Mars- Uranüs- Pluto ve şu an için Ay Büyük Karesi

Posted on Updated on

Yaz günü şömine etkisi,  ancak her an şimşekler çakabilir:)

 

Yaklaşık 3-4 gündür Mars-Uranüs ve Pluto’nun öncü burçlardaki T-karesinin etkisindeyiz. Doğal olarak zorlayıcı enerjiler ile başbaşayız. Gergin, agresif, elektrik ve enerji yüklü patlamaya hazır bir doğadayız. Şu saatlerde öncü Yengeç burcunda 7 derecede bulunan Ay’da bu t- kareyi tetikleyip büyük kareye dönüştürüyor. Aman dikkat! Bu akşam duygusal gerginliklere, krizlere izin verme! Bunun yerine her dört elementin de içinde bulunduğu bu büyük kareyi, kapanmak üzere olan Ay’ın etkisi ile de birleştir ve spor yap, egzersiz yap. Yürüyüşe çık, bisiklet kullan, kum torbası yumrukla, akşam akşam ev temizle… Kısacası enerjini işe yarar bir şeye dönüştürüp tüketmeye, sakinleşmeye bak!

Bu çalışmalardan sana uygun olanı seçtikten sonra, çalışma süresince, kök çakranın hemen üzerinde bir şömine yandığını imgele! Ardından sana rahatsızlık veren ne varsa

-zorlayan duygular

– fazla kilolar

– yük olan ilişki veya arkadaşlıklar

– korkular

– güvensizlik duygusu

– kin, nefret

– terkedilme duygusu

gibi…

bunların her birinin yağ damlalarına, odun parçalarına, buruşturulmuş kağıt parçalarına, kömüre  dönüştüğünü ve şöminenin içine düşerek yanıp yok olduğunu imgele. Şömine hararetlendikçe sen de hem bedensel, hem de ruhsal yüklerinden kurtulacak, hafifleyecek, olası aksilikleri ve gerginlikleri de kendinden uzaklaştırmış olacaksın.

Ayrıca yukarıda yazdığım bu çalışma seni Yeni Ay’a da hazırlamış olacak!

Tüm dikkatine rağmen bu akşam veya önümüzdeki bir kaç gün içinde bazı zorluklarla karşılaşırsan, o zaman yaşadıklarını bir kenara yaz, üzerinde biraz düşün. bir kaç gün sonra yazlıklarını okuyarak, bu birkaç günlük etkinin sana vermek istediği mesajı anlamaya çalış. Muhakkak ki hayatında yolunda gitmeyen birşeyler vardır ve evren seni itekleyerek zorlayarak yardımcı olamaya çalışıyordur. Özellikle inatla direttiğin ve değişimine razı gelmediğin konulara bir göz atman iyi olacaktır! 

Geri giden Merkür’ün de etkisini bu yukarıdaki büyük kare ile birleştirirsek, bin düşünüp bir konuşmak gerekecek, çünkü ağzından çıkan her kelime duygusal kriz yaratabilir. Bu akşam çok gergin, ardından bir kaç gün daha gerginlikler ve aksilikler olabilir. Sonrası … enerjiler yine eskiye dönecek. Çok sakin olmayacak, eski bildik alışkın olunan gerginliklere geri dönülecek,  ancak bu durum bu hafta ile kıyaslanamaz tabii ki.

Sevgiler

Yurda Hal

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s