İkizler Burcunda Yeni Ay

Posted on Updated on

ikizler yeni ay

İkizler Yeni Ay’ı 5 Haziran 2016 Türkiye saati ile sabah 05:59 da gerçekleşecek. 14 derece 53 dakika İkizler’de gerçekleşecek olan Yeni Ay aynı zamanda Venüs’le kavuşurken aynı zamanda Satürn, Neptün ve Jüpiter ile de büyük kare oluşturacak. Değişken burçlardaki bu büyük kare özellikle değişime direndiğimiz alanlarda bizleri zorlayacak gibi görünüyor. Değişken burçlar tıpkı mevsim sonları gibidir ve sahip olduklarımız ile hayatımıza katmaya arzulu olduğumuz yeni değerler arasında gidip gelmemize, ne yardan ne serden vazgeçmeye niyetli tutumumuzda direnmemize, kararsızlık içinde kalmamıza sebep olan koşulları ve enerjileri açığa çıkarır. Ay düğümlerinin de bu büyük kareye dahil olması burada tüm gücümüzü ve kararlılığımızı toplayarak atılacak cesaretli her adımın bizi geleceğe yönelik hedeflerimize yaklaştıran, ruhsal doyuma ulaşmamız için ihtiyacımız olan yükselişi sağlayan enerji potansiyelinin bu Yeni Ay’da gizli olduğunun göstergesidir.

Yeni Ay’ın İkizler’de gerçekleşmesi ve Venüs’le kavuşması , değişimin öncelikle kendimizde başlaması gerektiğinin göstergesidir. Değişimdeki ilk adım İkizler’in başlıkları olan sözlü yazılı iletişim, özellikle yakın çevremizle kurduğumuz iletişim, ulaşım, reklam/pazarlama, eğitim/öğretim, bilincimizi geliştirmek olduğunu göz önünde bulundurursak öncelikle

 • Konuşurken hem kendimize, hem çevremize verdiğimiz mesajların arkasındaki niyeti destekleyip desteklemediğini,
 • Yapıcı konuşmayı ne kadar başarabildiğimizi,
 • Beden dilimizin, jest ve mimiklerimizin vermek istediğimiz mesajlarla örtüşüp örtüşmediğini,
 • Arzuladığımız hayata yaklaşmak, hatta oluşturmak için gerekli hareketliliği gösterip göstermediğimizi,
 • -Zihnimizin bize kurduğu eski kalıplaşmış tuzaklara ne kadar yenik düşüp düşmediğimizi,
 • Yeterince tatlı dilli, yapıcı ve olumlu tavırlar içinde olup olmadığımızı

Gözden geçirmemiz gerekecektir. Bu alanlarda yapacağımız değişimler, domino taşı etkisi gösterip hayatımızın kilit olan birçok alanını da etkileyecek ve beraberinde getirdiği değişimin zorlanmaların kendi hayrımıza çalışmasına destek olacaktır.

İkinci değişim alanımız Yeni Ay’a partil kare açı ile bağlı olan Başak burcundaki Jüpiter olmalıdır. Başak burcunun temaları kısaca  çalışkanlık, gündelik hayatımızın organizasyonu, bütünsel sağlığımız, iş hayatımızın rutinleri, çalışma masamız, bilinçli yardımseverliğimiz ve hayvan sevgimizdir. Bu alanlardaki ataletimizi, ürkekliğimizi ve erteleme huyumuzu bir kenara bırakmamız gerekmektedir. Jüpiter’in biri ikiye katlayan enerjisi burada bize destek olacaktır. Unutmayalım bu konulardaki atalet veya erteleme huyu Jüpiter sayesinde kolaylıkla ikiye katlanabileceği gibi, çalışkanlık, verimlilik veya sağlık gibi alanlarda sarfettiğimiz iyi çaba da kolayca ikiye katlanacaktır. Bu yüzden değişim için gözden geçirmemiz gereken ikincil konular

 • Günümü verimli kullanıyor muyum?
 • Sabah güne başlarken motivasyonumu ve sağlığımı destekleyecek çalışmalar yapıyor muyum? (her gün 15 dakikalık bir çalışma düzenli yapıldığında tahmin edemeyeceğimiz ölçüde güzel değişimleri beraberinde getirecektir)
 • Egzersiz yapıyor muyum?
 • Günlük işlerimi ertelemeden yerine getiriyor muyum?
 • Çalışma masam, mutfağım, evim, kilerim düzenli mi? Bu alanlarda gereksiz neleri biriktiriyorum?
 • Doğayla, hayvanlarla, bitkilerle bu dünyayı ne kadar adil paylaşıyorum?
 • Verdiğim hizmeti şükranla ve sevgiyle yerine getiriyor muyum?
 • Kendimi huzurlu hissedecek kadar yardımsever ve başkalarına hizmete miyim?
 • Bedenimin günlük rutin ihtiyaçlarını yerine getiriyor muyum?

Tüm bu alanlarda atacağımız değişim adımları başlangıçta bizi zorluyor gibi olsa da, yenilgiye düşmeden devam etmek  ataletimizi üzerimizden atmamız için çok önemli.

Bir sonraki göstergemiz Yeni Ay’a karşıt açı ile bağlanan Yay burcundaki Satürn’dür ve baş öğretmenimiz Satürn’ün bize sunduğu sınavlar çok önemlidir. Yay burcunun temalarını kısaca özetleyecek olursak ufkumuzu genişletmek, yeni bilgilere açık olmak, iyimserlik, dağılma, adaletli olmak, inançlarımız, uzaklara olan özlemimiz buraya aittir. Bu kadar genişlemeye yatkın ve beklentisi büyük bir alana Satürn geldiğinde doğal olarak sınırlarımızı belirlemeli, önce bu sınırlar içinde kendi özgüvenimizi güçlendirmeli, neler başarabileceğimizi görmeli ve sonraki adımda hedeflerimizi büyütmeliyiz.

 • Geleceğe yönelik hedeflerimde 1 yıl sonra nerede olmaya niyet ettim ve bir yıl sonra buraya ulaşabilmek için 3, 6, 9 ay sonraki ara hedeflerim ne olmalı?
 • Birçok arzu, istek ve hayal arasında dağılıp kaybolup gidiyor muyum?
 • Umutlu muyum, yoksa umudumu yitirip eylemsiz mi kalıyorum?
 • Ruhsal öğretilerin çeşitliliği arasında kaybolup konsantrasyonumu ve başarabileceğime dair güvenimi yitiriyor muyum?
 • Başkalarının inançlarına ne kadar saygılıyım?
 • Geleceğe yönelik korkularım var mı?
 • Geçmişteki başarısızlıklarımı bugünkü eylemlerime taşıyor muyum?
 • Kendimle ne kadar barışığım?

Tüm bu soruların cevaplarını olumlu cevaplarla değiştirmeli ve kendimize, geleceğimize olan güvenimizi kararlı bir şekilde yeniden onarmalıyız.

 

Son olarak Balık burcundaki Neptün’ün Yeni Ay’a olan kare açısını ele almalıyız. Bu gösterge gürül gürül akan bir ırmağın okyanusla buluşmasına benzer ve bu akışta o ırmakta bir damla su olmamızı arzular. Teslimiyet, kayıtsız şartsız bütünün hayrına inanma, kendimize inanarak bütünün içinde en huzurlu, mutlu ve doygun yeri bulmamıza hizmet eder. Burada akışta kalmak vardır. Akışta olmanın getirdiği bütünlük ve tamlık hazzını doyasıya yaşamak için daha önce saydığım üç gösterge üzerinde çalışıp, tarif ettikleri alanları onarmamız gerekmektedir. Bu onarım, kendimize olan inancımızı kuvvetlendirecek ve gerçek arzularımıza yaklaşmamıza yardımcı olacaktır.

İlk üç madde onarılmadığı sürece o gürül gürül akan ırmağın dibindeki çamurlu sudan kurtulmamız kolay olmaz, çünkü ilk olarak kendimize inanmalı ve kendimizi yarı yolda bırakmamalıyız.

Yeni Ay’ın anlattığı daha birçok tema var, fakat bizi şifalandırabilecek en temel göstergeler kısaca bunlardır.

Eğer değişime hazırsanız lütfen Yeni Ay’da itibaren 7 gün birinci maddeyi, 8. günden itibaren ikinci maddeyi, 14. Günden itibaren üçüncü maddeyi ve 21. Günden itibaren dördüncü maddeyi masaya yatırın ve hayatınıza dahil edin.

 

Sevgi ile

Yurda Hal

http://www.astroistanbul.com

İkizler Burcunda Yeni Ay’ için 2 yanıt

  aderyad67 said:
  30/05/2016, 20:08

  Bu çok güzel bir yazı. Bana epey hitap etti mevcut durumda. Teşekkürler.

  Samsung Mobile tarafından gönderildi.

   Yurda Hal responded:
   30/05/2016, 20:30

   Begendigine sevindim Derya’cım. Uzun zamandır yazmaya ara vermiştim. Faydalı olmasını dilerim 🙏🏻

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s