19.10.2013 saat 02.37’de Ay Tutulması (Dolunay)

Posted on Updated on

 

19.10.2013 saat 02.37’de Ay Tutulması (Dolunay)

 

Sevgili arkadaşlar,

19 Ekim saat 02.37’de Koç burcunun 26. Derecesinin içinde Yarı Gölgeli bir Ay Tutulması gerçekleşecek.

Tutulmalar her zaman Ay Düğümleri’ne yakın gerçekleşirler, hatta onların Ay Düğümleri ile aynı burçlarda gerçekleşmesi, güçlerini ve etki alanlarının genişliğini artıran unsurlardır. Cuma gecesini Cumartesi’ye bağlayan gece yaşayacağımız Ay Tutulması Koç/Terazi hattında, Ay düğümleri ise Boğa/Akrep hattındadır. Buradan anlayabiliriz ki bu tutulma kendi içinde çok çok güçlü bir etkiye sahip değildir.

Bu Ay Tutulma’sının güçlü olmaması, Ay Tutulması’nın bizleri etkilemeyeceği anlamına gelmez. Daha anlaşılır olması için bir örnekle açıklamak istiyorum. Tutulmaları fotoğraf makinesi ve fotoğrafçı olarak düşünebiliriz. Tutulma anındaki gökyüzü transit gezegen konumu ise, fotoğraflanan konu/sahne/olay vs. olacaktır bu durumda.

Tutulma ne kadar güçlüyse, Fotoğraf karesi o kadar etkileyici, kalıcı ve unutulmaz olabilir. Sahnede sadece bir çiçek vadisi bile olsa, iyi bir fotoğrafçının, iyi bir makine ve objektifle bu çiçek vadisini unutulmaz bir kareye dönüştürebilme olasılığı yüksektir.

Bu örnekten yola çıkarsak şu anki fotoğrafçının acemi ve kullandığı ekipmanın zayıf  (yani 19 Ekim 2013 tutulması) olduğunu söyleyebilirim. Ancak, çektiği sahneler, objektifine takılan görüntüler son derece etkili (tutulma anındaki transit gezegenlerin konumu).

Burada gücü az bir tutulma, önemli gökyüzü transitlerini  bize işaret ediyor. İşaret ettiği konuları aşağıdaki linkte yayınladığım Yeni Ay seminerindeki zorlayıcı etkiler bölümünde bulabilirsiniz:

https://astroistanbul.com/2013/10/06/terazi-yeni-ayindan-akrep-yeni-ayina-gunes-tutulmasi-bazi-etkiler/

Ay Tutulması Ay Düğümleri ile aynı burçta değil demiştim.

Ay Düğümleri geçmişe ve geleceğe ışık tutan göstergelerdir. Güney Ay Düğümü bilinen/tanıdık/ kanıksanmış/bırakılması gereken enerji, Kuzey Ay Düğümü ise yabancı/tanımadığımız/öğrenilip hayata katılması gereken enerji diyebiliriz.  Halen Boğa/Akrep hattında olan Ay düğümleri 18 Şubat 2014’te itibaren Koç/Terazi hattına geçecek ve 13 Kasım 2015’e kadar orada kalacak. Koç/Terazi hattı ben/sen hattıdır. Biz demeyi öğrenmenin zamanıdır.

İşte bu tutulmanın bize anlatmak isteyeceği en önemli konu biz diyebilmeyi öğrenmek için Şubat2014- Kasım 2015 arasında yaşayacaklarımızın yaklaşık neler olabileceğidir. Hangi krizleri aşarak biz demeye yaklaşacağımızı gösterecektir. Bu yüzden bu tutulma ve ardından gelen yaklaşık 14 günlük sürece özellikle dikkat edin. İlişkiler hattınızı hangi alanlarda güçlendirmeniz gerektiğini Tutulma sonrası görmeniz daha kolay olacaktır.

Mond in den Haenden

Tutulma sabahı muhakkak ilişki alanı ile ilgili artılarınızı ve eksilerinizi gözden geçirin.

  • Eksilerin sebeplerinin temellerini tespit etmeye çalışın.
  •  İlişkiler hattı ile ilgili korkularınızı tespit edin.
  • Geçmişteki ilişkilerinizin, yaşadıklarınızın korkularınız üzerindeki etkileri nelerdir?
  • Hangi konularda “Ben” yerine “Biz” diyemiyorsunuz?
  • Hangi konularda “ Sen” yerine “Siz” diyemiyorsunuz?
  • Bir ilişkide partnerinizden beklediğiniz her şeyi, siz de vermeye hazır mısınız? DÜRÜST OLUN! Önce Sevgiyi gözden geçirin.
  • Sizin bir ilişkide vermeye hazır olduklarınızın birebir aynısını partneriniz de ortaya koysa, ilişkiniz size göre TAM olur mu?  Önce Sevgiyi gözden geçirin.

 

Gözden geçirdiğiniz konular ile ilgili olarak Akrep Yeni Ay’ı ve Güneş Tutulması öncesinde, Yani Ay Balsamik iken bir çalışma paylaşacağım. Şimdilik siz sadece yukarıda yazdıklarıma ağırlık verin.

 

18 Ekim’i 19 Ekim’e bağlayan gece saat 02.37 de gerçekleşecek olan Tutulma’da dileyen herkesle hep beraberiz. Tutulmadan saatinde Facebook’taki sayfamda  https://www.facebook.com/AstroIstanbul?fref=ts  ve burada web sayfamda olacağım. Sizler de benimle birlikte meditasyon yapmak, Dolunay ve Tutulma’da dilekte bulunmak isterseniz buyurun lütfen. Eğer kendi başınıza bir çalışma yapmak istiyorsanız unutmayın: Tutulmalar, tutulma öncesi konuları tersyüz ederler, bu yüzden dileklerinizi tutulmadan en az 15 dakika sonrasına saklayın.

Sevgiler

Yurda Hal

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s