşfettim. Canım arkadaşım benim. Oradaki Yoga öğrencim, arkadaşım Şahika beni Philip Holt’la tanıştırdı. Böylece sırt çantama bir de NLP Pactitioner, Photo Reading eklenmiş oldu.

Birkaç yıl önce Eserleri sayesinde Alman astrolog Johannes Vehlow ile tanıştım. 20. Yy’ın ilk yarısında tüm zorluklara rağmen astroloji için yaşamış bir değerli üstadı tanıdım ve hala onun öğretileri üzerinde çalışıyorum. Arkadaşlarımın bu konuda desteği büyük. Telefonda online destek olarak arkadaşım Asude Argun sağolsun, beni sürekli tetikte tuttu.

Mukadder Altaylı, Nazan Düzkan, Meral Topdemir ve Günnur Yücekal… onların yardımı ile son üç yıldır Johannes Vehlow eserlerini inceliyoruz. Herbirine teşekkür ederim. Psikolojik Astrolojinin Ekolü Huber Sistemi eklendi zamanla çalışmalarıma…

Eminim burada saymayı unuttuğum daha nice değerli öğretmen vardır hayatımda, değer verdiğim ama yazarken atladığım…

Eski “Aktüel” dergisi yazarı, uzun zamandır http://www.astroistanbul.com yazarıyım. Defalarca çeşitli televizyon programlarına Astrolog olarak katıldım, çekingen yapıma rağmen Okan Bayülgen’den, Saba Tümer’e, Ebru Şallı’dan Melda Tunçel’e ve adını şu an hatırlamadığım daha birçok başarılı Televizyon programcısına konuk oldum. Onlar sayesinde ekranda da kendimi ofisimde çalışma masamın başında gibi hissettim.

Son olarak sepetciğime Access Bars eğitimini ekledim ve tanıştığım en harikulade mucize deneyimim olduğunu söyleyebilirim. Kendi üzerimde faydasını gördüğüm bu çalışmanın uygulayıcısı olmak benii çok mutlu ediyor.

Astroloji dersleri, danışmanlık, internet ortamı ve “Ay Taktikleri” kitabımla bildiklerimi aktarırken, diğer yandan kendimi geliştirecek her öğretmenin, bilginin yakasına yapışıyorum.
Yeni kitabım üzerinde yoğun bir çalışma temposu içindeyim.

20 yılı aşkın profesyonel Astroloji Danışmanlığı tecrübeme rağmen, halen hayat fakültesi öğrencisiyim ve astroloji penceresinden hayat dersleri veriyorum,! İlgililere duyurulur.

Yurda Hal


Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s