2013’ü Uğurlarken ve Oğlak burcu Yeni Ay

Posted on Updated on

affetmek ve ay takvimi üzerine

Yeni yıla bir gün kaldı. 2014’ün ilk gününde Oğlak Burcu Yeni Ay’ı gerçekleşiyor, yani yeni yıla bu sefer gerçekten de yeni ve taze bir Ay enerjisi ile giriyor olacağız.

Gökyüzü gergin, sadece ben değil, tüm astrolog arkadaşlarım da ne kadar zorlu bir dönemden geçtiğimizi anlatıyor. Hoş anlatmamıza gerek yok, gözümüz kulağımız açık yaşamayı becerebiliyorsak, üç maymunu oynamaktan uzak bir karaktere sahipsek, biz astrologlara da gerek yok gerginliği okumak anlamak için.

01 Ocak’ta Oğlak Yeni ayı ile birlikte devreye giren süreç zorlayıcı. Hele bu hafta gergin ve asabi göstergeler, sabır taşıran enerjiler iş başında. Bu süreç yeni başlamış bir süreç de değil aslında. 2012 yılının yaz aylarında gerçekleşen ilk Uranüs Plüton karesi ile başlayan bu gergin, dönüştürücü ve sabırsızlığı anlatan enerji 2015’in bahar sonuna kadar devam edecek. Sadece ülkemizi değil dünyayı etkisi altına alan bu gerginlik, özellikle ülkemizin üzerinde çok güçlü etkilere sahip. Temel akslarımızın değiştiği bir dönemin içindeyiz.

Yılbaşında fazla kalabalık ortamlarda bulunmamaya çalışın. Daha çok tanıdığınız sevdiğiniz insanlarla güven ortamında bir arada olmaya çalışın. Gergin tartışmaların nereye varacağı belli olmaz, dikkatli olun. Beklemediğiniz reaksiyonlar ve tepkilerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Nisan’ın 20’sinden itibaren yine bir gergin döneme gireceğiz. Temmuz sonuna kadar uzayacak olan bu ikinci süreç epey zorlayıcı etkileri beraberinde getirecek.

Uranüs Neptün Plüton gibi ağır hareket eden gezegenler bizlerin insanlık derecesine göre etki ederler. Kamil olana ruhsal açılımları vaat eden bu gezegenler, beşer olana acı verirler. Nihayetinde kaba bedenin içine hapsolmuş daha narin, daha süptil bedeni açığa çıkarmak için, kaba olan bedeni kırmak gerekecektir. Bu kırma işlemi acı verir, ancak vicdanın gelişmesi için çok gereklidir.

Bu dönem zorlanıyorsanız, hayatın içinden çıkamıyorsanız, sizin de kaba bedeninizin kırılma vakti gelmiştir. Ayağınızda kendi rızanızla taşıdığınız prangalardan kurtulma vaktiniz gelmiştir. Farkındalık halinde olup değişimle işbirliği içinde olursanız, her şey çok kolay geçer. Hatta gökyüzündeki Jüpiter, Neptün ve Satürn’ün su elementindeki iş birliği size destek olur.

Ayağınızdaki prangaların ne olduğunu bulun! Bu işiniz, para hırsınız, harcama merakınız, baskıcı kişiliğiniz, unutamadığınız ilişkiniz, bitiremediğiniz ilişkiniz, ailenizin baskısına eyvallah demeniz, kendinize zaman ayırmamanız, sorumluluklarınızı bir türlü üstlenmemeniz, hayır diyememeniz, hayatla ilgili tercihlerinizi açık açık yaşayamamanız olabilir. Daha başka birçok şey de olabilir! İnsanız nihayetinde görünmeyen prangalarla bağlı ayaklarımız.

Bunları bulup, elimize çekici alıp, ayaklarımızı bu ağırlıklardan gönül rızası ile kurtaralım. Gönül rızası ile bağımlılıklarından kurtulamayanlar, vicdanlarının ayarlarını inceltemeyenler veya bile bile inceltmeyenler bu dönem çoook zorlanacaklar. Ve de öyle oluyor!

Lilith ve Priapus Semineri: https://astroistanbul.com/2013/12/29/lilith-ve-priapus-baskilanan-duygularimizin-dogum-haritamizdaki-etkisi-seminer-18-ocak-2014-cumartesi-saat-1400-1800-arasi/

Astroloji Danışmanlığı :https://astroistanbul.com/haritaanalizi/

Yazının bundan sonrası Yeni Ay ile ilgilidir, Yeni Ay’ın, Yeni Yılın ülkemize, dünyaya ve her birimize ahlak, erdem, vicdan getirmesi dileği ile

 

oglak

Oğlak Burcu Yeni Ay

Yeni Ay 1 Ocak 2014 saat 13.14 ‘te gerçekleşecek

Element: Toprak                     Nitelik: Öncü             10.cu evin burcu        Yönetici Gezegeni: Satürn

 Oğlak Burcu dönemi enerjisi: Oğlak burcu Yeni Ay’ı ile devreye giren dönem daha çok mantığın, gerçekçiliğin dönemidir. Hayatı ciddiye alan, sorumluluklarının bilincinde, hedefine odaklı bir yapı ortaya çıkar.

Oğlak burcu ve yöneticisi Satürn’den bahsedildiğinde aklına iskelet sistemin ve cildin gelsin. Oğlak ve Satürn sağlık astrolojisinde bu ikisi ile bağlantılıdır. Oğlak burcu ve Satürn’ün sana verdiği enerji, hissettirdiği duygu, gündeme getirdiği konular iskelet sistemin gibi ayakta durmanı sağlarken, cildin gibi senin sınırlarını sana anlatır.

Bu bir ay boyunca bu konularda kendini geliştirebilirsin. Mesela sorumluluk almakta zorlanıyorsan, Şimdi bunun ilk adımını atma zamanı olacaktır. İlla ki zor sorumluluklarla başlamak zorunda değilsin, hatta kolay sorumluluklarla başlayarak,  bıkmayacağın bir yolculuğa adım atarsın. Mesela GERÇEKTEN günde iki kez dişlerini fırçalamak gibi… Sabahları uyanamıyorsan; her sabah her zamankinden yarım saat daha erken kalkmak gibi… Geceleri atıştırıyorsan, son lokmayı en geç akşam saat 9’da yutmuş olmak gibi… İşten bir türlü vaktinde çıkamıyorsan haftada iki kez kesin olarak mesai bitiminde işten çıkmak gibi…

Ayrıca günlük hayatınla veya kariyerinle ilgili hedeflerini içeren gerçekçi bir plan, program yapmak istiyorsan, yine bu Yeni Ay sana destek olacaktır.

Burada önemli olan sorumluluktan kaçtığın alanları tespit edip en az bir tanesinin üzerine gitmektir. Oğlak Yeni Ay’ının enerjisi özellikle bu konularda seni destekleyecektir.

Oğlak Burcu Dilekleri:

 • Her Burca uygun genel Oğlak Burcu Dilekleri: İş, kariyer, prensip,  başarı, tanınma, saygınlık, onurlandırılma, yükselme, terfi, dayanıklılık, sebat,  kemik, diz, cilt ve diş sağlığı
 • Kendi burcuna ve/veya Yükselen burcuna uygun Dilekler:

Koç:  Mantık, sabır, düzenli ve kontrollü olabilme,  İş, kariyer, başarı, saygınlık, onurlandırılma, yükselme, terfi, dayanıklılık, sebat

Boğa: Yüksek eğitim, doktora, mastır,  yabancılarla ve yabancı kültürlerle ilişkiler, hukuksal başarı, genel kültürünü geliştirme, yabancı dil öğrenme

İkizler: Korkularını yenme, ruhsal konulara eğilme, ortak kazanç alanlarında başarılı ve güven ilişkileri, tasarruf ve kredi konuları

Yengeç: Evlilik, ortaklık, ciddi bir ilişki, toplum tarafından tanınma, bir ortakla iş kurma, hukuksal süreçler

Aslan: iş kurma, işe girme, iş yerinde huzur, günlük işlerinde düzen ve başarı

Başak:  Aşk, çocuk, hayattan keyif alma, şans, eğlence, sahne sanatları, bolluk, bereket

Terazi: Ev alma, evlilik, yuvada huzur ve mutluluk, evini yenileme veya restore etme, yaşlılıkta huzur

Akrep: Eğitim, öğrenim, kitap yazma, zihin açıklığı, güçlü hafıza taşınma, kardeşlerle güzel ilişkiler

Yay: Para, finansal başarı, iş, kendini geliştirme

Oğlak: Özgüven, sağlık, bireysel gelişim, öz bakım, fark edilme, dikkat çekme

Kova: Bağımlılıklarından kopma veya bağımlılıkları bırakma, korkularınla yüzleşme, ruhsal gelişim, sezgilerin gelişmesi

Balık: Önemli kişilerden destek alma, sosyal hayatın ve çevrenin gelişmesi, yeni arkadaşlıklar, kazancın artması

Sevgiler

Yurda Hal

2013’ü Uğurlarken ve Oğlak burcu Yeni Ay’ için 2 yanıt

  güven akbaş said:
  31/12/2013, 16:41

  yurda hanım bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür eder yeni yılın sağlıkla ,başarı ve tüm güzellikleri ile hayatınıza renk ,coşku katmasını dilerim.

  Date: Mon, 30 Dec 2013 16:58:54 +0000
  To: guvenakbas67@hotmail.com

   Yurda Hal responded:
   31/12/2013, 16:44

   Cok teşekkür ederim. 2014 sevgi huzur ve barış getirsin hepimize

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s