Aşkı sabote etme! Paraya kucak aç! Güzellik içimizde!

Posted on Updated on

Screenshot_2013-11-10-10-56-12-1

Venüs Plüton’la kavuşuma yaklaşıyor ve 15 Kasım’da Oğlak burcunda tam kavuşum halinde olacak. Kasım Sonuna kadar bu kavuşumun etkisini hissedeceksin. 22 Aralıkta ise Venüs geri gitmeye başlayacak ve 1 Şubat tarihine kadar geri giderek tekrar Plüton’la neredeyse tam kavuşum yapacak.

Peki, tüm tarihler ve etkiler neyin nesi?

2 önemli konu var burada etkilenen; biri aşk, diğeri ise para!

Aşk açısından ele anlatayım önce: Oğlak burcunda ilerleyen Venüs, zaten aşkı ve aşka bağlı duyguları ve aşka bağlı ilişkileri alıyor, mantığın ve gerçekçiliğin temsilcisi bir burcun kucağına atıyor. Bir de Venüs Plüton ile kavuşunca o gerçekçilik hali tabii ki sana en keskin “gerçekçi” kararı aldırıyor. Sürekli beyninin içini yiyor: “sana uygun değil!” “yaşadığın çevreye uygun değil!” “saygınlığına uygun değil!” “sorumluluk sahibi değil!” “ilişkiye ciddi bakmıyor!” Bu vıdı vıdılar ise ilişkini ebediyen sonlandırmana sebep oluyor. Daha doğrusu sen sonlandırdığını sanıyorsun. Plüton sana öyle hissettiriyor. Oysa Venüs geri gidecek ve Plüton’a pabucunu ters giydirtecek!

Buraya kadar yazdığım senaryo içinde bulunduğun günlerin etkilerini anlatıyor. Böyle bir durumun varsa, 22 Aralık – 1 Şubat tarihi arasında evdeki hesabın çarşıya uymadığını görebilirsin.  Gönlün ferman dinlemediğini bizzat yaşayabilirsin. Aşkın gerçekçi olmakla, mantıkla işinin olmadığını anlatan koşullar yaşayabilirsin. Asla görüşmeme kararı aldığın kişiyi görmek için her fırsatı değerlendirmeye başlayabilirsin.

Bu yüzden ilişkinde sorunlar yaşıyorsan, 1 Şubat’tan önce ilişkini en azından zihninde tam olarak sonlandırma, çünkü pek de gerçekçi düşünemeyebilirsin.

Şimdi de para açısından ele alayım konuyu:

Para ile Venüs birbiri ile çok alakalıdır ve Venüs Oğlak burcundayken,aklı başında mantıklı harcamaları ve yatırımları anlatır.

15 Kasım’da Plüton ile kavuşacak olan Venüs,  beklenmedik ve bir o kadar da mantıklı kazanç fırsatlarını karşına çıkarabilir. Bu fırsatları değerlendirmek akıllıca olacaktır. Her ne kadar aldığın kararı 22 Aralık-1 Şubat arasında sorgulama durumun olsa da,1 Şubat’tan sonra kararının doğruluğunun farkına varabilirsin.

Gezegenler duyguların dâhil olduğu yaşam alanlarında farklı etkiler ortaya çıkarırlar. Venüs’ün Plüton’la kavuşumunu, Retro’sunu ve Oğlak burcundaki seyrini bu yüzden yukarıdaki gibi iki farklı şekilde ele aldım.

Eğer finansal konulara duygusal kalıplarla yaklaşırsan, o zaman bu bahsettiğim dönemde yaşayacakların tıpkı aşk alanında anlattığım gibi ilerler. Para işine duygularını karıştırma. Nötr olmak özellikle bu dönemde finansal anlamda artılar getirecektir.

Son olarak yukarıda anlattıklarımda bağımsız olarak, Venüs Retro bir konuyu daha anlatır. Güzellikle  sıkı sıkıya bağlantısı olan Venüs, geri gitmeye başladığında iç güzelliğin önemi daha vurgulu olacaktır. Görünenin altında yatan, ruhu yansıtan güzellikler önemli olacaktır.  22 Aralık 1 Şubat arası  kendimize içsel anlamda değer katacak bilgilere kucak açabiliriz. Eski kadim bilgiler değişim ve dönüşümümüzde önemli olacaktır.

Sevgiler

Yurda Hal

Aşkı sabote etme! Paraya kucak aç! Güzellik içimizde!’ için 3 yanıt

  admin said:
  11/11/2013, 12:57

  Tesekkur ederiz

  tansu95 said:
  11/11/2013, 13:57

  Bu kadar faydalı bir site daha iyi yerlerde olmayı hakkediyor.Sık sık ziyaret edeceğim.Teşekkürler.

   Yurda Hal responded:
   11/11/2013, 14:04

   Çok teşekkür ederim. Yorumlarınız motivasyonumu artırıyor.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s