Şifacının Yolu Elçi

Posted on Updated on

Şifacının Yolu

Elçi

Sayısı ve anlamı: 5, Meditasyon

Geleneksel adı: Hierophant

Şifacının enerjisi: Özü ve dünya arasında elçilik

Olumlaması:  “ Ben özüm- Tanrı ile dünyam arasındaki aracıyım. Ben içimdekini zorunlu olmadan dışarıda tezahür ettirenim. Çünkü verdiklerimin, bana gelecek olanları çağırdığını anladım. Yaptığım her girişimin sonucunda barışı tattım.”

Kart konuşuyor: “ Ben seni yönlendiren sesim. Ben senin yüreğinden sana konuşuyorum. Ruhum ihtiyaçları ile dünyanın ihtiyaçlarını birbirine uyulmuyorum. Sana, ne zaman sessiz kalıp, ne zaman konuşman gerektiğini söyleyenim. Ben elçiyim, ben köprüyüm. Ben dünyanın gidişatını gören, onu kabul eden ve aynı zamanda onun altında ezilmeyenim. Büyük fikirleri ve büyük hedefleri destekleyen gerekli düzeni yarattın. Şimdi bu düzen içinde kendini nasıl ifade edeceğini sana öğretiyorum. Ben, senin dünyaya dokunduğun noktanım.

Bütünü destekleyen bir düzen içinde yaşamadığında (bu ister işte, ilişkide ya da toplum içinde olsun) ben sana rahatsızlık vereceğim. Belki de içinden sana saçını başını yoldurtacak teklifler yaptığımı düşüneceksin. İçinde bulunduğun düzen senin kendini gerçekleştirmene ne kadar uygunsuzsa ben de o kadar çekilmez olacağım. Çünkü benim görevim spiritüel gelişimin için gerekli olan değişimleri yaşamandır. Tüm bunları uygularken, sadece görevimi yerine getiriyorum.

Kendiliğinden doğru yolda ilerleyebilirsin. Fakat gerekirse ben, hayat amacını gerçekleştirebilmen için dünyayı bile sarsarım!

Ben kuralları uygulayanım, doğru zaman için doğru töreni tespit edenim. Ben neyin gerekli olduğunu bilenim.  Yüksek gerçekliğin ışığını yansıtmak için hiçbir fırsatı kaçırmam, en olmayacak yerdeki fırsatları bile bulur çıkartırım.

Bazen bir Çingene prensi olarak tezahür ederim. O Çingene prensi en yüksek bilinçlerin sırlarını bilen ve en derin sezgileriyle halkına yol gösterendir. Bana elçi deniyor çünkü ben her kavgada her iki tarafı da anlayan ve zıtlıkları yumuşatanım.  Daha üst bir varoluşa ulaşmak için hazır olan acı çekenin, ne çektiğini bilenim. İçinde tüm kaderlerin yazılı olduğu dönüşüm kitabı benim. Ben tan ve şafak vaktiyim. Yaşam dansının hareketiyim. Bana bak! Ben sana değişimin ortasında kutsal olanı ve dönüştürülebilir olanı sunanım!

Daha yükseğe ulaşmak için seni tetiklediğimde beni duyacaksın. İlerlemek için eline her fırsat geçtiğinde, doğru adım atıp atmadığını ancak ilerledikten sonra anlayacaksın. Ben an’da bulunan elçiyim ve seninleyim. Senin içindeyim!”

Kendini sınama: Kendimce doğru olduğunu düşündüğüm yolda ilerlemek için hazır mıyım? Yoksa şartlar zorunlu bir değişimi gerektirene kadar çekimser mi davranıyorum?

Alıştırma: Bir hafta süreyle bir günlük tut. Bu senin iç sesinin günlüğü olsun. Dış dünyanda bir çok eylemde bulunurken iç sesinin söylediklerini yaz. İç sesin ne diyor ve sen ne yapıyorsun? Bunları kaleme al.

Meditasyon: Bir Çingene prensi ile at arabasında seyahat et. Bu seyahat sırasında sana dünyanın sırlarını açmasına izin ver. O prens kendinden emin olması gerektiğini hangi kaynaktan öğreniyor? Onun sihirli çekiciliği nereden geliyor? İçindeki bu kavranması zor olan yabancı kim?

Beslenme: Yemek alışkanlıklarında bir değişiklik yap. Sana yabancı olan yemeklerle beslenmelisin. Alışık olmadığın gıdaları tüketmelisin. Hayatına yerleşmiş kalıp davranışlarını bilinçli olarak bir süreliğine reddet. Bilincinin ve beslenmenin değişiklikleri senin üzerinde nasıl bir etki bırakıyor? Gözlemle!

Renkler: Kırmızı ve turuncu hareketin rengidir. İçsel olarak aydınlık ve açık ol! Her zamankinden farklı giyindiğinde, başkalarının tepkilerinin ne olduğunu gözlemle. Senden beklenmeyen bir ortamda, iş kıyafetleri ile bulunduğunda insanların davranışları nasıl oluyor? Bu ilginç deneyimi yaşamalısın!

Sevgiler

Yurda Hal

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s