Aslan Burcu’nda Yeni Ay’ın Getirdikleri

Posted on Updated on

Sevgili Arkadaşlar Aslan Burcu Yeni Ay yorumumu ister buradan okuyabilir, ister linkteki videomdan dinleyebilirsiniz. Bu arada kanalıma abone olmayı unutmayın ❤

Aslan Burcu Yeni Ay’ı neler getiriyor?

https://youtu.be/eluINQCnXDA

Her Yeniay bir başlangıç fırsatıdır arkadaşlar. 08 Ağustos 2021 saat 16:49’da (Türkiye saati ile) Aslan burcunda bir Yeni Ay gerçekleşecek.

Yeni Ay’lar yıllardır anlattığım gibi yeni bir konuya başlamak için, yeni bir atılım veya girişimde bulunmak için uygun koşullar yaratır. Yine her Yeni Ay her türlü yeniliği desteklese de her Yeni Ay’ın içinde bulunduğu burcun özelliklerine göre öne çıkardığı temalar vardır. Yeni Ay’lar kısa dönem yeniden doğuş gibidir ve bu özelliğini kullanmak hayatımızı kolaylaştırmaktadır.

8 Ağustos’ta gerçekleşecek Aslan Yeni Ay’ı içinde son derece güçlü bir yaratım enerjisi barındırıyor. Aslan burcu yaratıcılığı, istekliliği ve özgüveni destekliyor.  Yengeç burcu döneminde kurduğumuz hayaller, Aslan burcunda gerçekleşmek istiyor. Ruhumuzun derinlerinde oluşturduğumuz resimleri, simgeleri gün yüzüne çağırıp gerçeğe çevirme görevi Aslan burcuna ait.  İçimizden görünür olma, fark edilme ihtiyacı yükseliyor.

Hiçbir burç, Aslan kadar insanı dışarıya yöneltmeye itmeyecektir. Kendi güvenli sahnesinden tüm dünyaya kendini göstermek, sesini duyurmak, “bakın ben buradayım! Zaten hep buradaydım!” demek ister. Kısacası kabuğumuzdan çıkmak için fırsat sunan bir Yeni Ay ile karşı karşıyayız.

Aslan burcu ayrıca aşkı, çocukları, gençleri, hayatın keyifli yanlarını, sahne sanatlarını, gastronomiyi, risk alma potansiyelimizi, bizi yönetenleri temsil eder. Bu alanların dikkat çekeceğini gösterir. Gökyüzünün etkilerine bağlı olarak yaklaşık 1 ay süresince bu alanları ilgilendiren pozitif veya negatif gelişmeler duyacağız. Bu temalarla ilgili dilek ve niyetler de tabii ki bu Yeni Ay’ın konusu olacaktır.

Sağlık astrolojisinde Aslan burcu kalp ve damarları, dolaşım sistemini, tansiyonu temsil eder. Ateş elementi olduğundan ateşli hastalıklar ve enfeksiyonlarla bağlantılıdır. Bu Yeni Ay’ın Uranüs’ten aldığı set etki bu konularda dikkatli olmamız gerektiğini vurguluyor. Ani gerginlikler, duygusal iniş çıkışlar, sağlığı olumsuz etkileyebilir. Sakin olmak gerekiyor. Yine ateş vurgusu sebebiyle ateşli hastalıklara, enfeksiyona karşı dikkatli olmalıyız.

Şimdi biraz da Yeni Ay haritasında etkili olan açılara değinmek istiyorum.

Uranüs, Yeni Ay ile Kare açı içerisinde ve zoraki değişimleri beraberinde getiren bazı sürpriz gelişmelere işaret ediyor. Yüzeye çok yakın bir gerginlik, sabırsızlık enerjisi hâkim. Çok çabuk agresifleşebileceğimizi söyleyebilirim. Bu gerginlik aslında içinde bulunduğumuz durum ve şartlar her ne ise, onları artık başka bir perspektiften ele almamız gerektiğini anlatmaya çalışıyor. Hep aynı hataları yaparak doğruyu yakalamanın mümkün olmadığını göstermeye çalışıyor. Gerek birey gerekse toplum olarak acilen neyi değiştirmemiz gerekiyor? Hayatımızın hangi alanında acilen yenilenmeye ihtiyacım var? Biraz bunlara odaklanmamız gerekiyor. Acil eylem planlarını desteklediği gibi, bazılarımız için bunu kaçınılmaz kılıyor.

Yeni Ay haritasında Venüs’le Neptün’ün sert etkileşimi de neredeyse bir ay süresince etkili olacak. Bu açı ilişki, güven ve para konularında dikkatli olmamız gerektiğini vurguluyor ve bu alanları adeta bir sis perdesi içine alıp flulaştırıyor. Burada dikkatli olmak pek kolay değil gibi görünüyor. Yapmamız gereken ise ilişki, para veya güven konularıyla ilgili konuşmalarda, tartışmalarda gerçekten de söylenmesi gereken hey şeyin söylenmesi ve hiçbir şeyin havada kalmamasına dikkat edilmesidir. Bu açı en çok havada kalan sonucu belirsiz diyaloglarla bizi vurmaya aday görünüyor. Gerçekçi olmak ve gerçeklerden kopmamak çok önemli! Eğer bu konularla ilgili önemli görüşmeler yapılacaksa, öncesinde konunun gerçekleri hakkında not alıp, notumuza bağlı kalarak tartışmak hayat kurtarabilir. Yine anlaşma, sözleşme ve imzalarda, satır aralarına gizlenmiş detayları gözden kaçırmamak gerekir.

Koç

Koçlar içsel olarak yeniden harekete geçmek için bir fırsat yakaladıklarını hissedecekler. Bugüne kadar ertelediğiniz sorumlulukların ucundan tutmak ve yol almak bu Yeni Ay ile daha kolay olacaktır.  Şimdi erteleme değil, harekete geçme zamanı! Uzun zamandır ihmal ettiğiniz kazanma ve gelirini artırma fırsatları biraz gayretle ve cesaretle olumlu sonuçlara ulaşacaktır. İkilemde kaldığınızı hissettiğiniz an, kalbinizin sesini dinleyin ve harekete geçin. Bu Yeni Ay aşk hayatınıza da renk katacak gibi görünüyor.

“Kimse beni tutamaz! Bana ait olanı almak için harekete geçtim ve kazanmaya kararlıyım!”

Boğa

Gerginsiniz! Hayatınızın önemli alanlarında artık bir değişim yapmak zorunda olduğunuzu hissedebilirsiniz! “Bu böyle gitmez!” dediğiniz yaşam alanları artık dayanılmaz bir hal almış olabilir. İtiraf edin, konforunuzu bozmaktan çok da hoşlanmadığınız için bugün biraz bu haldesiniz. Şimdi silkelenip değişime nereden başlamanız gerektiğini daha iyi görebiliyor ve bekleyemeyeceğinizin farkındasınız. Normalde emin olmadan hareket etmezken, bu dönemde daha hızlı karar vermeye yatkın olacaksınız. Evde, aile içinde bazı değişiklikler yapmak niyetindeyseniz, şimdi bunun tam zamanı olduğunu söyleyebilirim. Aile içinde gerginliklerden uzak durmaya çalışın.

“Hayatın bana sunacağı yenilikleri kucaklamaya hazırım! Cesaretle yeni adımlar atıyor ve kararlar alıyorum!”

İkizler

İkizler burçları özellikle Venüs- Neptün açısının getirdiği belirsizlik etkisine daha fazla dikkat etmeleri gerekiyor.  Mars’ta alacakları etkiyi de göz önünde bulundurursak, konuşarak hayatlarını fazlasıyla zorlaştırabileceklerini söylemem gerekir. Aklınızdan geçeni biraz içinizde tutmaya, tartmaya bakın yoksa bu hafta işiniz zor olabilir. Yanlış anlaşılmalar hem özel hayatınızdaki hem de iş hayatınızdaki ilişkilerinizi çabucak bozabilir. Başkalarına güvenmeniz gereken konularda çok temkinli olun, hatta mümkünse önemli görüşmelerinizi en azından 15 gün kadar erteleyin. Yakın çevre, sosyal medya, komşular, kardeşlerle olan ilişkiler ve iletişim bu ay sizler için ön planda olacak.

“Verdiğim sözlerde ve bana verilen sözlerde dikkatliyim.”

Yengeç

Bu Yeni Ay özellikle nasıl bir sosyal çevreye sahip olduğunuzu ve bu çevrenin size kattığı değerin ne olduğunu sorgulatabileceğini söyleyebilirim. Hatta sizin arkadaş veya sosyal çevrenize nasıl bir değer kattığınızı da daha iyi gözlemleyebilirsiniz. Dostluk ve arkadaşlıkların karşılıklı fayda prensibi üzerinde durabilirsiniz. Genel olarak gerilmenizi veya endişelenmenizi gerektiren pek bir şey yaşamayacaksınız. Tavsiyem, hayatın yürüyen alanlarına dokunmayıp rölantide akmasına izin vermeniz olacaktır. Şimdi geriye yaslanma ve alınan kararların kendini gerçekleştirmesine olanak sağlamak olacaktır.

“Hayata güveniyor ve beni sevgiyle kucakladığını biliyorum. Ben bir gözlemciyim ve hayatın tadını çıkarıyorum!”

Aslan

Bu Yeni Ay enerjisi sizleri o kadar yoğun etkiliyor ki, nereye yönlendireceğinizi kestiremiyorsunuz.  Bir yandan kendinizi sağlıklı hissediyor, bir yandan da duygularınızın iniş çıkışlı devinimini izlerken şaşırıp kalıyorsunuz. Hayatınızı şekillendirmekle ilgili birçok fikriniz var ve etkili bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Bu Yeni Ay’ın enerjisinden faydalanmak için, oturup plan yapmanız gerekiyor. Kendinize vakit ayırın, defter kalem alın ve önceliklerinizi yazın. Kimsiniz? Sosyal hayatın içinde hangi rolü benimsemek istiyorsunuz? Bunu yakalamak için ne yapmanız gerekiyor? Hayatın içindeki imajınız, kalbinizdeki imajınızla örtüşüyor mu?  Kararsız kaldığınızda kalbinizin sesini dinleyin! Bu Yeni Ay tembelliği değil, hareketliliği destekliyor. Parasal konularda risk almaktan ve belirsizliklerden uzak durmaya çalışın. Gereksiz harcamalardan kaçın.

“Yaratıcılığımı aktive ediyorum. Beni heyecanlandıran yeniliklere yelken açıyorum!”

Başak

Değişimlere karşı son derece şüpheci bir yaklaşım içinde olabilirsiniz. Bu yaklaşımınız çok da yanlış değil, çünkü değişimlerin sonuçlarının ne olabileceğini henüz hesaplayamıyorsunuz. Bu ay önemli kararlar almak yerine, hayatın aksayan ve yürümeyen alanlarını tespit etmek ve bir ay sonra bu alanlarda ne gibi değişiklikler yapacağınıza odaklanmak daha doğru olacaktır. Aceleci ve baskıcı olduğunuz her konuda hayır cevabı alma riskini göz önünde bulundurmalısınız. Bu davranışınız da bazı fırsatları kaçırmanıza sebep olabilir. Sakin olun, size huzur veren konulara odaklanın, dinlenin. Agresif ve detaycı enerjilerin sizi ele geçirmesine izin vermeyin. 

“Sakin ve huzurluyum. Kendime olan güvenim tam!”

Terazi

Sizler için şimdi büyük planlar yapma zamanı değil. Daha sakin ve rölantide olmak doğru olacaktır. Çevreniz telaş içindeyken, siz daha huzurlu olmaya meyillisiniz. Kendi merkezinizde kalmak, stresten uzak durmak iyi gelecektir. Eğer bir ilişkiniz varsa şartlar biraz kontrolünüzün dışında gelişebilir ve belirsizliklerle baş etmeniz gerekebilir. Ancak bu Yeni Ay sosyal çevreden gelebilecek yeni bir aşkın habercisi olacak gibi de görünüyor.

“Sakin ve dinginim. Aşkın bana gelmesine izin veriyorum!”

Akrep

Tam her şeyi yoluna soktuğunuzu düşünürken, yeni sorunlarla baş etmeniz gerektiğini göreceksiniz. Planladığınız gibi yürümeyen konularla ilgileneceksiniz. Görünen böyle olsa da zaman için de anlayacaksınız ki, bu aksilikler aslında sonuçta hep sizin avantajınıza dönüşecek. Aksilikler genel olarak yolunda gitmeme potansiyeli olan konuları tekrar rayına sokmak için buradalar. Bu yüzden kaderinize söylenmek yerine, problemlerin nereye dikkat çektiğine odaklanın ve planlarınıza başlarken neleri gözden kaçırmış olabileceğinizi fark edin. Dinlemediğiniz bir iç sesinizin sonuçlarıyla mücadele ediyor olabilirsiniz. Sosyal hayatınız ön planda gibi görünse de içinde bulunduğunuz ortamlara şüpheci yaklaşacak ve pek de keyif almayacaksınız gibi.

“Büyük planın hayrıma işlediğini ve karşıma çıkan mücadelelerin beni iyi sonuçlara taşıdığını biliyorum.”

Yay

Bu Yeni Ay size iyi gelecek enerjiler taşıyor. Uzun zamandır ertelediğiniz planlarınız varsa, şimdi bunları devreye sokmak için doğru zamandasınız. Belli ki değişim rüzgarına uyum sağlamak sizin için çok kolay olacak. Yaratıcılığınız tetikleniyor ve iyimser ruh haliniz bunu ayrıca besliyor. Hayatınızı genel olarak rayına koymak için çok iyi bir dönemdesiniz. Yine de bazı handikaplar yok değil; üstlerinize karşı tutumunuzda dikkatli olmalısınız. Aşırı özgüveniniz söylenmeyecek sözler sarf etmenize sebep olabilir. Ayrıca ilişkiler konusunda da hayal kırıklıkları yaşamanız olası. Yeni bazı başlangıçlar kapıdaysa, ev ve iş hayatını dengelemenizin önemini göz önünde bulundurarak harekete geçin.

“Rüzgârı arkama aldım ve hayatımı geliştirecek yeniliklere yelken açıyorum. Her adımımda bana destek olan yakınlarımla olan ilişkilerimi daha iyiye taşıyorum.”

Oğlak

Değişimi kabul ediyor olsanız da güle oynaya yeni şartları karşılamaya hazır değilsiniz tabii ki. Sonuçta siz toprak elementinin yani sürekliliğin göstergesisiniz. Hele ki Aslan Yeni Ay’ı beklenmedik değişim rüzgârı hiç size göre değil. Yapacak bir şey yok, bu Yeni Ay’ın enerjisi tam da böyle! Yenilikler aslında keyifli bir alandan geliyor, özellikle aşk hayatınızda yeni hareketlenmeler olacakmış gibi görünüyor. Yeni bir aşk veya beklenmedik bir bebek haberi aniden hayatınızın gündemine oturabilir. Ayrıca yaşlılığınızda yararlanabileceğiniz yatırımlarınızı gözden geçirmek isteyebilirsiniz. İrili ufaklı ani sağlık operasyonlarının devreye girmesi, geleceğinizi sigorta altına alma fikrini tetiklemesine sebep olabilir.

“Kendimi değişime açıyorum ve her şeyin hayrıma gelişeceğinden eminim. Aşka ve duygularıma kalbimi açıyorum.”

Kova

Önemli bir dönemin içindesiniz. Her ne kadar istikrarlı ve sabit görüşlü olduğunuz alanlar olsa da genel olarak yeniliklere de sıcak bakan yapıdasınız. Bu dönem alışkanlıklarınızı yerle bir etmek, klişeleşmiş örf ve adetleri yıkmak arzusu içinde olabilirsiniz. Şimdi değişime açıksınız ve hayatınızın temel taşlarını yeniden oluşturacak cesarete sahipsiniz.  Kafanızda dolanan fikirlerinizi denemek ve sonuçlarını görmek için bundan daha iyi bir zaman bulamayabilirsiniz. 14 gün sonra burcunuzda gerçekleşecek Jüpiter etkili Dolunay da size destek olacaktır. Yine de başarıyı seven tarafınızı göz önünde tutun ve denemelerinizi dikkatlice gözden geçirerek planlayın.

“Köklerimin oluşturduğu sağlamlığa güvenerek, yaratıcılığımın dallarımı gökyüzüne taşımasına izin veriyorum.”

Balık

Sevgili Balık’lar sizler de bu değişim rüzgarından etkileneceksiniz. Gündelik hayatınızı nasıl yürüttüğünüz ve yakın çevrenizle olan ilişkileriniz arasındaki bağları yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Kaçmak isteseniz de sorumluluklarınız peşinizi bırakmayacak. En iyisi her birini teker teker ele almak olacaktır. Önceliğiniz günlük hayatınızı planlamak olsun, ardından yakın çevrenizle olan ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sözlerinizi tartarak seçin, kolaylıkla yanlış anlaşılabilirsiniz. Direnmeyip değişim gerektiren alanlara odaklanmaya başladığınızda her işinizin kolayca hallolduğunu görebilirsiniz.

“Gücümü yenilenmek için kullanıyor ve hayallerimin gerçek olmasına izin veriyorum.”

Yeni Ay hepimize sağlık, huzur ve sevgi getirsin

Sevgiyle Kalın

Yurda Hal

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s