Kasım 2010 Gezegen Seyri

Posted on Updated on

06. Kasım: Yeniay
06. Kasım: Merkur/Neptün karesi
07. Kasım: Neptün düz hareketine dönüyor
08. Kasım: Venüs geri hareketinde Terazi’ye geçiyor
08. Kasım: Merkür Yay’a geçiyor
18. Kasım: Güneş/Neptün karesi
18. Kasım: Jüpiter düz hareketine dönüyor
18. Kasım: Venüs düz hareketine dönüyor
20. Kasım: Merkür/Mars kavuşumu
21. Kasım: Dolunay
22. Kasım: Güneş Yay’a geçiyor
23. Kasım: Neptün/Pluto paraleli
25. Kasım: Merkür/Jüpiter karesi
29. Kasım: Mars/Jüpiter karesi
30. Kasım: Venüs Akrep’e geçiyor 

Kasım ayında birçok önemli Gökyüzü hareketi yaşayacağız. Bu hareketlerin en önemlileri şüphesiz Neptün ve Jüpiter’in düz hareketine dönmesidir. Ayrıca bir o kadar önemli olan Uranüs’ün düz hareketine dönüşü Aralık ayının başında gerçekleşecek, fakat Kasım ayının ikinci yarısında Uranüs’ün durağan enerjisini yaşıyor olacağız.

Kasım ayı süresince Jüpiter’in geri hareketi çok yavaş seyredecek, ardından duracak ve sonra yavaş yavaş hızlanacak. Bu durumda Bu ay süresince Jüpiter’in durağan olacağını söyleyebiliriz. Durağan bir Jüpiter, ahlaki değerlere, hukuk ve yargı ile bağlantılı konulara, adaletin ihmal edildiği alanlara ışık tutacaktır. Kasım süresince Jüpiter bu konuları ön plana yerleştirecektir. Rahatsız eden gerçekler tüm çıplaklığı ile gözler önüne serilebilir Jüpiter’in durağanlığı sayesinde.

Ayrıca,  Jüpiter gibi Balık burcunda bulunan Uranüs iş birliği yaparak, hak arama cesaretini ön plana çıkarabilir. Enerjisi yüksek bir ay bizleri bekliyor aslında, Kasım ayında her insanın içindeki gizli isyancı dışarı çıkmaya hazır ve yolunu bulursa ve birlik olursa, bu enerji insanları sokaklara da dökebilir.

Güçlünün kendini belki de zayıfın yanında hissettiği bir süreç olabilir bu ay. İnsanların insanlık için seslerini yükseltmekten çekinmeyeceklerdir, hal böyle olunca siyasi anlamda da hareketlilik, ağız dalaşı ve gerginlik görülecektir. Kısacası, ne özel, ne de toplumsal hayatımızda sesimizi bastırmak istemeyeceğiz.

Kasım ayının ikinci yarısında, Venüs’ün düz hareketine dönmesi ile birlikte, dikkatimiz diplomatik ilişkilere, anlaşmalara, rekabet duygusunun olduğu konulara, dış ülkelere,  diplomatik alana kayacak. Gündeme daha çok bu konular oturacaktır.

20 Kasım’da Merkür ile kavuşan Mars, ateşi tartışmalara sebep olabilir. Fanatik aşırılıkların gözlemlenmesi, hatta bu konuda üzücü olayların yaşanması da söz konusu olabilir. Sabırlı ve ılımlı olunması gereken kısa bir süreç (+/- 1 gün)…

Tüm ay süresince etkili olan Neptün/Pluto paraleli ise 23 Kasımda tam orbla gerçekleşecek. Güneş sistemimizin en ağır hareket eden iki gezegeninin gerçekleştirdiği her açı önemlidir. Çünkü onların en basit açıları bile uzun vadeli ve önemli etkiler bırakırlar. Bu açının dünya üzerinde doğal afetleri tetikleyebileceğini özellikle su ya da sıvılarla alakalı felaketlerin yaşanabileceğini gösteriyor olabilir. Ayrıca toplumsal krizlerin de tetiklenebileceğini gösterebilen önemli bir açı olduğunu söylemeliyim.

Yine de 22 Kasım’da Güneş’in Yay burunca geçmesi ile birlikte daha iyimser, ümitli bir havada olacağız. Bu olumlu bakış açımız genel olarak yaşanabilecek zorlukların üstesinden daha kolay gelmemizi sağlayacaktır.

Sevgiler

Yurda Hal

02 Kasım 2010

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s