YurdaHal ile Haftalık Astroloji

Posted on Updated on

15-21 Ocak 2018 Haftası

6a00d8341cfb9553ef0148c7483a62970c-800wi

Son günlerde gökyüzünde sorumluluk ve kısıtlanma ve izole edici duyguların baş kahramanı Oğlak burcunun belirgin etkilerini yaşamaktayız. Neyse ki geçen haftanın ara ara sevindiren sonrasında da bunun acısını çıkartan duygusal travmalardan geçtik gittik. Kasvet bitti mi? Ehh işte, bitmedi fakat hafifledi mi desem, yoksa biz mi alıştık desem bilemedim.

15 Ocak haftasına Oğlak burcunda Ay Satürn kavuşumuyla başlıyor olmamız, geçtiğimiz haftanın ruh halini biraz da olsa şimdiye sarkmasına sebep olacak. Fakat hemen karaları bağlamayalım, Çarşamba günü saat 05.17’de Oğlak burcunun son derecelerinde bir Yeni Ay yaşayacağız. Yeni Ay her zaman ışığı ve umudu büyütmeyi temsil eder, bu yüzden kalbimizi ferah, cebimizi garanti altında tutalım:) Ne de olsa Toprak elementindeki gezegen çorbası güven ihtiyacını her şeyden fazla önemsiyor.  Ayrıca 20 Ocak’ta Kova burcuna girecek olan Güneş sayesinde iyimserliğimiz artacak.

Özetle haftaya ağır etkilerle başlayıp kuş gibi hafif bitireceğiz. Yanlış anlaşılmasın; kuş diyorsam illa serçe demek istemiyorum. Kiminin serçe, kiminin devekuşu, kiminin papağan hafifliği olacaktır.

20 Ocak’ta hayatımıza teşrif eden Kova burcu özgürlüğü, yenilenmeyi ve umutları temsil ediyor. Eskimiş, işlevini yitirmiş ve yıpranmış olan, ayağımızda prangaya dönüşen ne varsa söküp atmak ister. Bu yüzden önümüzdeki bir ay söktürücü, attırıcı etkiler bize destek olacak.

Zaten hiçbir şey olduğu gibi kalmaz değil mi? Dönüşüm, yenilenme yaşamın temelini oluşturuyor.  Bu dönüşüm ve yenilenme özgürlük alanlarımızı yeniden tanımlamamıza fırsat verecek ve gökyüzündeki Oğlak vurgusu sayesinde bunu sorumluluklarımızı düzenleyip onların da hakkını verip yapmamızı sağlayacak. Hiç bir şey yapamasak da 20 Ocaktan itibaren kendimize minik özgürlük alanları yaratmaya gayret edelim.

Gelelim haftanın günlerine;

Pazartesi günü olabildiğince pozitif olmaya iyimserliği kaybetmemeye özen göstermeliyiz. Bugün Ay Satürn ve Merkür’le kavuşacak ve Neptün’le altmışlık açı yapacak. Günün baskın enerjisi ciddiyet olacak belli ki… Aynı zamanda zihnimizin, iletişimimiz kısıtlanmış ve tıkanmış olduğunu veya dağılıp gittiğimizi hissedebiliriz. Hüsnükuruntularımız gereksiz ve sebepsiz yere dertlenmemize neden olabilir. Çevremizde bizi aşağıya çekme potansiyeli olan insanlardan uzak durmamız gereken bir gün bu ve mutluluk aşılayabilecek her fırsattan yararlanmayı başarabilirsek, günün sonunda keyfimiz yerinde olacaktır.

Salı günü Kendimizi daha iyi hissedeceğiz. Gökyüzündeki Jüpiter Plüton destekleyici altmışlık açısına Ay da Plüton’la kavuşarak eşlik edecek. Ayrıca Ay Mars’a altmışlık ve Uranüs’e kare açı yapacak. Öğle saatlerine doğru tetiklenen olumlu göksel etkiler hem kesemizi hem de karakterimizi olumlu etkileyebilir. Ay her ne kadar balsamik de olsa, bugün son dakika fırsatları ve sürprizlerine açık olmalıyız. Şaşırabiliriz. Bu yüzden finansal fırsatların ve var olan zorlukların üzerine gitmeliyiz. Belki de uzun zorluk yaşadığımız, blokaj yaşadığımız konuları hayatımızdan çıkarıveririz. Akşam saatlerine doğru keyfimiz ve enerjimiz yerinde olacak fakat sinirlerimiz her an gerilmeye hazır, unutmayalım!

Çarşamba günü Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay, Venüs’ün iyimser etkisinde olacak. Oğlak Yeni Ay’ı içinde ciddi ve sorumluluk sahibi bir ruh taşır, ancak Venüs sayesinde bu ciddi tutum faydalı, iyiniyetli ve kazandıran etkileri beraberinde getirecek. İkili ilişkilerimize yeni bir bakış açısı getirecek olan bu etki aynı zamanda yükselmeye, nakde ve kazanmaya odaklı olmamıza sebep olabilir. Önümüzdeki bir ay süresince hayatın her alanına yapacağımız pratik ve objektif dokunuşlar hayatımızı uzun vadeli olarak kolaylaştıracaktır. Bu akşam sıkıntılara odaklanmak yerine, keyifli bir akşam organize etmek ve sevdiklerimizle birlikte vakit geçirmek çok keyifli olabilir.

Perşembe günü sevginin, paranın, aşkın ve sefahatin gezegeni Venüs hınzır ve özgürlüğüne düşkün Kova burcuna geçiyor ve neredeyse bir aya yakın bu burçta kalacak. Dostluk ve arkadaşlıkları olumlu etkileyen bu gösterge, aynı zamanda flörtöz olma potansiyelimizi de artırıyor. Eğer yalnızsan veya ilişkinde bazı sorunlar varsa (her türlü ilişki için geçerli) bugünden itibaren neredeyse bir ay süresince ilişki alanını keyifli hale getirme potansiyelimiz fazlasıyla mevcut.  Ayrıca bugün kendimizi daha rahat ve hafiflemiş hissedebiliriz. Unutmayalım; Venüs Kova, aşkta ve sevgide hem kendimize hem de diğerlerine özgür alan tanımak demektir. Bu dönemde baskı ilişkiyi yıpratır.

Cuma günü gökyüzünde Ay’ın Jüpiter ve Mars’a karesi, Uranüs’e altmışlık açısı var. Ay Jüpiter karesi enerjimizi yükseltecek ve girişimciliğimizi artıracaktır. Ancak abartılı davranışlar yaşama potansiyelimiz de söz konusu. Mesela abartılı harcayabilir, abur cubura yönelebiliriz. Ayrıca Ay’ın Mars ve Uranüs’le olan açısı bizi fevri ve sabırsız yapabilir. Sinirlendiğimizde hemen aklımıza ilk geleni söylemek yerine, birkaç derin nefes alıp konuşmak daha doğru olacaktır. Ay’ın Balık burcuna geçmesiyle birlikte bu gerginlikler gece yerini sükûnet ve huzur ve içsel farkındalığa bırakabilir.

Cumartesi günü sabah saat 06:08’den itibaren Güneş Kova burcuna geçiyor. Özgür olma, kendi alanımıza sahip çıkma ve özgürlüğü kısıtlamadan dost olabilme fırsatı sunan bir aylık bir dönem başlıyor. Merkür’ün Neptün’le altmışlık açısının gerçekleştiği cumartesi günü iletişim ve düşünceler yaratıcılıkla bezenmiş olacak. Şairane bir ruh haline hazır olun. Duygularımız ve sezgilerimiz aklımızdan birkaç tık önde bugün. Zor konuların bile iyi niyetle ve yapıcı bir dille ele alınması, bugün zor bazı konuların üstesinden tahminimizden daha kolay gelmemizi sağlayacaktır. Güne damgasını vuran diğer açı ise Ay Satürn sekstili ve bu açı dürüst, açık sözlü ve asıl konudan uzaklaşmadan konuşmamızı sağlayacaktır.

Pazar günü  Balık’taki Ay bugün Merkür ve Plüton’la altmışlık ve Jüpiter’le üçgen bir açı yapıyor. Her biri olumlu ve yapıcı olan bu açılar sayesinde iç dünyamıza odaklanabilir ve iç sesimizle, sezgilerimizle olan bağımızı güçlendirebiliriz. Aslında bugün sezgilerimiz dümenimiz olmalı ve bizi yönlendirmeli. Eğer genelde bunu başaramayan , zihnini susturamayan biriyseniz bugün meditatif çalışmalarla bu yanınızı güçlendirme fırsatı bulabilirsiniz. Pazar günü olmasına rağmen bolluk ve bereketi vurgulayan, şansı tanımlayan bu etki hem sağlığımızı, hem gönlümüzü, cebimizi şenlendirecektir. İyimser bir dokunuşa ihtiyacı olan her konuya el atmalıyız!

Sevgiyle Kalın!

Yurda Hal ❤

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s