Terazi Yeni Ay 5 Ekim 2013 saat 03.34’te

Posted on Updated on

Bed-In_for_Peace,_Amsterdam_1969_-_John_Lennon_&_Yoko_Ono_17

Terazi burcu bana her zaman John Lennon’u hatırlatır… İmagine şarkısı gelir ardından aklıma, hayalini kurarım, o dünyanın… Terazi burcunun en etkili temsilcilerindendi John Lennon… Kartpostallara bile konu olan aşkı… evliliği… bu uğurdaki kararlılığı…

İdeal Terazi dengesi… Venüs’ün temsil ettiği aşk ve şehvet, Satürn’ün sunduğu kararlılık tek bir potada erimiş olarak karşımıza çıkar Terazi burcunda… Aşkına sahip çıkmak, aşkın sorumluluğunu taşımak… Tabii ki bu ideal hali, lakin ideali yakalamak her zaman kolay olmuyor hayatta… Ya Venüs’ün sunduğu aşkı buluyoruz, Satürn’ün sorumluluğu eksik oluyor; ya sorumluluk duygusunu iyice benimsemişiz, ancak aşktan uzak hissediyoruz kendimizi ya da yarım yamalak Venüs etkisi olan şehvette takılıp kalıyor ilişki… Ne aşk var, ne sorumluluk bu sonuncusunda…

Terazi dendiğinde uyum, barış, hoşgörü, diplomasi de var tabii… Dengenin vazgeçilmezleri her biri…

Terazi Yeni Ay’ı ile birlikte ön plana çıkan konular da bunlar olacak. Hepimiz bu alanlarda artılarımız ve eksilerimiz ile yüzleşeceğiz Yeni Ay ile başlayacak olan bu bir aylık süreçte. Ancak kolay bir süreç olmayacağını baştan bilmekte fayda var, çünkü Yeni Ay iki etkili gezegen olan Uranüs ve Plüton tarafından sert etkiler alıyor. Ani kararlar almaya, beklenmedik davranışlar sergilemeye yatkın olacağız. Terazi’nin önce karşı tarafı dinleme özelliği bile bu sefer biraz arka planda kalabilir. Aslında sabrı zorlayan konularda değişiklikler yapma cesareti veya mecbur hissetme ortaya çıkabilir.

Bir başka önemli etki de Terazi’nin Yöneticisi olan ve şu an Akrep’te bulunan Venüs’ün hala Aslan’daki Mars ile sert etkileri getiren kare açı içinde olması. Burada Kadın ile erkeğin yenişememesi, bir birleri ile sürekli inatlaşan bir enerji içinde olmaları Terazi’nin arzuladığı uzlaşmayı zorlayacak gibi görünüyor.

Kısacası en başta saydığım konularda ani, beklenmedik, kendimizi bile şaşırtan kararlara ve davranışlara hazırlıklı olmalıyız. İlişki içinde olmayanlar için ise bu durum ani ve şaşırtıcı ilişkilerin başlangıcı olabilir. Ancak baştan söylemeliyim, inat için girişilen bir ilişki sonra pişmanlığa sürükleyebilir.

Aynı şekilde finansal anlamda da beklenmedik zorluklar, ani harcamalar söz konusu olabilir.

Gelelim bu Yeni Ay’da dilekte bulunurken nelere dikkat etmemiz gerektiğine:

– Öne çıkan dilekler ilişki, evlilik, sanatsal yetenek ve huzur olacaktır.
– Her şeyden önce tam Yeni Ay saatinde dilekte bulunmaya özen gösterin.
– Öncesinde arınmak temizlenmek iyi olacaktır. Birkaç saat öncesinde duşun altında eskiye ait kullanılmış ve eski enerjiyi atabilirsiniz.
– Kendinize uygun, uygularken keyif aldığınız, zorlama olmayan meditatif bir yöntem seçin (dua, zikir, namaz, meditasyon, imgeleme). Ben yıllardır birçok yöntemi sayfalarımda paylaştım, sitemdeki eski yazılarımı araştırarak birçoğuna ulaşabilirsiniz.
– Tam Yeni Ay saatinde meditatif olmanız daha güçlü bir etki yaratacaktır. Yani 5-10 dakika önce başlayıp, 5-10 dakika sonra bitirebilirsiniz. Meditasyonun içinde veya sonunda dileğinize odaklanın, sahipmişsiniz gibi düşünün. Ancak kısıtlama getirmemeye dikkat edin. Mesela dilekte bulunurken içinizden şöyle diyebilirsiniz “ Ben kendim için iyisini diliyorum, ancak bu kadarını tahayyül edebiliyorum. Tahayyülümün çok daha ötesinde beni mutlu edecek deneyimleri de sevgiyle kabul ediyorum!”
Ardından pencerenizi açıp dileğinizi rüzgâra söyleyerek, rüzgârla birlikte uçmasına izin verin. Serbest bırakın.

Terazi Yeni Ay seminerimiz hakkında bilgi almak isterseniz linki tıklayabilirsiniz: https://astroistanbul.com/2013/10/01/iliskime-neler-oluyor-terazi-burcu-yeni-ay-semineri-4-ekim-cuma-saat-20-00-22-30/

Ayrıca seminere gelme olanağı olmayanlar için ses kaydı ve yazılı bilgiler seminer ile aynı gece 50,–TL karşılığında gönderilecektir. İlgileniyorsanız, ödeme ile ilgili detaylar için 0533 492 57 47 no’lu telefondan bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Yeni Ay hepimize güzellikler getirsin.
Yurda Hal

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s