Mars Jüpiter Karesi

Posted on Updated onYarın sabah 08.30’da (03 Ekim 2011) gerçekleşecek olan Mars Jüpiter karesi aslında birkaç gündür bizleri etkisi altına almış durumda. Ancak yine de 3 Ekim ve 4 Ekim bu etkinin en güçlü hissedileceği günler  olacak. Genel anlamda iyicil etkilerle andığımız Jüpiter, eğer bir gezegenle işbirliği yapıyorsa, o gezegenin etkisini büyüten, artıran bir etkiyi ortaya koyar. Bu durumda Jüpiter Mars’ın etkisini büyütecektir.

Aslan burcunda ilerleyen Mars egonun, bireysel gücün, toplum içindeki yeri sağlamlaştırmanın yaptırım gücünü simgelemektedir. Hırs, ispat ve yönetme arzusu ile bağdaştırabileceğimiz Mars/Aslan Jüpiter’den aldığı kare açı ile birlikte büyük bir enerjiye dönüşmekte.

Aynı zamanda birkaç gün önce Terazi’de gerçekleşmiş olan Yeni Ay’ın’da etkisiyle, belirgin bir rekabet ortamı, ego savaşı, lider olma arzusu içinde olacağımız günler yaşayacağız. Ancak ortada bir kare açı varken, bu enerjinin kontrolden çıkıp başınıza iş açmasının da mümkün olacağını unutmamalısınız. Başarı ihtirası beklenmedik hatalar yapmanıza sebep verirken, hem kendinize, hem de ilişkilerinize zarar vermenize yol açabilir.

İçimizdeki bu enerji topunu doğru alanda kullanmaya çalışmalı ve özellikle hayatımızda çözmemiz gereken problemleri halletmek için kullanmalıyız. Bu tür açıların bir diğer etkisi de, sahip olduğumuz enerjiyi abartmamız olabilir. Bir işe atılırken, gücünüzün gerçekten de yetip yetmeyeceğini gözden geçirmenizde fayda var.  Eğer gücünüzü abartılı algılıyorsanız, planladığınız işi tamamlamadan sıkılabilir, yorulabilir ya da vazgeçebilirsiniz.

Lüks ve pahalı tüketimde aşırıya kaçabilirsiniz. Sadece farkınızı ortaya koymak için bile harcama yapabilirsiniz.

Ayrıca ateşli, enfeksiyonlu hastalıklara, kalp ve tansiyon sorunlarına karşı daha dikkatli olmalı. Bununla birlikte boğaz bölgesine ait problemler (mesela tiroit) gündeme gelebilir!

Bu birkaç gün

Koç’lar ya da yükselen Koç’lar gereksiz harcama yapmamaya dikkat etmeliler. Aşk hayatını hareketlendirecek olumlu olaylara hazırlıklı olmalılar, yaşadıkları duygusal etkileri birkaç gün sonra değerlendirsinler. Şu an gerçekleri anlamaktan uzak olabilirler.

Boğa’lar  ya da yükselen Boğa’lar fiziksel görüntüleri ile kusurlara odaklı olabilirler. Bu etki geçicidir. Ancak sağlıklarına dikkat emeli ve fiziksel enerjilerini tüketmemeliler. Ev içinde yaşanabilecek gerginlikleri büyütmemeli, abartmamalılar.

İkizler ya da yükselen İkizler aldıkları havadislere tepki göstermeden önce, biraz zaman geçmesine izin vermemliler. Özellikle yakın çevresi ile olan ilişkilerini de etkileyebilecek olan beklenmedik olaylar ya da sırlar bazı gerginliklere sebep olabilir. Bu dönem her bilgi doğru olmayabilir.

Yengeç’ler ya da yükselen Yengeç’ler kazançlarına fazlaca güvenerek abartılı harcamalar yapabilirler. Oysa şimdi geleceğe yönelik tasarruf yapmaları gerekmekte. Arkadaş çevrenizle gereksiz rekabet içine girmekten kaçınmalısınız.

Aslan’lar ya da yükselen Aslan’lar fazla enerjik ve heyecanlı olmaları sebebiyle kaza riskine açıklar. Bununla birlikte enerjilerini kariyer ve iş hayatına yönlendirmeliler. Şu an sahip oldukları enerji geleceğe yönelik önemli adımların temelini oluşturabilir.

Başak’lar ya da yükselen Başak’lar görünmeyen risklere açıklar. Özellikle bilmedikleri, emin olmadıkları alanlardan gelebilecek tehlikelere karşı dikkatli olmalılar. Sağlık konuları ihmal edilmemeli. Ancak ruhsal gelişim adına yapılan çalışmalar çok yararlı ve verimli olacaktır.

Terazi’ler ya da yükselen Terazi’ler arkadaş ilişkilerinde ve geleceğe yönelik beklenti oldukları insanlarla olan ilişkilerinde gereksiz gerginliklerden kaçınmalılar. Enerjilerini hedeflerini gerçekleştirmek için kullanmalılar.  Eğer borç alışverişi varsa, bu konuda olumlu gelişmeler olabilir.

Akrep’ler ya da yükselen Akrep’ler iş ve kariyer hırsı, durmak bilmeyen bir çalışma azmi veriyor. Şimdi çok çalışma zamanı. Ortaklaşa yapılan projelerin avantaja dönüşmesi söz konusu. Ancak üstleriyle iyi geçinmek zorundalar, onlarda rekabet hissi uyandırdıkları an problemler yaşanacaktır.

Yay’lar ya da yükselen Yay’lar ikili ilişkilerde üçüncü şahısların düşünce ve davranışlar problem olabilir.  Fanatik davranışlardan sakınmak gerekir. Hukuksal bir süreç içindeyseniz sükûnetinizi korumalısınız, gereksiz kavgalara izin vermemelisiniz. Sağlığınıza biraz daha özen göstermelisiniz. Rejime başlamak için uygun zaman.

Oğlak’lar ya da yükselen Oğlak’lar  aşk hayatını harekete geçirecek olumlu etkiler söz konusu. Yeni ve ihtiraslı bir ilişkiye başlayabilirsiniz. İlişkinizi değerlendirmek için üzerinden biraz zaman geçmesini beklemeniz iyi olur.  Alt batın bölgesi ile ilgili sağlık problemleri gündeme gelebilir.

Kova’lar ya da yükselen Kova’lar ikili ilişkilerde biraz daha dikkatli olmalılar, gereksiz gerginlikler kolayca kavgaya dönüşebilir. Partnerinizle daha çok evde aile içinde zaman geçirmek daha iyi olacaktır. Aile ile ilgilenmek önemli. Ortaklaşa yapılan işlerde biraz daha sakin olmak gerekir.

Balık’lar ya da yükselen Balık’lar iş ortamında gerginlikten uzak durmalı, bunun yerine tam gaz işine odaklanmalıdır. Sağlık konusuna özellikle dikkat etmek gerekiyor. Yakın çevre ile olan ilişkilerde olumlu gelişmeler olabilir. Özellikle zihinsel yaratıcılık hat safhada.

Bu etkiyi hafifletebilecek bir meditasyon çalışması

Yere bağdaş kurarak oturun ya da düz bir zeminde yere uzanın. Her iki duruşta da omurganızın düz olması önemlidir. Üç kez derin nefes alın ve verin. Üçüncü nefesin sonunda usulca gözlerinizi kapatın. Yavaş yavaş nefes alıp vermeye devam edin. Her nefesinizle birlikte sakinleştiğinizi, huzurla dolduğunuzu fark edin. Şimdi göbek deliğinizin hemen üstünde altın sarısı bir ışık topunun belirdiğini imgeleyin. Bu ışık topu aldığınız her nefes ile birlikte parlasın ve verdiğiniz her nefes ile birlikte büyüsün ve bedeninizi bir küre şeklinde sarsın. Altın rengi ışık topu büyüdükçe etrafı yeşim bir çember  ile çevrelensin. Şimdi ışık topunuzun merkezi altın rengi ve dışa doğru yeşile dönüşüyor. Nefes alıp vermeye devam edin. Büyümeye devam eden ışık topunuz yeni bir renge daha bürünüyor. Şimdi ışık topunuzun merkezi sarı, orta bölümü yeşil ve dış çevresi mavi renge büründü.

Siz ışık topunun merkezindesiniz. Deriiin bir nefes alın ve verin ve şu sözleri üç kez tekrarlayın

“ içimdeki bedensel enerjiyi, evrensel enerji ile harmanlıyorum. Harmanlanmış bu enerjiyi hem kendi, hem de evrenin hayrına düşünceye, söze ve eyleme dönüştürüyorum!”

Ardından ışık kürenizin içinde bir süre daha kalın ve istediğinizde usulca gözlerinizi açın.

Sevgiler

Yurda Hal

Mars Jüpiter Karesi’ için 2 yanıt

  Mürşide said:
  03/10/2011, 01:02

  Sonsuz teşekkürler. Emeğinize yüreğinize sağlık. Hep sevginin içinde kalın sevgiyle…

  gulkader said:
  03/10/2011, 01:07

  Harikasınız teşekkürler

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s