Astrolojik Açıdan Eylül 2012

Posted on Updated on

 

 

Eylül 2012 Önemli Gökyüzü Hareketleri

 

01 Eylül 2012: Merkür Karşıt Açı Neptün

03 Eylül 2012: Venüs Kare Açı Satürn

06 Eylül 2012: Venüs Aslan burcuna geçiyor

07 Eylül 2012: Güneş Kare Açı Jüpiter

08 Eylül 2012: Merkür Kare Açı Jüpiter

10 Eylül 2012: Güneş Kavuşum Merkür

16 Eylül 2012: Başak burcunda Yeni Ay

16 Eylül 2012: Merkür Terazi burcunda

18 Eylül 2012: Oğlak burcundaki Pluto düz hareketine dönüyor

19 Eylül 2012: Uranüs Kare Açı Pluto

20 Eylül 2012: Merkür Karşıt Açı Uranüs

20 Eylül 2012: Merkür Kare Açı Pluto

22 Eylül 2012: Güneş Terazi burcunda

27 Eylül 2012: Venüs Kare Açı Mars

29 Eylül 2012: Güneş Karşıt Açı Uranüs

29 Eylül 2012: Güneş Kare Açı Pluto

30 Eylül 2012: Koç burcunda Dolunay

 
2012-2013 Astroloji Eğitimi Dönemi hakkında bilgi edinmek için linki tıklayabilirsiniz:

https://astroistanbul.com/2012/08/29/yurda-hal-ile-astroloji-dersleri-2012-2013/

 

Eylül Ayında Gökyüzü

Eylül ayı süresince iki ağır hareket eden gezegenin kare açı etkisi altında olacağız. Uranüs ve Pluto arasındaki bu sert etki 19 Eylül’de tam anlamıyla gerçekleşecek, ancak tüm ay etkisini hissedeceğiz. Ayın ikinci yarısında, Yeni Ay’dan sonraki dönemde bu açı Ay’dan, ay sonuna doğru ise Güneşten bir tetik alacak.

Sosyal etkilere sahip olan Uranüs ve Pluto’nun aktif kare açısı daha çok kalabalık insan topluluklarını etkileyen gerginlikleri ortaya çıkarma meyilindedir. Huzursuzluklar, karşı koymalar, yapısal veya yönetimsel değişimler ortaya çıkabileceği gibi, tüm dünyada ekonomik krizlerin de tekrar gündeme oturmasını sağlayabilecek bir etki.

Aslında Uranüs Koç ile Pluto Oğlak sert açısı bireylerle yönetiicilerin çatışmalarını, istenmeyen şartların değiştirilmesi ile sıradan vatandaşın daha kolay ses çıkarabilmesini anlatmakta.

Bu yüzden global anlamda uzun zamandır var olan değişim krizlerinin üst seviyelere ulaşacağını düşünüyorum. Finans piyasaları da bu kare açının etkisinde olacaklar.

Ancak ayın ilk yarısı bu etkiyi çok güçlü hissetmeyeceğiz. Özellikle 7 Eylül ve 8 Eylül günleri hayata daha olumlu bakacak, iyi niyetli beklentilerimiz yükselecek gibi. Önemli işlerimize daha fazla şevkle sarılabilir, cebimizdeki paranın çoğalması için yeni fırsatlar yakalayabiliriz.

16 Eylül’de gerçekleşecek olan Başak burcundaki Yeni Ay ile birlikte emek ve çalışma açısından verimli bir döneme gireceğiz. Okulların da açılması bu dönemde hareketliliğin net olarak algılanmasına yardımcı olacaktır.

22 Eylül’de Ay’ın Terazi burcuna girmesi ile birlikte, dikkatimiz ikili ilişkilere, evliliklere ve ortaklıklara yönelecek. 05 Ekim’de Terazi burcunu terk edip, Akrep burcuna geçecek olan Satürn’ü de unutmamalıyız. 22 Eylül-05 Ekim tarihleri arası ilişkilerimiz mercek altında olacak, sorumluluklar artacak, bardağı taşıran son damlalar bitirmeye veya revize etmeye yönelik bazı kararlar aldırmaya zorlayacaktır.

27 Eylül’de gerçekleşecek olan Venüs Mars karesi kadın erkek ilişkilerine hareket getirecektir. Sıcak bir etkiyi tetikleyen bu açı aşkı olumlu etkileyebileceği gibi ani gerginlikleri de tetikleyecek niteliktedir.

Ayın son günlerin de Uranüs Pluto karesi Güneş ile tetiklenecek. Doğal afetlere, gerginliklere yol açabilecek bu T-kare en azından günlük hayatımızda daha dikkatli olmamızı gerektiriyor. Sükuneti korumalı, olabildiğince ilişkilerimizi gerecek koşullardan  uzak durmaya çalışmalıyız.

30 Eylül’de Koç burcunda gerçekleşecek Dolunay’da bu gerginlikten nasibini alıyor. Dolunay 1 derece orbla Uranüs’ün üzerinde gerçekleşecek ve Güneş/Uranüs/Pluto T-karesini güçlendirecektir. Duygusal konularda, ikili ilişkilerde kesinlikle soğukkanlı olmak durumundayız. Ortaklık ilişkilerimizi değerlendirmek için hiç uygun bir dönem değil. Bu yüzden ilişkilerinize ve ortaklıklarınıza objektif yaklaşmaya çalışın, hatta önemli kararlarınızı erteleyin.

 Başak Burcu Yeni Ay Semineri 15 Eylül 2012 Cumartesi saat 13.00’te Astro İstanbul Bostancı’da – Detaylı bilgileri önümüzdeki günlerde sitemizde bulacaksınız.

 

Sevgiler

Yurda Hal

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s