GALAKSİ REHBERİ : 16-22 ARALIK 2013 HAFTASI

Posted on Updated on

 

dolunay

Önümüzdeki hafta astrolojik açıdan epey hareketli bir hafta olacak.

Öncelikle 17 Aralık Salı günü saat 11.28’de İkizler burcunun 26.derecesinde Dolunay gerçekleşecek. Dolunay günleri gerilim ve tansiyon diğer günlerden daha yüksektir. İkizler burcunda gerçekleşecek olan bu Dolunay’da, özellikle sözlü tartışmaların daha kolay alevlenmesi söz konusu. Ayrımcı değil de, uzlaşmacı olursak, haftanın ilk 3 gününü etkisi altına alacak Dolunay’ın gerginliğini sıyrıksız atlatabiliriz. Ayrıca İkizler burcunun yöneticisi olan Merkür’ün de Zayıf olduğu Yay burcunda olması, yanlış anlaşılmalara da sebep olabileceğinden 2 düşünüp 1 konuşmak iyi olabilir. Kısacası gereksiz laf kalabalığından uzak durup, iletişimde gereksiz hata yapmaktan kaçınmak gerekiyor. Sivri dilli olduğumuz anda bu haftanın ilk yarısında hemen dikkatleri olumsuz anlamda üzerimize çekebiliriz.

Dolunay’ın bu gerginliğinden özellikle İkizler, Başak, Yay ve Balık burçlarının son 10 gününde doğanlar ve/veya yükseleni bu burçtan olanlar ve/veya Ay burcu bu burçlardan birinde olanlar daha çok etkilenecektir. Tabii ki diğer burçlarında temkinli olmasında yarar var neticede Dolunay eşit derecede olmasa da hepimizi etkilemekte.

Sağlık açısından ise romatizmaya bağlı ağrılar, üst solunum yolu enfeksiyonları,, soğuk algınlığı, ellerde, kollarda ve omuzlarda ağrı uyuşukluk, baş ağrıları baha fazla olur.

Ayrıca tüm hafta süresince Terazi Burcunda ilerleyen Mars Uranüs Plüton karesine kenetlenerek bir T-Kare kalıp oluşturacak (Bu T-kare önümüzdeki haftanın ortasına doğru yükselen ivme ile etkisini artıracak)

Öncelikle şunu bilmeliyiz. Mars Terazi burcundayken zayıf durumdadır. Mars’ı içimizdeki ateş, enerji ve beden gücü olarak ele alırsak, bedensel enerjimizi güçlü tutmak için ekstra çaba sarf etmemiz gerektiğini anlarız. Aynı zamanda çevremiz bir anda suçu başkalarında aramaya eğilimli insanlarla dolup taşabilir v haklı/haksız “O yaptı! O yaptı!” lara maruz kalabiliriz. Burada hatayı kendinde arayıp değişime içten başlayan bir enerji değil, tam aksine her sorunu dışarıda arayıp kendini masum gören bir enerji var. Kimler mi böyle olacak? Bu bir enerji alanı ve bu enerji alanının yarattığı kapana her burç yakalanabilir. Her birimiz zayıf olduğu alanda kendini kurban psikolojisine sokabilir.

Gelelim tekrar T-Kareye; değişim ve dönüşümün en güçlü versiyonunu temsil eden Plüton/Akrep,  Aykırılığı sabırsızlıkla birleştiren Uranüs/Koç ve kurban rolünü üstlenip hırçınlaşmaya hazır bir Mars/Terazi ile uğraşıyor olacağız. (Bir süredir geri giden Uranüs 17 Aralık günü tekrar düze dönüyor. Yani bir süredir bize içsel olarak hangi alanlarda yeniliklere ihtiyacımız olduğunu sorgulattı, şimdi düze dönünce bunları dış dünyaya yansıtmaya başlayacağız)

Değiştirmeye cesaret edemediğimiz alanları hayat değiştirecektir şimdi. Hani uzun zamandır değişime ayak uydurun, fazlalıklarınızdan kurtulun, affedin, akışta kalın diyordum ya… İşte bizim harekete geçirmeye cesaret edemediğimiz, ancak gerekli olduğundan çok emin olduğumuz o çarkları hayat şimdi harekete geçirecek.

Tabii ki bu anlamda gerginliği de içinde barındıran bir hafta, hatta birkaç hafta yaşayacağız. Gerek iş ortamında, gerekse ilişkilerde bazı tartışmalar gündeme gelebilir. Bu yüzden baştan hazırlıklı olmakta fayda var, önümüzdeki birkaç hafta yaşadıklarımızı gözlemleyip olabildiğince dışarıdan yorumlamaya çalışmalıyız.

Bir diğer konu ise 21 Aralık’tan 1 Şubat’a kadar geri gidecek olan Venüs’tür. Venüs Retro ile ilgili dikkat etmemiz gereken konular ise şunlardır:

–          İlişkilerde önemli kararlar alınmamalı (ilişkiyi bitirme, evlilik, nişan gibi)

–          İlişkilerde yanlış anlaşılmalara dikkat

–          Venüs geri giderken, ilişkideki beklentiler konuşulup tartışılıp, Venüs düze dönünce alınan kararlar uygulamaya konulmalı

–          Güzellik ve estetik ile ilgili konularda önemli müdahaleler yapılmamalı

–          Zevk ve keyif konularında, cinsellikte abartıya kaçılması ve ardından pişmanlık yaşanması mümkün!

–          Dış güzellikten çok iç güzelliğe önem verilmeli

–          Duyuların daha çok koku ve tat ile uyarılması söz konusu

–          Kendi Venüs’ünüz geri gitmiyorsa, zevkinize güvenip alışveriş yapmamalısınız. Pişman olabilirsiniz.

–          Ses telleri, böbrekler, cilt, boğaz ve boyun bölgesi, kalça kemiklerine ait rahatsızlıklara dikkat edilmeli!

–          Ayrıca cinsel yol ile bulaşabilecek hastalıklara da dikkat etmek gerekir!

–          Para ile olan ilişkimizi gözden geçirmemiz gereken dönem!

–          Aşırı harcamalara dikkat! Gereksiz harcamalar pişmanlık getirebilir!

–          Özellikle 1997-98 ve 2005-06 kışında var olan ilişki ve para kalıplarının tekrarı söz konusu olabilir. Geçmişe yönelik sorgulama yapılabilir. Bu sorgulamalar sayesinde hangi hatalardan kaçınmamız gerektiğini görebiliriz.

Son olarak 21 Aralık saat 19.11’den itibaren Güneş Oğlak burcuna geçecek ve hayatı daha ciddiye alacağımız bir aylık dönem de başlamış olacak. Sorumluluklarımızın farkında, ciddi, mantıklı yanımız ağır basacaktır.

———————————————————————————————————————————————————————

4 OCAK 2014 CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLANGIÇ SEVİYE ASTROLOJİ SINIFIMIZ AÇILACAKTIR. İLGİLENENLER DETAYLAR HAKKINDA BİLGİYİ BU LİNKTEN ALABİLİRLER: https://astroistanbul.com/2013/12/15/yurda-hal-ile-astroloji-dersi-2014/

———————————————————————————————————————————————————————-

Dolunay ile ilgili:

Tabii ki evrensel enerjilerle uyum içinde olmak, her zaman içinde bulunduğumuz dönemi daha iyi anlamamıza, yorumlamamıza yardımcı olacaktır. Bu sayede yaşanan olayların ne gibi değişikliklerin habercisi olduğunu fark edebilir ve kendimize bu gibi zorlayıcı ve dönüştürücü dönemlerin neler kattığını içselleştirebiliriz. Bunun için Dolunay günü ve saatinde (17 Aralık 2013 saat 11.28) meditasyon yapmak, dua okumak, imgeleme çalışması yapmak çok uygun olacaktır. Çabucak gerçekleşmesini istediğiniz bir dileğiniz varsa, Dolunay saatinde dilekte de bulunabilirsiniz. Ancak gerçekten de bir an evvel olmasını istediğiniz, zamanının geldiğini düşündüğünüz dilekleri Dolunay’da tercih edin.

Bu hafta için gerçekten de daha hoş şeyler yazmak isterdim, ancak hafta gergin ve değişimleri içinde barındırıyor. Bu yüzden güler yüzü kendimize önce yine kendimiz gösterelim. Özellikle bu hafta her sabah aynanın karşısında kendimize gülümseyerek Günaydın diyelim:)

Sevgiler

Yurda Hal

Astroloji Danışmanlığı için: https://astroistanbul.com/haritaanalizi/

Astroloji Dersleri için:https://astroistanbul.com/2013/12/15/yurda-hal-ile-astroloji-dersi-2014/

Astro Istanbul

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s