7 Ocak 2014 Salı

Posted on Updated on

 

gezegenler

Ay Koç burcunda ve büyüyen fazda, bu yüzden biraz sabırsız ve heyecanlı bir gün geçirebiliriz. Gün içinde öğlen saatlerinde Ay önce Uranüs’le kavuşacak, akşam saatlerinde Ay Plüton’a kare yapacak ve gece yarısına doğru ise Ay Mars’a karşıt açı içinde olacak.

Tüm bunlar ne demek? Zaten sabırsızlığı, her an alev alıp parlamayı ve tetikte olmayı anlatan Ay Koç tüm gün boyunca aldığı bu sert ve önemli gezegenlerle yine sert açılar yapınca ortaya gergin bir gün çıkıyor.  Özellikle zorlanacak olan burçlar öncü burçlardır (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak), diğer burçlar daha kontrollü olacaklar.

Kendimize hakim olamayacağımız koşullarla karşı karşıya kalabilir, çabuk öfkelenebiliriz. Sükunetimizi korumaya çalışalım ve hayatımızda pürüzlerin ortaya çıktığı konu, kişi ve durumları bir kenara not alalım. Aldığımız notları ise daha sonra, özellikle ay Koç burcundan çıktıktan sonra (yani 9-10 Ocak’ta ) aldığımız notları inceleyelim. İncelerken kendimize şu soruları sorabiliriz:

– Hayatımızın bu alanlarında ne gibi değişiklikleri yapmamız gerekiyor?

– Hangi alanlarda, hangi konularda, hangi ilişki kalıplarında bana zarar verdiğinden emin olsam dahi kalıplarımdan vazgeçemiyorum?

– Bu yaşadığım olayların bağımlılıklarımla bağlantısı var mı?

– Yaşadıklarım bana ne hissettirdi (dışarıdan yansıtılan ) ? Kendimi nasıl hissettim (kendimle ilgili hislerim)?

Tüm bu soruların cevapları  önemli, çünkü bu cevaplardan belki de önümüzdeki 6 ay süresince zaman zaman kendini yoğun hissettirecek gergin açıların hayatımızda neleri değiştireceğini görebiliriz. Gördüklerimizle yüzleşmemiz, direnç gösterip kırılma noktasına gelmek yerine uyum sağlayıp daha yumuşak ve akışta bir değişime yardımcı olacaktır.

Sevgiler

Yurda

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s