Mayıs 2020 Gök Günlüğü

Posted on Updated on

mayıs 2020

 

Merhaba Arkadaşlar,

Umarım hepinizin sağlığı yerindedir. Baharın kendini iyice hissettirdiği günler geldi ve bu güzel günler benim içimi umutla dolduruyor. Her sabah güne daha mutlu uyanmaya, uzun zamandır unuttuğum güne başlama cümlelerimi yeniden kullanmaya başladım. Bu cümlelerin bana ne kadar iyi geldiğini, güne daha iyi başlamama nasıl yardımcı olduğunu unutmuştum. Tekrar hatırlamak ve uygulamak iyi geldi.

İşte o cümleler (daha önce denemediyseniz veya artık kullanmayı bıraktıysanız deneyin! İyi Geliyor!):

-Hayatın tümü bana neşeyle, kolaylıkla, ihtişamla ve mucizelerle gelir.

– Bundan daha iyi nasıl olur? Daha başka neler mümkün?

– Kendi hayatımın ve uygulamaya niyetli olduğum planların sorumluluklarını almaya hazırım!

Evet enerjimizi iyiye ve güzele odakladıktan sonra gelelim Mayıs ayı süresince bizi ne bigi enerjiler bekliyor:

Korona krizi önümüzdeki süreçte bizleri meşgul etmeye devam etse de, hayatın normal akışına dönmeye yatkın bir ortamın içine geçiyoruz gibi. Alışıyoruz! Covid-19’un varlığına alışıyor ve gerekli farkındalığı kaybediyoruz.  Bu bir yandan hayatımızı virüsten koruma altına alabilmek adına risk yaratırken, diğer yandan hayatımızda önemli olan başka konulara odaklanmamıza yer açacaktır.  Farkındalığımız yönünü değiştiriyor.

Mayıs ayının neredeyse ilk on gününü etkisi altına alan göstergeler çabuk ve beklenmedik olaylar tetiklemeye yatkın. Bu etkiler bazı kritik gelişmelere sebep olabilir. Teknik sorunların dikkat çekmesi, internet sıkıntılarının yaşanması, finansal iniş çıkışların tetiklenmesi olabilir. Aynı zamanda hava koşullarında da iniş çıkışlı günler yaşayabiliriz. Şiddetli rüzgârlar, bol şimşekli ve uçlarda seyreden hava koşulları olabilir.

04 Mayıs tarihli Venüs Neptün karesi ayın ilk 10 günü özellikle finansal anlamda çalkantılı ve yanıltıcı etkileri açığa çıkarabilir.

Mayıs’ın ilk on gününün içine denk gelen Akrep Dolunay’ı (07 Mayıs) Ay, Güneş, Merkür ve Neptün arasında kısmen olumlu olarak yorumlayabileceğimiz etkileri açığa çıkarabilir. Bir yandan karşılıklı anlayışı ve empatiyi güçlendirebilecek bu açı iyileştirici etkileri de beraberinde getirebilir. Ancak, işin içinde Merkür ve Neptün olduğunda içinde bulunduğumuz koşulları hafife alma, dikkatimizi dağıtan bir rahatlık sürecine girme, hatta yanlış iyimser yönlendirmelerle aldanma potansiyelimiz de artabilir. Dolayısıyla iyiye odaklı olup, tedbiri ve aklı elden bırakmamak, duyduklarımızı veya eylemlerimizi mantık süzgecinden geçirmek gerekecektir. Buna dikkat edebilirsek Dolunay’ın olası olumsuz etkilerini avantaja çevirebiliriz.

10-11-12 Mayıs tarihlerinde Merkür’le Mars’ın arasında sert bir açı gerçekleşecek ve Aynı zamanda Satürn gerilemeye başlayacak. Bu tarihler içinde gerginlik barındırıyor. Özellikle hataları ortaya çıkarmaya, şikâyetleri ve sözel gerilimi artırmaya uygun bir ortam yaratıyor. Sözel iletişimde sakin ve trafikte daha dikkatli olmak gerekebilir. Aynı zamanda zihinsel ve fiziksel anlamda aktif, iş bitirici olabiliriz.

Mayısın ikinci on gününde Satürn(11,05,2020), Venüs(13,05,2020) ve Jüpiter(14,05,2020) gerilemeye başlayacaklar. Kendi içimize yönelmemiz gereken bir süreç başlıyor. Değerlerimizi, ihtiyaçlarımız, hayallerimizi yeniden gözden geçirmeli ve yeniden belirlemeliyiz.  Özellikle 25 Haziran’a kadar sürecek Venüs Retrosu finans piyasalarında belirgin değişimleri, düzenlemeleri getirebilir. Bu dönem aynı zamanda cebimizdeki paranın sıkıntıda, ilişkilerimizdeki ve ortaklıklarımızdaki sorunların mercek altında olabileceğini söyleyebilirim. Hayatımızın bu alanlarına göz atıp geriye dönük hatalarımızı bulmalı ve düzeltmenin yollarını aramalıyız. Yine bu dönem sevgi ve ilgiye olan ihtiyacımız artacaktır, fakat bu süreçte aslolan kendimizi sevmeyi ve kabul etmeyi öğrenmek olacaktır.

Yine bu zaman diliminde Merkür’ün İkizler’e geçmesiyle birlikte hareketlilik belirgin bir şekilde artacaktır. Sokaklardaki yoğunluk ve kalabalık artarken, bir yandan özellikle eğitim alanında da bazı kararlar alınması söz konusu olabilir.

Mars’ın Balık burcuna geçmesiyle (13 Mayıs-28 Haziran) ise riskleri hafife alma, tehlikeyi göz ardı etmek mümkün. Bu dönem özellikle Covid-19 konusunda dikkatsizliğe ve rehavete sürükleyebilir. Bir ihtimal de tehlikenin geçtiği düşüncesi ile hareket edip Haziran sonuna doğru bunun ağır sonuçlarıyla karşılaşmak söz konusu olabilir.

Mars’ın Balık burcundaki seyri süresince duygusal anlamda iniş çıkışların belirgin olduğu, depresif bir ruh halinin ortaya çıkma potansiyeli yüksek. Bir taraftan da hem retroların hem de Mars Balık enerjisinin etkisiyle ruhsal gelişimimize katkıda bulunabiliriz. Bunu yapabilmek için bilinçli harekete geçmek, kendimizi biraz zorlamak gerekecektir Mars bu dönemde bu motivasyonu kendiliğinden vermeyecektir. Ruhsal anlamda kendimizi iyileştirmek ve bilgi dağarcığımız genişletmek adına kendimizi zorlamamız gerekecektir.

Aşırı yağış ile aşırı kuraklık arasında gidip gelen iklimsel koşullar neredeyse Mayıs ayı süresince etkili olabilir.

Mayıs ayının son 10 günü fazlasıyla yanıltıcı etkileri içinde barındırıyor. Hem Gerileyen Venüs’ün hem de Merkür’ün Neptün’le olan karesi burada etkili. Gerçekçi olmaktan uzak kararlar almayı beraberinde getirmesi mümkün. 22 Mayıs’ta İkizler burcunda gerçekleşecek Yeni Ay haritasında da yerini bulan Merkür ve Venüs’ün Neptün’le karesi Bu etkinin yaklaşık 1 ay boyunca bizimle birlikte olacağının göstergesi.

Yeni Ay Mars ile Kare açı ilişkisinde olacak bu bize biraz enerji katan hayatımıza hareket getiren bir gösterge olabilir. Fakat ani, can sıkan, gergin koşulları tetiklemeye de aday gibi. Yeni Ay Mars karesinin gergin enerjisi özellikle 20 Mayıs-03 Haziran tarihleri arasında etkisini daha çok gösterecektir.

Son söz olarak şunu söylemek isterim: yukarıdaki yazımda gerginlik olarak ifade ettiğim günler ve göstergeler aslında son derece enerji yüklüdürler. Bu yüzden bu günlerde üretken olmaya, kendinizi geliştirmeye ve enerjiyi fayda sağlayabilecek alanlara yönlendirmeye çalışın. İşinize yarayacağını düşündüğünüz konulara eğilin, üzerinde çalışın. Retro hareketlerin yoğun olduğu bu dönemde dolaplarınızı elden geçirin, evdeki fazlalıklarınızdan kurtulun. Gerçek ihtiyaçlarınızı belirleyin. Astrolojik anlamda zor göstergelerin her biri içinde üretkenlik enerjisi barındırır. Bu enerjiyi doğru kullanmanın neredeyse tek yolu kendimizi hayallerimiz doğrultusunda faydalı adımlar atmaya zorlamamızdır.

 

Sağlıcakla Kalın!

Sevgiler

Yurda Hal

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s