Dolunay Başak Burcunda – 08 Mart 2012 saat 11:39

Posted on Updated on

08 Mart 2012 Dolunay’ı

08 Mart 2012 saat 11:39’da gerçekleşecek olan Başak burcundaki Dolunay’ı incelemeye aldığımızda, Dolunay saati Ay’ın yönettiği burç olan Yengeç’in ufuktan yükseldiğini  (Dolunay anı yükseleni) görüyoruz.  Başak burcunda duygular değil de günlük, gündelik işlerin ön planda olduğunu düşünürsek, bir süreliğine en hassas su gruplarının bile duygusallığı kenara bırakıp, işlerini yoluna sokmak için çalışmaları gereken bir sürecin devrede olduğunu söyleyebiliriz.

Dolunay anında Mars’tan uzaklaşmış olan, ancak yine de Mars ile kavuşum halinde olan Ay gündelik işlerimizde sakarlıklara karşı dikkatli, sağlığımızı ve bağışıklık sistemimizi de kontrol altında tutmamız gerektiğini anlatıyor. Özellikle henüz yeni bir sağlık problemini geride bırakanlar kendilerini korumaya devam etmeliler.

Dolunay haritasının 11. Evinde kavuşuma doğru yol alan Jüpiter ve Venüs özellikle dostluklar, arkadaşlıklar ve sosyal hayat alanında güzel fırsatlar sunacaktır. Ayrıca işiniz veya kariyerinizle ilgili bir desteğe ihtiyacınız varsa, şimdi bu destek için talepte bulunabilirsiniz. Ayrıca bu dönem arkadaşlarınızdan veya önemli /saygın olarak kabul ettiğiniz kurum veya kuruluşlardan bazı teklifler alırsanız dikkatlice değerlendirin, karşılaştığınız teklif düşündüğünüzden daha büyük olabilir.

10. evde, yani kariyer hanesinde kavuşumda olan Merkür ve Uranüs, çarpıcı fikirlerin devreye gireceğini söylüyor. Yeni fikirler, sürpriz atılımlar söz konusu olabilir. Unutmayın, yeni fikirler önce dünya üzerindeki potansiyele ve ihtiyaca göre akaşik alanda var olurlar ardından algıların açık olduğu anlarda, bu alanla bilinçli veya bilinçsiz bağlantı kurabilenler tarafından fark edilirler. Bu yüzden önce davranan kazanır. Müthiş bir fikir yakaladığınızı düşündüğünüzde hemen harekete geçmezseniz çok pişman olabilirsiniz. Çünkü bu fikir sadece size değil, herkese açıkıtrJ

Dolunay haritasında Pluton’un ilişkiler, ortaklıklar ve açık düşmanlıklar hanesine yerleşmiş olması, ikili ilişkilerde dikkatli olunması gerektiğinin habercisi (zaten Dolunay haritaları başlı başına ilişkilerde gerginlikleri içinde taşıyan özelliğe sahiptir).  Gerginlikler, eleştiriler aşırı dozda olabilirler.

3/9 aksında gerçekleşen Dolunay yakın çevremizle olan ilişkilerimize de dikkat etmemizi vurguluyor. Kardeşler, akrabalar ve komşularla olan ilişkileri olumlu anlamda toparlamak için çok uygun bir zamandayız. Gergin ortamlar, yapıcı /onarıcı olanakları karşımıza çıkarabilir.

Dolunay’ın Balık burcu Yeni Ay’ından büyüyerek oluşması sebebiyle özünde Balık burcu enerjisini taşıyor. Özellikle bağımlılıklardan kurtulma ile yoğun alakası olan Balık burcu Yeni Ay’ı ardından gelen bu Dolunay bize bağımlılıklarımızdan kurtulmak için ipuçları sunuyor. Özellikle 07 Mart sabah 5:30’dan itibaren Dolunay saatine kadar hem bedeninizi, hem de hayatınızı gözlemleyin. Aksaklık çıkan alanlar, artık terk edilmesi gereken bağımlılıkların habercisi olacaktır. Aksaklık çıkan ilişkileriniz, sorun yaşadığınız alanlar, size sinyal yollayan beden bölgeleriniz veya organlarınız bilin ki bağımlılıklarınızla alakalıdır. Başak burcu etkisiyle konuya duygusal değil mantıklı yaklaşacağınız için, çözüm bulmanız veya bağımlılığınızla ilişkinizi kesmeniz kolay olacaktır.

Bağımlılıklardan kurtulmak için şöyle bir çalışma yapabilirsiniz: Dolunay saatinde yapmaya özen gösterin! Eğer bağımlılığınız bir insansa gözlerinizi kapatın ve kendinizi bir tren garında imgeleyin. Onunla sarılıp helalleşin, artık her birinizin kendi yoluna gitmesi gerektiğini, kendisine teşekkür etiğinizi söyleyin. Kendisini trene bindirin ve arkasından el sallayarak sonsuzluğa uğurlayın.

Eğer bağımlılığınız sigara, yemek, alışveriş veya başka bir şey ise o zaman onu önce bir insana çevirin. Bir düşünün, bu bağımlılığınız bir canlı, bir insan olsa neye benzerdi, nasıl olurdu? Bu aşamayı tamamladıktan sonra yukarıda bahsettiğim çalışmayı da buraya uygulayın ve bağımlılığınızla vedalaşın.

Bu Dolunay’ın etkisi yaklaşık 14 gün kadar sürecektir ve Dolunay anından itibaren yavaş yavaş azalan bir etki içinde olacaktır.

Bu 14 gün süresince herkes burcu veya yükselen burcuna göre bu konularda şanslı olacaklar:

Koç’lar para ve finans, hayatlarına değer katma, hediyeler alma konularında;

Boğa’lar kendilerini ortaya koymak ve gücünü tazelemek için;

İkizler Hayatın bilmedikleri yanları ile tanışmak; korkularını yenmek, düşmanlıkları dostluğa çevirmek, beklenmedik iyi sürprizlerle karşılaşmak,

Yengeç’ler sosyal çevre, yeni dostluklar, arkadaşlıklar ve finansal konularda;

Aslan’lar Kariyer, tanınma, fark edilme, toplumsal başarı, terfi, yeni iş olanakları alanında;

Başak’lar eğitim/öğrenim, basın yayın, yabancılarla olan hem özel/hem iş ilişkilerinde;

Terazi’ler bir türlü değişimi gerçekleştiremedikleri konularda ihtiyaçları olan değişim dönüşüm enerjisinde ve başkalarının paralarına bağlı avantajlarda, beklenmedik paraların gelmesinde;

Akrep’ler ikili ilişkiler, ortaklıklar, evlilik, rakiplerini tanıma, rekabette başarı gibi alanlarda;

Yay’lar iş ortamı, kendi işini kurma, iş arkadaşları ile mutluluk, terfi ve sağlık konularında;

Oğlak’lar aşk çocuklar, hayattan keyif alma, evin bolluğunun ve bereketinin artması, eve giren paranın çoğalması gibi konularda;

Kova’lar ev aile, yuva, aile, ebeveynler, evin bolluğu ve bereketi, yeni ev veya ev için eşya alma

Balık’lar ise yakın çevre, kardeşler, komşular, akrabalar ile ilişkilerde ve satış/pazarlama, eğitim, öğrenim ve iletişim konularında şanslılar.

Mart Semineri:

https://astroistanbul.com/2012/02/18/dogum-mirasi-seminer-17-mart-2012-cumartesi/

Sevgiler

Yurda Hal

Dolunay Başak Burcunda – 08 Mart 2012 saat 11:39” için bir yanıt

    Yurda Hal responded:
    05/03/2012, 22:55

    Reblogged this on Astro Istanbul.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s