Uranüs Plüton karesi

Posted on Updated on

Sevgili Arkadaşlar;
2012 başından beri Uranüs Plüton karesi içindeyiz ve bu etki 2015 yazına kadar sürüyor. Uranüs Plüton karesi Nisan ayında tekrar tetikleniyor. Bu açı gökyüzünde en son 1931-32-33 yıllarında yaşandı (Uranüs yine şimdi olduğu gibi Koç’ta Plüton ise Yengeç burcundaydı. )
Tüm dünya için zor bir dönemdi o yıllar… Yengeç’teki Plüton halkı kırıp geçiyordu, insanlar vatanlarından sürülüyordu, hayatlar dönüşüyordu. Aile kavramının önemi arttıkça bu kavramı yıkan koşullar ortaya çıkıyordu. Birlik ve beraberlik yarattığı sanılan, aidiyet duygusu ile özdeşleşen din, dil ırk  kavramları zorla parçalanıyor ve/veya zorla yapılandırılıyordu. Hatta Plüton’un keşfi bile yaklaşık olarak bu zorlu döneme rastlar!
Plüton bulunduğu yeri yıkar, yeniden yapar, dönüştürür … Plüton’un dönüştürücü enerjisi Uranüs’le kare açı içinde olunca tabii ki bu dönüşümler yaklaşık 3 yıllık bir dönem içinde  yaşanan ani olaylar, krizlerle gerçekleşecektir. Yani, bir döneme yayılmış beklenmedik olaylar zinciri! O dönemden beri , yani 30’lu yıllardan beri Plüton Uranüs arasında kare yaşamadık, taa 2012’ye kadar!
Şimdi bu açının farkı Plüton’un Yengeç’te değil de Oğlak burcunda olması… Oğlak burcu yönetimdir, yöneticidir, tepedekidir, saygınlıktır, otoritedir, kural koyandır, … Demek ki içinde bulunduğumuz dönemde dönüşümler bu alana ait olacak! Zaten dünyanın birçok yerinde 2012’den beri bunun yaşandığını açıkça görüyoruz. A
ncak dönüşümlerin olması için, önce enerji birikimi olmalı ve ardından o enerjinin dönüştürücü gücü açığa çıkmalı! 21 Nisan’da 5. Plüton Uranüs kırılımını yaşayacağız. Ülkemiz için çok etkili bu kırılım, ülke haritamızın ana akslarını bağlıyor. Ardından 2 kırılım daha olacak 15 Aralık 2014 ve 17 Mart 2015’te.Ancak en önemlisi bu ay gerçekleşecek olandır.
Daha önce yaşadığımız kırılımlar sırasıyla 24 Haziran 2012, 19 Eylül 2012, 21 Mayıs 2013, 1 Kasım 2013 tarihlerinde gerçekleşti.
Bundan sonra yaşanacak kırılımların, Ay düğümlerinin de öncü olan Terazi- Koç aksına geçmesiyle daha da etkili olacağı beklenir, çünkü tutulmalar Ay düğümleri hattı üzerinde etkilidirler.

Gökyüzü gergin olabilir, ancak bu felaket tellallığına meydan vermemeli! Gerginliğin farkında olsak da kaos yaratmaya değil, çözüm üretmeye odaklı olmalıyız.  
Astrolojinin Satürn ötesi gezegenleri (Uranüs-Neptün-Plüton) sert açılar yaptığında, ağır etkiler alıyorsak hatayı kendimizde aramalıyız. Çünkü bu gezegenler daha çok ruhsal boyuta aittirler, ruhsal gelişimde ilerledikçe kırılımları da daha yumuşak hissedilir olacaktır. Ruhsal gelişim durunca etkileri çok ağır oluyor maalesef. Bu gezegenlerin her zorlayıcı açısı bizim için bir ilerleme noktası, gelişim aslında… Eğer çok canımız yanıyorsa, olduğumuz yerde saymaktan çok memnun olduğumuzun göstergesidir.

Yazmamak için çok tuttum kendimi, ancak o kadar çok özel mesajlarla  gerginliği soranlar oluyor ki…  Herkes korkmuş! Felaket tellallığı tüm dünyada her zaman prim yapıyor olsa da; b
en çekim yasasına inanırım arkadaşlar! Ne düşünürsek o olur; ne olursak onu veya benzerini çekeriz!…
Gözümüzün ne görmek istediğine, bedenimizin ne yaşamak istediğine biz karar veririz.
Hayatın kendisi her zaman umut doludur. Yoksa, en yakın dönemde yaşanan ve hafızalardan silinmeyen 1. ve 2 dünya savaşından sonra bir çok toplum kahır ve üzüntüden yok olmuş olurlardı!
Gelecekten ne bekliyorsak onun kolajını yapalım (ister gerçek kolaj, ister imgesel) Bu kolaja odaklanalım!
Enerjinin yüksek olduğu bu günlerde iyi ve güzele odaklanalım.  Nasıl bir dünyada yaşamak istediğimize odaklanalım!. Dünyaya gelirken gülerek gelen yok biliyorsunuz, sonra da bu dünyadan gitmek isteyen yok! Bu yüzden, dikkatimizi sürece değil, sonuca odaklamalıyız ve sonuç harika olmalı! Bu bizim elimizde!
Belki de hepimiz M.S.2150’yi, bugün sahip olduğumuz bilincimizle  tekrar okusak, bize yol gösterici olacaktır…
Sevgiler
Yurda Hal

Uranüs Plüton karesi’ için 3 yanıt

  Yurda Hal responded:
  02/04/2014, 18:05

  Reblogged this on Astro Istanbul and commented:

  bir iki ilave ve değişiklik oldu da

  Ayşenur said:
  02/04/2014, 20:24

  Yorumlarınıza ve akıl yürütmelerinize bayılıyorum.Que cera,sera..Olacaka olan olacaktır. Ders bize mahsus bir büyüme enerjisi.Dilerim dünya yaşanacak mutlu bir gezegene dönüşmek üzere bu kırılmaları yaşıyordur… Sevgilerle Ayşenur

   Yurda Hal responded:
   03/04/2014, 01:06

   Çok teşekkür ederim.
   Sevgiler

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s