Balık Burcunda Dolunay

Posted on Updated on

12 Eylül 2011 saat 12.26 ‘da balık burcunda Dolunay gerçekleşecek. Dolunay’lar gerçekleştiği burçtan aldıkları etkiye göre hayatımızda belli başlı alanların aydınlanmasını, ışıklanmasını sağlarlar. Dolunay’ın gerçekleştiği hat haritamızda hangi evlere denk düşüyorsa, o evlerin konuları ile ilgili önemli farkındalıklar yaşamamıza sebep olur.

Balık burcunda gerçekleşecek olan Dolunay özellikle şifa hattı olan Başak – Balık hattında, Balık burcunda gerçekleşecek. Bir Dolunayı değerlendirirken, öncelikle ondan önce gerçekleşen Yeni Ay’ın gerçekleştiği alanı da (Dolunay’ın tam karşısındaki burç) dikkate almak gerekir.

Yeni Ay’da büyümeye başlayan enerji Dolunay zamanında en üst seviyeye ulaşır ve içinde biriktirdiği potansiyeli karşı potaya taşır. İçinde bulunduğumuz Balık burcundaki Dolunay evresi, potansiyel enerjisini Başak burcundaki Yeni Ay’dan itibaren toplamaya başlamıştır. Bu yüzden Başak burcundaki Yeni Ay’dan itibaren kendi şifa enerjimizi yükseltecek enerjileri biriktirmiş, toplamış ve bireysel olarak gerek ruhsal, gerek se fiziksel anlamda güçlenmiş durumdayız (tabii ki burada topladığımız şifa enerjisinin yoğunluğu, gücü bireysel doğum haritamızın elverdiği kadar olacaktır).

Balık burcunda gerçekleşecek Dolunay ile birlikte içimizde biriken şifa gücü, dış dünyaya yansımaya başlayacaktır. Balık burcu karşılık beklemeden yapılan hizmetin alanıdır. Karşılık beklemeden verilen ve alınan şifanın alanıdır. Bu yüzden Dolunay’dan itibaren yaklaşık bir hafta süresince, başkalarına yardımcı olmaya, destek vermeye, onlarla enerjimizi paylaşmaya hazır olmalıyız. Balık burcunun devrede olduğu enerjiler kolektif bilinç adına hizmet etmenin alanıdır.

Bireysel olarak Dolunay’da bazı ruhsal çalışmalar da yapabiliriz. Öncelikle gün boyu katı gıda orucu tutmak son derece yararlı olacaktır. Dolunay saatinde Meditasyon yapmak, Ay’ın iç dünyamızı aydınlatmasına fırsat sunmamıza sebep olacaktır.  Balık burcu enerjisi kolektif bilinç ile bir olmanıza yardımcı olacaktır. Dolunay saatinde ayırabilecek çok fazla zamanınız olmasa bile kısa bir süre için gözlerinizi kapayın ve şunu imgeleyin :

“atmosferin dışında, dünyanın üzerinde bağdaş kurmuş oturuyorsunuz. Aldığınız her nefes ile birlikte dünyanın merkezinden size doğru yükselen kırmızı bir ışık imgeleyin. Bu ışık sırasıyla kök çakranızdan omurganıza ve omurganızdan boğazınıza, boğazınızdan üçüncü gözünüze ve oradan da tepe çakranıza doğru ilerliyor. Son olarak da tepe çakranızdan dışarıya çıkıyor. Aldığınız her nefes ile birlikte kök çakranıza kırmızı renkte giren ışık, yukarıya yükseldikçe sırasıyla çakra renklerine dönüşüyor (kırmızı- turuncu-sarı-yeşil-mavi- mor- beyaz) ve son olarak beyaz ışık olarak tepe çakranızdan çıkıp uzayda sonsuzluğa yol alıyor. Her nefes alışınızla yükselen  ve tepe çakranıza ulaşan ışık, her nefes verişinizle bedeninizin ışıkla kaplanmasına ve bu ışığın bedeninizden dışarı taşmasına sebep oluyor.”

Bu çalışmayı birkaç dakikalığına bile yapsanız yararı olacaktır. Uzun yapabiliyorsanız tabii ki çok daha iyi olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

Eğer Başak burcunda gerçekleşen Yeni Ay’da bir dilekte bulunduysanız, şimdi bu dileğinizle ilgili enerjinizi tazeleyecek motivasyonunuzu artıracak bir imgeleme çalışması yapabilirsiniz. Başak Burcu Yeni Ay’ını dilekte bulunmak için kaçırdıysanız, bu Dolunay’da burcunuz ne olursa olsun sevebileceğiniz bir iş, huzurlu bir iş ortamı, sağlık, sıhhat, zihinsel zindelik dileyebilirsiniz.

Yaratıcılıkla alakası olan bir mesleğiniz varsa, bu Dolunay hayal dünyanızı geliştirecektir. İhtiyacınız olan yaratıcılığa şimdi ulaşabilirsiniz.

Genel olarak ele aldığımızda ise Başak- Balık hattı enerjisi dağınık ve karışık bir enerjiye sahiptir. Bu yüzden bir sonraki Yeni Ay ve Dolunay dönemine (Terazi-Koç) kaotik ve karmaşık bir ortam devredecektir. Bu dönemin kargaşası, alınan kararlar, yapılan hatalar, gereksiz tepkiler ya da gereğinden fazla hassas olma halleri, 27 Eylül Terazi Yeni Ay’ı ile başlayan bir aylık dönemde zor anlar yaşanmasına sebep olabilir. Eğer bu durumu Türkiye açısından ele alacak olursak, düşünmeden ortaya konan duygusal tepkilerin, politik ilişkilerde istenmeyen tavizlerin verilmesine sebep olabileceğini ve bu tavizlerin, dış dünya ile olan kendi ilişkilerimizi aleyhimize kısıtlayabileceğini söyleyebilirim.

Aynı durum bireysel hayatımız için de geçerli. Şimdi atacağınız atımları çok net hesaplama şansına sahip değiliz. Ya detaylarda kayboluyoruz ya da gerçekleri tam olarak göremiyoruz. Reel hayatı bağlayacak, ilişkiler adına önemli olacak kararları şimdi almamak yerinde olacaktır. Bunun yerine ruhsal yanımızı geliştirmeye çalışmalıyız. Özellikle Ay düğümleri ile kare açısında olacak olan Dolunay, karmik bazı çözülmeler yaşayabileceğimizi gösteriyor. Önümüzdeki 15 gün süresince hayatımızla ilgili halledemediğimiz problemlerle yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Bu yüzleşmeler ise ardından zorlayıcı ve cesaret gerektiren adımları atmamıza sebep olabilir.  Zodyak kuşağının son burcunda gerçekleşecek olan Dolunay aynı zamanda gizli korkularımızla yüzleşme zorunluluğu getirebilir. Ancak bu korkularla yüzleşmek için cesaretle adım atmayı başarabilirsek, nasıl bir sistemin içinde var olduğumuzu fark edip, aydınlanma yolunda ilerlememize yardımcı olacak içsel bir gelişim de yaşayabiliriz.

Balık- Başak hattı aynı zamanda hissetmek ve bilmek, inanç ve bilim, ruhsallık ve maddesel dünya çelişkilerini zıtlıklarını da gündeme getirecektir. Bu alandaki etkiler Başak burcu Yeni Ay’ı ile birlikte başlamıştır ve Terazi burcu Yeni Ay’ına kadar da sürmeye devam edecektir.

Unutmadan Dolunay zamanı kilo vermeye başlangıç dönemidir. Bu yüzden kilo problemleriniz varsa, şimdi niyet edip rejime başlayabilirsiniz.

Gelelim burcumuza ve yükselen burcumuza göre Bu Dolunay’ın önümüzdeki 15 gün süreyle bizleri nasıl etkileyeceğine:

Koç ya da Yükselen Koç: Yüzleşmekten korktuğunuz konuların aydınlanması söz konusu. Hayatınızla ilgili gerçeklere çıplak gözle bakmanız gerekiyor. Çevrenizin sizinle ilgili eleştirilerini önemseyin, çünkü sizin görmek istemediğiniz için, yok saydığınız alanlar hakkında yaşadığınızı problemlerden bahsediyorlar. Şimdi bu sorunları ele alırsanız hem günlük hayatınızı, hem de iş hayatınızı düzene sokacak olumlu değişimler yaşayabilirsiniz.  Meditasyon/Olumlama konusu: Korkularla ve hayatın yanlış giden yönleri ile yüzleşme cesareti – ruhsal çalışmalarda başarı – iç huzuru yakalama

Boğa ya da Yükselen Boğa: Sosyal çevreniz ile olan ilişkilerinizi gözden geçirmelisiniz. Yeni dostluklar kurabilirsiniz, belki de bir arkadaşınızın bambaşka yeni bir özelliği ile tanışacaksınız. Sosyal çevrenizin desteğine ihtiyacınız varsa, şimdi bu desteği isteyebilirsiniz. İşinizin geliri ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yeni kazanç kapıları keşfedebilirsiniz. Çocuklarınıza, sevdiğinize ve partnerinize verdiğiniz sözleri yerine getirme zamanı. Meditasyon/Olumlama konusu: sosyal olarak aktif olma- işin geliri – aşk – önemli kişilerden destek

İkizler ya da Yükselen İkizler: İşinizle ve kariyeriniz ile ilgili gerçekleri göreceksiniz. Doğrularınız ve yanlışlarınız aydınlanacak. Şimdi kariyeriniz adına gözünüzü açmalı ve eksiklerinizin ne olduğunu anlamaya çalışmalısınız. İşinizin manevi yanını ihmal etmemeye özen göstermelisiniz, zira maneviyattan yoksun bir yapıya sürükleyecek olan bir kariyer süreci sizi mutlu etmeyecektir. Attığınız her adım başkaları tarafından fark ediliyor, bu sizin cesaretinizi kırmasın. Şimdi ne kadar duyarlı ve bir o kadar profesyonel olduğunuzu gösterebilirsiniz. Meditasyon/Olumlama konusu: iş- kariyer- toplum içinde saygınlık- toplum önünde cesaret- profesyonellik duygusu

Yengeç ya da Yükselen Yengeç:  Dolunay felsefi yanınızı aydınlatacak. İnancınızla ilgili sorgulamalara muhatap kalabilirsiniz. Bunu hem dışarıdan, hem de kendi içinizde yaşayabilirsiniz. Ayrıca ısrarla inandığınız, kayıtsız şartsız teslim olduğunuz alanlarda da bazı değişimler söz konusu olabilir. Emin olduğunuzu düşündüğünüz alanlardaki ışık biraz daha artıyor ve bugüne kadar göremediğiniz bazı gerçekleri daha net görebiliyorsunuz. Eğer yurt dışı,  yüksek öğrenim, eğitim, yabancı dil, dış ticaret gibi alanlarla ilgili işleriniz varsa, bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Meditasyon/Olumlama konusu: Anlama- bilme- yabancı dil öğrenme- yurt dışı seyahati- dış ticaret- inanç konularında aydınlanma- bilgiye ulaşma

Aslan ya da Yükselen Aslan: bazı konularda bir takım sonlanmaların ve yeni başlangıçların zamanındasınız. Özellikle borç, kredi, maliye, vergi dairesi gibi konularla ilgili hallolması gereken bazı konular varsa, şimdi ihtiyacınız olan fırsatla karşılaşabilirsiniz. Bu fırsatları iyi değerlendirmeyi becerebilirseniz, sıkıntılarınızı geride bırakacak adımı atabilirsiniz. Ayrıca tutku ile bağlı olduğunuz, ancak bitmesi gereken bir ilişkiniz varsa (maddi ya da manevi bir ilişki fark etmez) şimdi ağınızı çözecek olanaklarla karşılaşabilir, özgürlüğünüze kavuşabilirsiniz. Meditasyon/Olumlama konusu: özgürlük- cesaret- Anka kuşu(küllerinden doğma)- ölüm teması ile yüzleşme cesareti- borçlardan kurtulma

Başak ya da Yükselen Başak: Kendinize odaklı olduğunuz bu dönemin ikinci yarısında ilgi ve odağınızı karşı tarafa yöneltmelisiniz. Eğer hayatınızda biri varsa, şimdi ona ne kadar önemli olduğu nu hissettirmelisiniz. Şu an partnerinizin desteğinize ihtiyacı olacaktır. Ayrıca bu dönem dikkatinizi çeken her şeyi bir kenara not edin lütfen, çünkü şimdi dikkatinizi çeken konular, diğer insanlarla olan ilişkilerinizde özellikle nelere dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor. Gereksiz gerginliklerden uzak durmaya çalışın. Meditasyon/Olumlama konusu: ikili ilişkiler-evlilik – ilişkide teslimiyet ve bir olma enerjisi- başkalarını anlama – empati kurma- başkaları ile birlikte sürdürülen ortaklaşa işler.

Terazi ya da Yükselen Terazi: Sağlığınıza kulak vermelisiniz. Dolunay ile birlikte ortaya çıkan sorunlar, bazı sağlık problemlerini önceden fark edip iyileşme sürecini hızlandırmanıza yardımcı olabilir. Gündelik hayatınızda ya da iş ortamınıza odaklanmalısınız. Hayatınızın bu alanlarını dengeye sokacak fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İş ortamında diğer çalışanlarla yaşanabilecek gerginliklere hazırlıklı olun. Meditasyon/Olumlama konusu: şifa- iş bulma- günlük düzen ve huzur- hayvan sevgisi

Akrep ya da Yükselen Akrep: Aşk hayatınızla ilgili gerçekleri göreceksiniz. Gerçekleri görmek demek illa ki olumsuzluklarla karşılaşmak olarak algılanmasın. İlişkinizin ya da aşk hayatınıza yaklaşımınızın ne olduğunu anlayacaksınız. Bu durum sizi mutlu da edebilir, çeki düzen vermenize de sebep olabilir. Çocuklarınız varsa, onlarla ilgilenmeniz gerekiyor. Size ihtiyaçları olabilir. Bununla birlikte kendinize zaman ayırmalı, size zevk veren, mutluluğunuzu artıran konulara ağırlık vermelisiniz. Meditasyon/Olumlama konusu: aşk – tutku- sevgi- ilişki- cinsellik- şans-  hobi- evin beti bereketi

Yay ya da Yükselen Yay: Dolunay evinize odaklanmanız gerektiğini söylüyor. Eğrisiyle doğrusuyla aydınlanacak olan ev hayatınıza önem vermelisiniz. İlgiyi eksik ettiğiniz konulara ağırlık vermelisiniz. Ailenizle birlikte geçireceğiniz zamanın kıymetine varmalısınız. Eğer evinizle (yapı) ya da ailenizle ilgili halledilmesi gereken n-bazı konular varsa, şimdi bunlara el atmalısınız. Meditasyon/Olumlama konusu: mutluluk- aile- huzur- ev içi saadet- huzurlu bir yaşlılık- ev sahibi olma- yuva kurma

Oğlak ya da Yükselen Oğlak: Yakın çevrenizle, kardeşlerinizle olan ilişkileriniz gündemde. Kendinizi ifade ediş biçiminiz ve ilişkilerinizdeki tutumunuz başkaları tarafından dikkatle inceleniyor. Siz de nasıl bir iletişim kurduğunuzu şimdi yakından incelemelisiniz. Bu dolunay kardeş veya yakın çevre ile ilgili ya da onlarında dâhil olduğu size ait bazı konuları gündeme getirecek. Şimdi ortaya çıkan sorunları halletmek için birkaç gün bekleyip öyle harekete geçmeniz daha doğru olacaktır. Meditasyon/Olumlama konusu: ilişkiler- hafıza- anlama- eğitim- yakın çevre- ifade biçimi- ticaret

Kova ya da Yükselen Kova: Parayla olan ilişkinizi anlayacaksınız. Para kazanmanın yollarını keşfedeceksiniz. Bu dönemde özellikle para harcamaya değil, para biriktirmeye yönelik bir tutum sergileyebilirsiniz, ancak Dolunay’ın ardından harcamalarınızda bir artma olacak gibi. Kendinizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz. Başkalarının ve kendi gözünüzdeki değerin ne olduğunu fark edeceksiniz. Meditasyon/Olumlama konusu: yeni kazanç fırsatları- para- kendine değer katma- madde ile olan ilişkiyi anlama

Balık ya da Yükselen Balık: Bu Dolunay ilgi ve odakları sizin üzerinize toplayacak. Bu durum sizin dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Eğer uzun zamandır ortaya çıkarmayı düşündüğünüz bir projeniz varsa, şimdi bu projenizi gündeme getirebilirsiniz.  Başkaları sizden gelen bilgileri dinlemeye hazırlar. Bu Dolunay’ı bir fırsat olarak kullanın ve toplum içindeki yerinizi sağlamlaştırın. Meditasyon/Olumlama konusu: Cesaret- özgüven- mutluluk- öz saygı- kendini sevme- ikili ilişkiler- evlilik- kilo problemleri

Seminerler ve Duyurular

  • “Yurda Hal ile Galaksi Rehberi” Terazi Burcu Yeni Ay Semineri: Bu seminerde bir ay süresince hangi gökyüzü etkilerinin altında olacağımızı, bireysel ve toplumsal anlamda ön plana çıkan konuların neler olduğunu konuşacağız. Ayrıca hangi burcu nasıl bir ay bekliyor inceleyeceğiz. Tabii bir de Terazi Burcu Yeni Ay’ı sebebiyle hangi dileklere ağırlık vermemiz gerektiğini (burçlara göre de inceleyeceğiz), Gökyüzünün etkilerini de göz önünde bulundurarak, dilekte bulunurken nelere dikkat etmemiz gerektiğini tespit edeceğiz. Seminer tarihi: 27 Eylül 2011 Salı saat 19.30 (yer bildirilecektir- İstanbul) Seminer ücreti: 36,– TL

Seminer için kayıt yaptırılması gerekmektedir. Kayıt için yurdahal@gmail.com

“Benim Yıldız Taktiklerim” Bir ajanda düşünün…  Size özel hazırlanmış! Sadece sizin doğum anınıza özel astrolojik bilgileri temel alarak oluşturulmuş, içinde tüm yılınızı şekillendirecek bilgilere sahip bir ajanda! İçinde size ait bütün bilgilerin işaretlendiği, size hayatınızı kolaylaştıracak kılavuz niteliğinde bir ajanda. İçinde size özel… devamını okumak için linki tıklayabilirsiniz: https://astroistanbul.com/2011/08/18/benim-yildiz-taktiklerim/,

 

 

Sevgiler

Yurda Hal

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s