Galaksi Rehberi 06 Ekim – 12 Ekim 2014 Haftası

Posted on Updated on

aytutulmasikoc

Haftanın Öne Çıkan Açıları

 • Güneş Uranüs karşıt açısı 07 Ekim 2014 saat 23.37’de (etkisi 6-8 Ekim 2014 arası)
 • Koç burcunda Ay Tutulması 08 Ekim 2014 saat 13.50
 • Venüs Plüton kare açısı 08 Ekim 2014 saat 20.22’de (etkisi 7-9 Ekim 2014 arası)
 • Mars Jüpiter üçgen açısı 08 Ekim 2014 saat 23.33’de(etkisi 6-10 Ekim 2014 arası)
 • Merkür Retro Terazi’ye geçiyor 10 Ekim 2014 saat 20.25’te ( Merkür Retro 25 Ekim gecesi bitecek)
 • Güneş Jüpiter sekstil açısı 11 Ekim 2014 saat 02.10’da (etkisi 10-12 Ekim 2014 arası)
 • Venüs Uranüs karıt açısı 11 Ekim 2014 saat 12.04’te (etkisi 10-12 Ekim 2014 arası)

 

 

Haftanın Ay Hareketleri

 • 05.10.2014 saat 12.24 Ay Balık burcuna geçiyor
 • 06.10.2014 saat 22.38 – 07.10.2014 saat 13.06 arası Ay Balık’ta boşlukta
 • 07.10.2014 saat 13.06 Ay Koç burcuna geçiyor büyüyen fazda ve küçülen fazda
 • 08.10.2014 saat 13.50 Ay Koç burcunda Dolunay ( AY TUTULMASI )
 • 08.10 2014 saat 17.20 – 09.10.2014 saat 14.43 arası Ay Koç burcunda boşlukta
 • 09.10.2014 saat 14.43 Ay Boğa Burcuna geçiyor
 • 11.10.2014 saat 03.48 – 18.50 arası Ay Boğa’da boşlukta
 • 11.10.2014 saat 18.50’de Ay İkizler burcuna geçiyor
 • 13.10.2014 saat 20.58 – 14.10.2014 saat 02.30 arası Ay İkizler’de boşlukta

 

                                                      

Haftalık Astrolojik Etkiler

Genel: Duygusal iniş çıkışların hayatımıza eşlik edeceği bir haftaya giriyoruz. Hatta sadece iniş çıkış demek yanlış olur. Duygularımızın değiştiğini, hatta kendimizi bile şaşırttığını görebiliriz.  Haftaya Uranüs etkisiyle başlayıp, yine Uranüs etkisiyle bitireceğiz. Uranüs sürprizlerin gezegenidir ve inanın bu haftaki etkileri doğum haritamızın bir yerlerine dokunuyorsa etkisi kesinlikle öyle hissedilmez olmayacaktır. Burcumun gezegeni olan Uranüs’ün sürprizleri öyle yumurtadan çıkan sürprize de benzemez… Ortada yumurta bile yoktur ve sürpriz yoktan çıkmış gibidir.  Yine de içinde bulunduğu burç, aldığı açısal etkiler, Ay tutulmasındaki etkisi sürprizlerin hangi alanlarda ortaya çıkabileceğine dair ipuçları vermeye çalışıyor gibi.  “Biz”in içindeki “Ben” sürprizlere hazır olsun! Yani ilişkilerimize bakış açılarımız, ilişkilerimizdeki beklentilerimiz, ilişkilerimizde olmazsa olmaz dediklerimiz bu hafta öyle bir değişip dönüşebilir ki, biz bile kendimize hayretler içinde bakabiliriz. Burada ilişkilerden kastım evlilik, aşk, ortaklık olabileceği gibi, iki veya birkaç insan arasındaki bir ilişki de olabilir (gerçekten de birkaç kişiyi kastediyorum, kalabalık bir gruptan bahsetmiyorum). İlişkilerde risk alma potansiyeli yüksek ve her an ilişkiyi derinden sarsabilecek yaşamak mümkün.

Yine aynı zamanda beklenmedik bir aşk, eski ve yarım kalmış ya da yaşanamamış bir aşkın yeniden alevlenmesi (kısa etkili olacaktır), söz konusu olabilir. Hafta içinde yaşanacak Ay Tutulması da Uranüs’le kavuşum da olduğu için, hafta başındaki koşulların yerinde hafta sonu yerinde yeller estiğini görebilir veya hiç ummadığımız yeniliklerin hayatımıza girdiğini fark edebiliriz. “Ben”in beklentileri değişebilir!

Yine Uranüs bu hafta bizi gergin, sinirli yapabilir, hazır cevap ve ukala bir insana dönüştürebilir. Aceleciliğimiz ve sabırsız halimiz saçma sapan hatalar yaptırabilir. Bu yüzden elimizden geldiğince sakin kalmaya çalışmak ve her işi birkaç kez gözden geçirmek doğru olacaktır.

Haftanın genel olarak açılarının ortaya çıkardığı etkilere bakarsak özgüven aşılayan ve bu sayede başka zamanlarda cesaret edemediğimiz işlere el atmamıza, farklı bakış açıları sayesinde beklenmedik çözümler üretmeye yardımcı şartlar oluşuyor. Yine de Uzun vadeli olmasını istediğimiz işlere tutulma sonrası (Çarşamba gününden sonra) el atmak daha doğru olacaktır. Ne de olsa tutulmalar var olan koşulları değiştirir ve yepyeni bakış açılarını bize sunarlar.

Haftanın yüksek enerjisi Çarşamba günü tavan yapacak, bu yüzden Çarşamba günü gerginliklere dikkat etmek gerekir. Özellikle tehlikeli işlerden, elektrikle alakalı risklerden, gerginliği körükleyecek ortamlardan uzak durmak iyi olabilir.

Merkür geçen hafta sonunda geri gitmeye başladı ve bu hafta içinde ilişkiler alanı olan Terazi burcuna geri dönecek ve bu alanda gözümüzden kaçanları görmemizi sağlayacak. Tutulma ve Terazi’de Merkür Retro Perşembe gününden sonra ilişkilerimizde belki de kaçırmış olduğumuz denge, uyum, anlaşma ve barış fırsatlarını karşımıza çıkaracaktır.

*-*-*-*-*

Kısa program astroloji dersleri hakkında bilgi almak için tıklayınız: https://astroistanbul.com/2014/09/23/yildizlarin-dilini-ogreniyorum-yuz-yuze-ve-uzaktan-egitim-8-hafta/

Uzun program astroloji dersleri hakkında bilgi almak için tıklayınız: https://astroistanbul.com/2014/09/23/yurda-hal-ile-astroloji-dersleri-2014-2015/

*-*-*-*-*

Bu hafta Çarşamba günü saat 13.50’de Koç burcunda Ay Tutulması olacak. Tutulmadan önceki gece uykuya dalmadan önce bir niyet çalışması yapabiliriz. Bu tutulma özellikle bireysel gelişimimizde bize ışık tutacaktır. Uyku öncesi kısa bir meditasyon yapıp, bu meditasyona başlarken ruhsal ve fiziksel yolculuğumuzda bize faydası olacak olan kapıların açılmasına niyet edebiliriz.

Koç burcundaki tutulma özellikle baş bölgesini ön plana çıkarıyor. Gereğinden fazla ekran karşısında durmamaya özen göster. Baş ve göz bölgesi hassas olacaktır. Bu hafta baş ve göz ağrıları, migren atakları daha kolay tetiklenebilir. Tansiyona ve panik atağa dikkat! Tutulma günlerinde oruç tutmak ya da sadece doğal sıvılarla beslenmek bedenine iyi gelir. Aşağıdaki Mudra ( Shanmukhi-Mudra) bu hafta enerjimizi dengeler ve haftayı daha rahat geçirmemizi sağlar. Hafta boyunca her sabah uyanır uyanmaz 4 kere tekrarlaman yeterli olacaktır:

koç burcu için murda

Tıpkı resimde olduğu gibi başparmaklarını kulaklarına, işaret parmaklarını gözkapaklarının üzerine, orta parmaklarını burun kanatlarına, yüzük parmaklarını burun deliklerinin hemen altına ve serçe parmaklarını da dudak altına yerleştir. Burnundan yavaş ve derin nefes al ve nefesini içinde tutarken çeneni göğsüne indir. Yine burnundan nefes verirken başını başlangıç pozisyonuna geri getir ve ellerini aşağıya sarkıt. Tüm hareketi baştan sona 4 kez tekrarla! Bu Mudra sayesinde hem duyuların dinlenecek, hem de baş bölgen enerji toplayacaktır.

*-*-*-*-*

Astroloji Danışmanlığımız hakkında bilgi almak için tıklayınız: https://astroistanbul.com/haritaanalizi/

Regresyon Çalışmalarımız hakkında bilgi almak için tıklayınız: https://astroistanbul.com/ayda-ersanla-regresyon/

*-*-*-*-*

Gün Gün Astrolojik Etkiler:

06.10.2014 Pazartesi: Tek başına kalabildiğiniz sürece konsantrasyonunuzu toplayabileceksiniz. Tatil günü olmasına rağmen fırsat bulduğunuzda detaylı işlere vakit ayırabilirsiniz.  Öğle saatlerinde gergin bir atmosfer söz konusu olabilir. Akşam saatlerine doğru yalnız kalmak isteyecek ve kendinizle ilgilenmeye fırsat yaratabileceksiniz. Gündüzün hareketliliği akşam yerini sükunete bırakacaktır.

07.10.2014 Salı: Dün akşamın sükûneti bugün öğlene kadar yerini koruyabilir. Öğleden sonra ve akşam saatlerinde ise içinizde bir şeylerin eksik olduğu veya yolunda gitmediği hissi sizi sarabilir. Belki de sürpriz bazı olaylar gündeme gelebilir. Tüm bu etkiler gerginlik vermeye yetip artacaktır. Sakin kalmaya çalışmak ve serinkanlı olmaya gayret etmek gerekir. Dolunay’ın ve tutulmanın yaklaşan etkisi uyku kaçırabilir.

08.10.2014 Çarşamba: Bugün pireyi deve yapmak, çabucak gerilmek hatta kavga çıkarmaya meyilli olmak tahmin edilenden çok daha kolay görünüyor. Özellikle ikili ilişkilerde bu duruma daha da dikkat etmelisiniz, çünkü havada gerçekten de sabırsızlık ve gerginlik enerjisi kol geziyor olacak. Önemli konuları öğleden sonraya bırakmak daha doğru olacaktır.

09.10.2014 Perşembe: Öğlene kadar zorlayıcı işlere el atabilir ve birçoğunu da sonuçlandırabilirsiniz. Öğlene kadar sakin geçen gün öğleden sonra değişecektir. Aşırı titiz ve dikkatli olmaya çalışırken abartıya kaçıp canınızı sıkmamaya çalışın. Akşam saatlerinde sezgiler ve empati artacaktır. Akşam saatlerinde içsesinize kulak vermelisiniz.

10.10.2014 Cuma: Nihayet daha pratik ve sakin bir gün geçirme fırsatı yakalayacaksınız. Sakin tavrınız el attığınız işlerde daha başarılı olmanıza yardımcı olacaktır. Aceleden uzak olsanız fakat bir o kadar da çalışkan olabilirsiniz. Akşam saatleri romantizm destekleyecek ve keyifli bir atmosfer yaratacaktır. Yalnız da olsanız bu akşamın tadını çıkarabilirsiniz.

11.10.2014 Cumartesi: Enteresan bir gün daha! Şans ve gerginlik yan yana, kol kola geziyor olacak. Bir taraftan genel anlamda güzel fırsatlar yakalayabilecek koşullar oluşacak, diğer yandan ilişkilerde bireysel özgürlük ihtiyacı tavan yapıp gerginliklere çanak tutacak. Akşam saatlerinde farklı ve yaratıcı fikirler işbaşında. Problemlere çözüm bulma saatleri!

12.10.2014 Pazar:  Bugün bir değişikliğe ne dersiniz? Rutinden sıyrılma ve yeni bir şeyler yaşama arzusu farklı bir gün yaşamaya olanak sunuyor. Sohbetin bol olduğu bir gün olabilir. Bugüne kadar ilginizi çekmemiş konulara yönelebilirsiniz.

*-*-*-*-*

Astroloji Danışmanlığı hakkında bilgi almak için tıklayınız: https://astroistanbul.com/haritaanalizi/

Regresyon Çalışmalarımız hakkında bilgi almak için tıklayınız: https://astroistanbul.com/ayda-ersanla-regresyon/

 *-*-*-*-*

Güzel bir hafta olsun

Sevgilerimle Yurda

yurdaortakoy

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s