Burçlar, Aşk ve Cinsellik

Posted on Updated on

burclaraskveseks

Bilir misin ki cinsellik, hakkında en zor konuşulan konulardan biridir. Bilirsin muhakkak! Belden aşağı konuşmalar her zaman, her zaman olmasa da çoğu zaman duygulardan uzak, tabu ve bedene, hatta bu durumda aşağılık bedene, ait bir konuymuş gibi davranılır ve hakkında konuşulmaması gereken bir konu gibi algılanır.

Oysa toplumsal olarak tabu veya hakkında konuşulmaması gerekiyormuş gibi görünen bu konu hayatın içinde çok önemli bir role sahiptir, değil mi? Öncelikle senin varlığın bile cinselliğe dayanır. Cinselliğin olmadığı bir madde dünyasında, madde olan bedenini deneyimlere ve bilgeliğe götürme şansından bile yoksun olursun. Ya da şöyle diyeyim: şu an hayattaysan ve bu yazıyı okuyorsan, o zaman bilmelisin ki, burada var olmana yardımcı olan unsur bir cinsel dürtünün, girişimin ürünüdür.

Bundan yola çıkarak diyebilirim ki, burada deneyim yaşıyorsak, isteyerek veya istemeyerek cinsel bir deneyimin sonucu bu fırsatı elde ettik. Sen de, ben de… Kaçınılmaz gerçek!

Öyleyse bu konu hakkında konuşurken, sen de, ben de, diğerleri de bilmeliyiz ki bu varoluşun, yani madde dünyasında varoluşun önemli adımlarından biri! Bu yüzden rahat olmalıyım, rahat olmalısın. Bilmediklerini, bildiklerini konuşurken, araştırırken var olduğunun ve bunun da cinsellik sayesinde gerçekleştiğini göz ardı etmemelisin!

Ben, şu anda, tam da bu yazıyı yazarken, tamamen kendi bakış açıma dayanarak bu yazıyı yazıyorum. Tamamen ben olarak ve kendi hissettiklerime odaklanarak, tabii ki asla zihnimden uzak tutamadığım, benim bir parçam olan ve bana göre insanı insan yapan astroloji bilgilerini de kullanarak yazıyorum. Sonuçta ben astrolojiye gönül vermiş biriyim ve gönlümü yazdığım hiçbir yazıdan uzak tutmam mümkün değil.

Aslına bakarsan burada sana, bildiğin seni anlatmaya çalışacağım. Bildiğin ve belki de anlayamadığın veya anlamaya çalıştığın seni sana anlatacağım. Bunu yaparken, astrolojik birçok detay olmasına rağmen, sadece bir ikisine değinerek sana, seni anlatacağım.

Anlattıklarımı belki kabul edersin, belki etmezsin! Ama biliyorum ki, her hâlükârda üzerinde düşünürsün, sorgularsın, inkâr edersin veya evet, bu benim dersin! Önemli değil! İstiyorsan oku ve kendine bir fayda sağlayacağını düşünüyorsan, o zaman astrolojik olarak gördüklerime kulak ver. Benim amacım, sana bu konuda birazcık da olsa yardımcı olmak. Burada, yani bu yazıda sana destek olacak birkaç cümle bile bulsan, gerçekten mutlu olurum.

Gelelim astrolojik olarak sana, seni anlatan göstergelere… Ben burada özellikle yükselenine göre bazı değerlendirmelerde bulunacağım, dolayısı ile beşinci ve sekizinci evine odaklanarak bildiklerimi aktarmaya çalışacağım! Ancak sen bilmelisin ki, burada bahsettiğim göstergeler dışında astrolojik olarak beşinci ve sekizinci evinin yönetici gezegenleri, doğum haritandaki Mars ve Venüs göstergeleri ile Ay ve Güneş göstergeleri de önemli bir rol oynamakta. Ancak işin bu kadar detayını bilmek için astrolojik danışmanlık alman veya astrolojik bilgilere detaylıca sahip olman gerekli. Bu yüzden sen, eğer yükselen burcunu biliyorsan, buradaki bilgilerden yararlanabilirsin. Çok büyük etkisi olmasa da, tüm burada burç burç yazdıklarımı burcuna göre de okuyabilirsin. Bu durumda çok olmasa da, yine de sana ışık tutacaktır.

Eğer beni düzenli takip ediyorsan bilirsin, ben içimden geleni yazarım ve sen benim dostum, takipçim olarak astroloji ile ilgileniyorsan bilirsin! Ben yazılarımı tamamen sezgilerime göre ele alırım ve içimden geldiğinde yazarım. Şu anda yazarken Satürn (öğretmen ve kısıtlayıcı) ve Kuzey Ay düğümü (hedefimiz ve karmik genetik yolumuz) Akrep burcunda. Tam da cinsellik ve korkularımızı, ölümü, değiştirme ve dönüştürmeyi temel alan, adeta metamorfozu anlatan burçta!

Şimdi, sevgili dostum, sana yükselenine göre burç burç bu konuya aşk ve cinsellik olarak yaklaşımını anlatmaya çalışacağım.

Buradan itibaren yazdıklarımı lütfen öncelikle yükselen burcuna ve ardından normal olarak bildiğin, yani Güneş burcuna göre burcuna göre oku lütfen:

Yükselen Koç ve/veya Koç: Aşk, meşk kavramı senin için tam da olması gerektiği gibi. Doyurucu bir aşk, tatmin eden bir cinsellik arzularsın. Senin için gündelik hayatın tabuları aşk ve yatak odası konularında, cinsellikte sınır tanımayacaktır. Aşkı doyasıya yaşamak, cinsel fantezilerini gerçekleştirmek arzusu her zaman derinlerde bir yerde yatar. Aşkı yaşarken ihtişamını ve görkemini hissetmek, cinsellikte ise en derin, en gizemli arzuları gerçekleştirmek senin için önemlidir. Tutkulusun! Umarım bu tutkunu ve derinliğini anlayan bir ilişki yaşayabiliyorsundur, çünkü aksi takdirde hep bir eksiklik ve tamamlanmamış olma hissi ile bir gün mutlaka içinde barındırdığın o derin duyguları yaşama arzusu ile hayatını sürdürmek zorunda kalabilirsin. Eğer bu duygularını tam olarak ortaya koyabileceğin bir ilişki içerisindeysen, o zaman, ruhsal doyuma ulaşman, varoluşla, evrensel sevgi ve bilgelik akışıyla kendini bir hissetmen kolay olacaktır!  Aşk senin için bir kıvılcımken, tutku ve cinsellik daha derin ve tutkulu bir hissediştir! Aşk ve cinsellikte hedeflerine ulaşmak için bekleyebilirsin ve muhakkak bu alanda ihtiyacın olanı bulduğunda bunun değerini bileceksin. Gerekli ateş ve tutkuya sahipsin! Yatak odanda güçlü ve karanlık kokular duygularını harekete geçirecektir. Yasemin ve Badem kokuları çok uygun olabilir!

Yükselen Boğa ve/veya Boğa: Sen gerçek aşkta ne istediğini bilen, mükemmeliyetçi bir yaklaşım içerisindesin. Özgürce, pervasızca âşık olmak yerine, gözlemleyen, isteklerini ve beklentilerini göz önünde bulunduran bir tarzın var. Âşık olmak ve sorgulamak bir arada yürüyor senin için. Böyle bir yaklaşım ile aşk kavramı elbette birbiri ile pek uyumlu görünmüyor. Cinsellik ile aşk senin için iki ayrı kavram. Cinsellikte ateşi ve özgürlüğü deneyimlemek isterken, aşk konusunda ince eleyip sık dokuyorsun. Yatak odasında tüm istek ve arzularını tatmin etmek isterken, aşktaki sağlıklı, mantıklı ve ayakları yere basan ilişki beklentin çelişki yaratıyor. Sana aşk konusunda kendini daha rahat ifade etmeni tavsiye etmek isterim, ancak ne kadar uygulayabilirsin, ne kadar hayata geçirebilirsin, bilemem. Her hâlükârda, senin için aşk ve cinsellik iki farklı konu ve sen bu ikisini bağdaştırmakta biraz zorlanabilirsin. Bu yüzden her iki konuyu aynı anda ele alabilmek için, iki senin için farklı olan alanı bir potada eritmeyi becerebilmelisin! Bu yüzden, benim sana tavsiyem; aşk ve cinsellik konularını ancak ve ancak emin olduğunda harmanlaman. Aksi takdirde her ikisi arasında uyum yaşamakta zorlanabilirsin. Yatak odasında taze uyarıcı kokular kullanman hoş olacaktır. Meyveli kokular, sandal ağacı ve yasemin kokusu hoşuna gidebilir.

Yükselen İkizler ve/veya İkizler: Aşk demek, paylaşım demek, senin için. Konuşabileceğin, tartışabileceğin, ilişkini her detayı ile ortaya koyup konuşabileceğin bir sevgili seni mutlu edecektir. Senin için aşkta mahremiyet ve teslimiyet önemli! Peki ya yatak odasında durum nasıl? Yatak odasında yönetici, patron olmak istiyorsun. Bu özel ve intim alanda yönetimi elinde tutmak senin için önemli bir kriter. Ayrıca bu kadar özel bir alanda bile mantığın seni yalnız bırakmıyor. Sadece ve sadece ihtiyaçlarını tatmin etmek için bile mesafeli bir ilişki sürdürebilirsin. Burada, birbiri ile ilişkili iki konuda, iki farklı yaklaşım söz konusu. Yine de bir orta yolu bulmak zor olmayacaktır. Orta yolu bulmak için her şeyden önce partnerinle yatak odası beklentilerini açık açık konuşmalısın. Nelerden hoşlandığını, nelerin senin sınırını zorlayabileceğini gönül rahatlığı ile ortaya koymalısın. İlişkilerindeki konuşabilme yeteneğini yatak odası konularına da taşımalısın. Aynı zamanda kendi beklentilerini ortaya koyarken, partnerinin beklentilerini de dinlemeyi ve en uygun orta yolu bulmayı unutma! Yatak odanda kesin aromalar etkili olacaktır. Ardıç ve biberiye uygun kokular olabilir.

Yükselen Yengeç ve/veya Yengeç: Senin için aşk ve tutku kavramı bir arada yürüyor. Sevince, kopmak istemeyen, aşkını elde etmek için her yolu denemeye hazır bir aşk savaşçısısın. Tutkun sayesinde sevdiğini eninde sonunda elde edersin! Yatak odasında ise farklılıklar senin ilgini çekecektir. Cinsel hayatın renkli, sürprizlerle dolu ve şaşırtıcı olması seni mutlu edecektir. Sıradanlık, tekdüzelik ise seni cinsellikten uzaklaştıran kavramlar. Aşkta uzun vadeli ilişiler arzularsın ve aynı beklentin yatak odası içinde geçerli. İlk bakışta ne istediğini bilen ve hedefine kilitlenen yapın var. İlişkilerinde biraz esnek olmayı ve yönetimi elden bırakmanın da keyifli olacağını unutma! Yatak odanda ardıç ve lavanta kokuları ile faklı bir atmosfer yaratabilirsin.

Yükselen Aslan ve/veya Aslan: Aşkta özgürlük senin için çok önemli. Senin için Eros’un okunun ne avlayacağı hiç belli olmayabilir. İyimser bir aşıksın. Gönlünde birden fazla aşka yer bulabilirsin. Farkında olmadan koleksiyoner bile olabilirsin aşk alanında. Senin özgür tavrın, partnerlerinin seni terk etmelerini zorlaştıran bir durum olabilir. Ancak aşkta kendini kısıtlanmış hissettiğinde, senin için ilişki de bitmeye başlar. Ruhun özgürce uçabilmeli. Cinsellik ise teslimiyetçi ve romantik yanın. Sen yatak odasında adeta romantizm ustası olabilirsin. Tütsüler, güzel kokular, mumlar, hoş bir müzik senin için ilahi bir mekan olan yatak odasının hak ettiği dekorlar. Senin için aşk ve ilişki birbirinden ayrılmaz iki konu. Cinselliği deneyimlemek için aylar süren buluşmalar sana göre değildir. Aşk varsa, seks de olmalıdır yaklaşımın var. Aşkın olmadığı bir seks de sana göre değildir. Yatak odanda gül, vanilya ve turunç kokuları son derece uyarıcı olacaktır!

Yükselen Başak ve/veya Başak: Aşk ve ilişki konusunda kesinlikle ne istediğini biliyorsun. Aklına ve mantığına uymayan bir ilişkiye başlamak istemezsin. Partner adayı, partner olana kadar belli bir süreçten geçecektir. İlişkin hakkında ağzından çıkan her kelime senin gerçek düşüncelerini yansıtacaktır. Açık ve kesin ifadelerin var. Ancak sevince de tam seven biri olursun. Çünkü ince eleyip sık dokuduğun, mantığını hep devrede tuttuğun için, sana uymayacak biri ile beraber olmazsın. Ancak konu yatak odasına gelince ateşli, atak ve hızlısın. Aşkta ne kadar temkinliysen, yatak odasında bir o kadar kontrolsüz olabilirsin. Adı konmuş bir ilişkin veya sözün yoksa cinsel beklentilerini karşılamak için tüm olanakları değerlendirirsin. Ancak bir ilişkiye karar kıldığında sadık ve bağlı bir partnere dönüşürsün. Yatak odasındaki öncü tavrın ile uyumlu olabilecek aromalar baharatlı kokular, zencefil ve okaliptüs olabilir.

Yükselen Terazi ve/veya Terazi:  Aşık olmak, bir ilişkinin olması senin için gerçekten önemli. Ancak senin için aşkın yolu zekadan geçiyor. Sana zekasıyla, dehasıyla, esprili ve farklı yaklaşımları ile renk katan bir sevgili uygun olacaktır. Uzun vadeli, ancak bir o kadar da özgür bir ilişki arzuluyorsun. Seks hayatında ise duyuların doyuma ulaşması gerekiyor! Yatak odasında hoş kokular, güzel bir sanat eseri, hafif ve iç gıcıklayıcı müzik ve hoş dekore edilmiş konforlu mobilyalar, zevki artıran detaylar ön planda olacaktır. Cinsellikte, görsellik önemli! Güzel görünmek ne kadar önemliyse, göz zevkinin okşanması da o kadar önemli! Doğal güzellikleri olan kısa tatil kaçamakları aşk hayatını zenginleştiren, daha da tutkulu kılan unsurlar olabilir. Sadık ve sevmeyi bilen bir yapın var. Yata odanda beklentilerini destekleyecek uyarıcı aromalara ağırlık vermelisin. Lavanta, adaçayı ve sandal ağacı kokuları senin için çok uygun olacaktır!

Yükselen Akrep ve/veya Akrep: İflah olmaz aşık, romantik sevgilisin. Gönlünde birden fazla aşığa yer var. Aşk sana şiirler yazdırabilir, dizeler döktürebilir. İlişkilerinde hoşgörülü ve teslimiyetçisin. Bir kere aşık olunca, kendi hayatına ilgili yönetimi bile sevdiğinin ellerine teslim edebilirsin. Fazlasıyla verici olman, aşkın çabuk tükenmesine sebep olabilir. Bedensel aşk ile ilahi aşk birbirine karışır ilişkilerinde. Seks hayatında ise kendini ifade etmek önemli olabilir. Farklı deneyimleri yaşamaya, sana uygun olup olmadığını öğrenmeye açıksın. Belki de yatakta konuşmayı seviyor olabilirsin. Kışkırtıcı sözler, baştan çıkaran fısıltılar, hatta uç ve tahrik eden konuşmalar seni daha da ateşli bir aşığa dönüştürecektir. Zaman zaman, sevişmek yerine uzun uzun sohbet etmek isteyebilirsin. Sen cinselliği yazışmalar, mesajlaşmalar yolu ile seks hayatını renklendirmek isteyebilirsin. Seks oyuncakları da sana uygun olabilir. Ancak dikkat etmen gereken bir husus var, farklı deneyimlere açık olduğun kadar, sınırları da olan bir insansın. Cinsellikte bu ince ayrımı iyi ifade edebilmelisin. Yatak odasında senin duyularını harekete geçirecek kokular nane, misket limonu ve taze meyve kokuları olacaktır.

Yükselen Yay ve/veya Yay: İlişkilerinde ilk adımı atma cesaretine sahipsin. Eğer bir ilişkiye başlamaya karar verdiysen tereddüt etmeden hamle yaparsın. Sen gerçek anlamda aşk alanında savaşçı bir doğadasın. Ancak bu hızın, ilişkilerinin çabuk tükenmesine ve kısa sürmesine de sebep olabilir. Aşk ilişkilerinde kavga etmek, tartışmak, lider olmak senin için önemli. Durağan ve tutarlı yürüyen bir aşk ilişkisi seni kesinlikle mutlu etmez. Kavga ve sevişme kavramı birlikte yürüyebilir hayatında. Bir anda evdeki eşyalar havada uçuşurken, diğer anda kendini yatak odasında ateşli bir sevişmenin ortasında bulabilirsin. Cinsellik konusunda ise daha konservatif olabilirsin. Yaşadığın deneyimleri mahrem sayan, kimsenin bilmesini istemeyen bir yapın olabilir. Sen yatak odasında pasif yönetime inanıyorsun. Duygularının cinsellikte önemi büyük. Sevgi dolu bir yatak partnerisin. Ancak bu yaklaşımın ile aşka yaklaşımın arasındaki fark partnerinin başlangıçta seni anlamasını zorlaştıracaktır. Başlangıçtaki maceraperest yapının, yatak odasında vericiliğe, şefkate ve duygu yüklü anlara dönüşmesi onun fazlasıyla şaşırtacaktır. Yarak odasına geçmeden önce, keyifli ve damak zevki yüksek bir akşam yemeği senin baştan çıkarma silahın olabilir. Senin özel mekanın için en uygun kokular ise turunçgiller, papatya ve vanilya olabilir!

Yükselen Oğlak ve/veya Oğlak: Günlük hayatındaki prensipli ve mantıklı yanını aşk hayatında bir kenara bırakıyorsun. Aşk ve cinsellik senin için birlikte yürüyen iki kavram. Aşkının bakımlı, zevkli ve başkaları tarafından fark edilir olmasını isteyebilirsin. Sadık bir ilişki, kalıcı bir sevgili seni mutlu edecektir. Yatak odasında ise ateşli, sıcak ve yönetici olmak istersin. Yatak odasında patron olmak, fantezilerini ve beklentilerini gerçekleştirmek, zevkin doruklarına varmak önemli. Eğer seviyorsan, hem bedensel, hem ruhsal olarak kendini ilişkine adayabilirsin. Aldatılma veya aldatma gibi kavramlar seni rahatsız eder. Klasik döşenmiş bir yatak odası, senin zevkini ve ihtişamını hatırlatan detaylar önemli olacaktır. Konfor da bir o kadar önemli olacaktır. Aslına bakarsan, evin içinde en fazla özeni yatak odasına göstermen seni mutlu edecektir! Senin için uyarıcı etkisi olan kokular enerjiyi ve gücü temsil eden kokular olmalı. Mesela tarçın, portakal, lavanta gibi baskın kokuları seçebilirsin!

Yükselen Kova ve/veya Kova: Sen aşk ve ilişkilerde çelişkileri, kovalamayı ve zorlanmayı sevebilirsin. Senin kafanı karıştıran, açık ve net olmayan ilişkilere daha fazla bağlanırsın. Aynı anda birden fazla kişiyi sevebiliyorsun. Aşktaki kararsızlığın, birden fazla kişiye mavi boncuk dağıtmana sebep olabilir. Bu yüzden başladığın bir ilişkiyi ne bitirmekte ne de sürdürmekte net adımlar atamayabilirsin! Tek bir sevgilin olsa bile, platonik aşkların olacaktır. Aşkta iletişim, konuşmak, mesajlaşmak, yazışmak önemli olacaktır. Sevgilinden mektup almak seni çok mutlu edebilir. Küçük kaçamaklar senin için hayatın rengi gibi.  Cinsellikte ise titizsin. Sağlıklı ve kontrollü bir cinsel ilişki senin kararsız yanını frenleyecektir. Bu yüzden platonik aşklar, uzaktan haberleşerek yürütülen gizli ilişkilerle cinsel fantezilerini gerçekleştirmene bir nebze yardımcı olacaktır. Cinselliği bir görev gibi görmektense tadını çıkarmayı öğrenmelisin. Yatak odanda sadelik, kullanışlılık ön planda olabilir. Kokularla bu özel mekanına renk katabilirsin. Adaçayı, hafif vanilya aroması ve papatya kokuları sana uygun olacaktır.

Yükselen Balık ve/veya Balık: Sen aşkta verici, bağlı ve fedakar bir yapıya sahipsin. Sevdiğinin ihtiyaçlarını karşılamak, onu doyurmak, kollamak ve ona sahip çıkmak istersin. Bu kadar fedakar olman, ilişkilerinin uzun sürmesine sebep olacaktır. Aşk senin için aile ve yuva kavramı ile eşdeğer. Sevdiğin, senin ailenin bir parçası gibi olacaktır. Onu evinde ağırlamak ona yuva sıcaklığı vermek önemli! Yatak odasında ise partnerinin bakışlarından ve davranışlarından ne istediğini anlamasını istersin. Senin empati yeteneğini karşıdan da beklersin. Sen cinsellikte, partnerinin her isteğini yerine getiren bir yapıya sahipsin. Ancak açıkça ne istediğini ifade etmediğin sürece hayal kırıklığına uğrayabilirsin.  Ayrıca intim ilişkilerinde adil olmaya da önem veriyorsun. Mesela tek taraflı bir orgazm( hangi tarafın olduğu önemli değil) seni mutsuz edecektir. Aşkta da yatakta da sadece partnerinin değil, senin de mutlu olman gerektiğini her zaman hatırla ve isteklerini konuşmaktan kaçınma. Seni yatak odasında cesaretlendirecek ve mutluluğu yakalamana yardımcı olacak olan kokular gül, vanilya ve bal olacaktır.

Burçlar, Aşk ve Cinsellik’ için 2 yanıt

  Yüksel Canara said:
  28/01/2013, 22:24

  Astrolojiden buz gibi soğudum. Bir zamanlar hayatıma zorla giren astroloji (ister batı veya doğu) bana bir sürü hayvanlardan bahsediyor ve insanı temsil eden sadece iki burç var: başaklar ve ikizler. Ay kadın oluyor (hep mantık dışı) güneş ise hep erkek (kişilik). Korkunç erkek egemen düşünce yapısına tekrardan yapılandırıyor. Kova kadını olarak zaten kaybediyorum. Ne ilişki mümkün ne de bağımsızlık hep “ideal ve insallık” var ve aslında hep erkek var. Bu kalabalık yetmiyormuş gibi sadık olamıyacağımıda anlatıyor. Ben astroloji ile bir yere varılacağına inanmıyorum. Hele cinsellik konularının Freud ile anlaşılacağına inanmadığım gibi erkek egemen düşüncelerinede katkıda bulunmak istemiyorum. İnsanın kendi hayat tecrübesi hayatın gerçeklerini anlamaya kafi gelmeye bilir. Cinsellik aslında tabu değildir. “Erkek tabudur.” “Erkek” aslında kendi hakkında konuşulmasını istemiyor. Ne kadar zulüm uygularsa uygulasın “aşk ve sevgi” olarak görülmesini istiyor. Cinsel taciz ve tecavüzler, sadist ilişkilerde dahil olmak üzere kadının astrolojide bir tek ay, venüs birde kriminel lilith bulunuyor. Nasıl bakılırsa bakılsın kriminel erkek anlatılıyor ve ne yaparsa yapsın bağışlanmak istiyor. İster yay burcu olsun – yarı at yarı insan ama insan olamamış dini temsil etmeye çalışıyor- edemez- isterse chiron olsun – sadakatsız bir şifacı ve öğretmenmiş- yine yarı hayvan- yine kriminel erkekler anlatılıyor vs. vs.
  Batı astrolojisi çok değişmek zorunda. Aşk ve sevgi dünyada ve hele hele kadınların, özelliklede kız çocuklarının yaşamında yok! Varmış gibi gösterilen korkunç bir kandırmaca… kandırılan yine kadın. Korkunç bir kriminel zamanda yaşıyoruz, terörün, savaşın ve şiddetin yoğun yaşandığı bir dönemde yaşıyoruz, konular biriktikçe birikiyor ama karşılığı hep şiddet ve yaşlandıkça kadına yalnızlık veriliyor. Kadınlara verilen bir ihtar var “erkek olarak ister adem olyum isterse şeytan bana bakmak zorundasın.” Ben şöyle bağlıyacam “cehennemin dibine kadar yolunuz var, astrolojiden öğreneceğim hiç bir yok.”

   Yurda Hal responded:
   28/01/2013, 23:06

   Yazınıza ne cevap yazayım bilemedim açıkçası. Sizin düşüncelerinizi değiştirmek gibi bir niyetim yok. Her insan düşüncesinde hürdür neticesinde. Son satırınızda konuyu öfkeli bir şekilde bağlamışsınız: .” Ben şöyle bağlıyacam “cehennemin dibine kadar yolunuz var, astrolojiden öğreneceğim hiç bir yok.” Her söz sahibinindir ve kendi cennet veya cehennem yolunu bile inşa ederken nasıl garantiniz yoksa, kendi dışınızdakilere de yol göstermeniz bir anlam taşımıyor neticede.
   Diliyorum ki, hayatınızın kalan bölüümünde huzuru ve mutluluğu yakalarsınız. Bu dileğimi de kabul edip etmemekte özgür olduğunuzu söylememe zaten gerek yok, üslubunuzdan anladığım kadarı ile bunu zaten biliyorsunuz.

   Not: Astrolojiden bu kadar nefret eden biri olarak Kova olduğunuzu belirmenize şaşırdım açıkçası. Ama tabii astrolojinin sevdiğiniz yanları da olabilir belki de, batıya ait olmayan yaklaşımlar gibi.

   Güzel bir akşam diliyorum.

   Yurda Hal

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s