Koç Burcunda Dolunay

Posted on Updated on

AY TAKTİKLERİ

23,09,2010 saat 11,48’den 25,09,2010 saat 23,18’e kadar  Ay Koç Burcunda, Dolunay ve Küçülen Ay fazında;
Dolunay 23 Eylül 2010 saat 12:15’te

Olumlu etkilenen Burçlar: Koç, İkizler, Aslan, Yay, Kova
Gerginlik hisseden  Burçlar: Yengeç, Terazi, Oğlak

Beslenme: Koç günlerinde bedenimiz tarafından en iyi değerlendirilen besinler proteinlerdir. Et, balık, yumurta, soya, süt ve süt ürünlerini kaslarımızı gücümüzü ve zihinsel fonksiyonlarımızı korumak için özellikle bu dönemlerde tüketmeliyiz. Tabii aşırıya kaçmamak şartıyla tüketmeliyiz. Aynı zamanda Ay koç burcundayken bol bol meyve ve sebze tüketmenizde yarar vardır.
Dolunay fazına kadar bedeniniz depolamaya yönelik çalıştığı için çabuk kilo alır, ancak veremez. Öğünlerinizi küçültün. Dolunay’ın hemen ardından ise beden kilo vermeye, toksin atmaya yönelik bir sürece geçer. Bu sayede 14 günlük bir zayıflama kürüne başlayabilirsiniz.
Sağlık: Bu günlerde baş ağrısı ve migren riski yüksektir. Bu yüzden kahve ve çikolatadan uzak durmak gerekebilir. Baş bölgesi ile ilgili ameliyatlardan uzak durmalı.
Sportif faaliyetler için uygun. Bedeninizin enerjisini dengelemenize yarayacaktır. Yine de Dolunay döneminde sakatlanma ve yaralanma risklerine karşı dikkatli olunmalıdır. Özellikle bu Dolunay Satürn’ü de içine aldığından, kemiklerimize karşı daha hassas ve dikkatli olmalıyız.
Dikkat!Dolunay fazında yaralar kapanmaz ve ameliyatlarda kan kaybı daha fazla olur. Zorunlu olmadıkça ameliyatlardan kaçınmanızda yarar vardır. Ayrıca Dolunay ve Koç burcu birlikte etki ettiğinde, baş ağrılarında, agresyonda ve streste artış meydana gelir. Gözünüzü yoracak yoğun çalışmalardan da uzak durmalısınız. Eğer migreniniz varsa, rahatsızlığınızı tetikleyen yiyeceklerden muhakkak uzak durmalısınız. Dolunay dönemi sinirlerinizi yatıştıracak egzersizler yapmanız faydalı olacaktır. Ayrıca bugünlerde sarı kantaron çayı da içebilir, biraz huzur bulabilirsiniz.
Bitkilerimiz: Ay Koç’tayken bitkilerin öz suyu meyvesindedir. Bu yüzden sebze ve meyve toplamak için uygun. Ayrıca meyve ağacı dikmek ve toprak üstünde büyüyen sebzelerin tohumlarını ekmek için uygun.
Dolunay özellikle şifalı bitkileri toplamak için çok doğru bir zamandır. Bugün toplayacağınız bitkiler her zamankinden daha fazla şifa etkisine sahip olacak ve aromasını uzun süre koruyacaktır.
Ev işleri: Koç günleri sıcak günlerdir.  Bu yüzden evi havalandırmak için uygun gündür. Ayrıca komposto ya da reçel yapmak için doğru zamandır.
Günlük İlişkiler: Kolaylıkla gergin bir atmosfer oluşturabilecek altyapı bu günlerde mevcuttur. Tartışmalar ve fikir ayrılıklarından kaçınmak gerekir. Flört ve baştan çıkarmak için çok uygun zaman. Geceler biraz daha tutkulu olabilir. Başkalarının sizi eleştirmesine fırsat vermeden, kendi hatalarınızı yakalayabilecek ve onları iş arkadaşlarınızla paylaşmaktan çekinmeyeceksiniz.
Eskiler, Ay’ın Koç, Aslan ve Yay  burcunda olduğu günlerde, yağın gereğinden fazla kızması yüzünden, olası yangın tehlikesini önlemek amacıyla ocakta yemek pişirmezlermiş.
Dolunay dilek dileme zamanı değildir. Bir önceki Yeniay’da dilediğimiz konunun üzerinden geçme zamanıdır. Yani Başak burcundaki Yeni ay’da ne dilediyseniz, bu Dolunay saati zihniniz onunla meşgul olsun. Olumlamalarınızı gözden geçirip tekrar düzenleyebilirsiniz. İsteğinizle ilgili bir gelişme oldu mu? Dileğinize yaklaştığınızı hissediyor musunuz? Belki de dileğinizden vazgeçtiniz. Eğer vazgeçtiyseniz, şimdi yerine yeni bir dilek koyabilirsiniz.

Ayrıca Koç burcundaki Dolunay’da kısa zamanda ortaya çıkmayı arzuladığınız, göz önünde olmasını hedeflediğiniz ve acele konularla alakalı istekler için kullanılabilir. Çabucak halledilmesi gereken, zamanınızın kalmadığı bir işiniz varsa, onun hemen hallolmasını dileyebilirsiniz.
Ayrıca Koç burcu ve Dolunay bir arada ilişkiler hattı demektir, ilişkilerinizle ilgili acil bir dilekte de bulunabilirsiniz. Fakat ilişkinizde herhangi bir sorununuz varsa, bunları konuşmak için Dolunay döneminin geçmesini beklemeniz daha iyi olacaktır.
Sevgiler
Yurda Hal

Koç Burcunda Dolunay” için bir yanıt

    GÜLER said:
    23/09/2010, 12:54

    SEVGİLİ YURHAL HANIM BİZLERLE PAYLAŞTIGINIZ BU GÜZEL VE YARARLI BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. ŞAHSIM ADINA SEVGİLERİMLE…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s