O Ay, O Kadın

Posted on Updated on

O Ay ki,  gece ışığını yansıtan ve karanlıkta yolumuzu bulmayı sağlayan. O Ay ki, duygularımızı ifade etmenin tek yolu. O Ay ki, madde dünyasında tezahür edebilmenin temsilcisi. O Ay ki, evrensel akışı bize yansıtan doğal ayna. O Ay ki, o olmadan bağlantı tam olmaz. O Ay ki, Güneş’in ne demek istediğini dünyaya aksettirerek anlaşılmasını sağlar. O Ay ki, o olmadan Güneş’in ifadesi bize ulaşmaz!

Kadın olmak bir ayrıcalıktır, aynı erkek olmak gibi. Birinin eksikliği düşünülemez. Birinin eksikliği ruhsal deneyimlerimizi bizim bildiğimiz dünya platformunda yerine getirememiz anlamına gelir. Oysa daha ne deneyimler yaşayacağız hep beraber.

Bu iki enerjiden birinin diğeri üzerinde baskı kurması, hem ruhsal, hem de bedensel sağlığımızı tehlikeye atar. Düşünün ki ezilmiş, hor görülmüş, dışlanmış, baskıya maruz bir kadının aracılığı ile dünyaya geldiniz, bir yanınız travmalarla dolu olmaz mı? O travmalar her hücrenizin koduna işlemez mi? Öyle bir işler ki, içinizde yaşadığınız bazı sorunların nereden geldiğini anlayamazsınız. Oysa ya annenizden, ya ananenizden ya da babaannenizden mirastır bu size. Binlerce yıldır yaşanan eril enerjinin baskınlığı ve dişil enerjinin bastırılması kodlamıştır bizi. Öyle bir koddur ki bu, ruhsal olarak gelişmemiz, duygusal olarak yapılanmamız yara almıştır. Zorluklarla mücadele ederek, izleyeceğimiz yolda su gibi akmayı unutarak ilerlemek durumunda kalmışızdır. Hem de binlerce yıldır.

Erkek ya da kadın olmamız sadece bu madde dünyasında gerekli olan bir tezahür, bir deneyim biçiminden başka bir şey değil. Cinsiyetimiz ne olursa olsun, içimizdeki dişil enerji tedavi edilmek zorunda, ancak bu yolla sağlıklı tekamül edebiliriz.

Anlamak gerek her iki enerjiyi de, her ikisinin de ne kadar gerekli olduğunun farkına varmak önemli. Yılın bir günü bunu hatırlamak da önemli değil. Önemli olan bu yılın bir gününü, tüm yıl boyunca bize hatırlatmak istediği mesajı özümsemek.

Her birimizin, erkek ya da kadın ayırmadan, Dünya Kadınlar Günü Kutlu olsun. Dişil enerji hak ettiği yeri bulsun, eril enerjiyle omuz omuza, kafa kafaya ilerlesin. Bu iki enerjinin birleşmesiyle mutlu, huzurlu yarınlara kavuşulacağının anlaşılması dileği ile!

Sevgiler

Yurda Hal

O Ay, O Kadın” için bir yanıt

    Acıbadem Sürücü Kursu said:
    08/03/2011, 15:56

    :)) çok güzeldi.Seninde kadınlar günün kutlu olsun.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s