13-14 Aralık 2010 Gökyüzü Tüyoları

Posted on Updated on

13 Aralık 2010

13 Aralık 2010 saat 22.14’te Balık burcunda Ay Jüpiter kavuşumu: Bu açının etkisi bugün tüm gün ve yarın öğlene kadar olan zamanı etki altına alacak. Her ne kadar zihnin dağılması söz konusu olsa da, şansın bizden yana olması kendi başımıza halletmemiz gereken önemli işlerimizde başarılı olabileceğimizi gösteriyor. İçe dönüş için son derece uygun bir zaman dilimi olacak. Meditasyon, dua ve olumlu düşünceleri destekleyen bu etki sayesinde hayallerimizi gerçekleştirmeye yardımcı olacak fırsatlar yakalayabiliriz. İsteklerimizi desteklemesi için olumlama çalışmaları yapabiliriz. Ruhsal yanımızın daha ağır basacağı bir gündeyiz.

Ayrıca yediklerimize ve içtiklerimize de dikkat etmeliyiz. Beslenmede farkında aşırıya kaçabiliriz. Özellikle bağımlı olduğumuz her şeyi tüketmeye meyilli olabiliriz. Ayaklarımızı fazla yormamak gerekir, çünkü bugün hassas olan ayaklarımız kolaylıkla şişmeye meyillidirler.

14 Aralık 2010


14 Aralık 2010 sabaha karşı saat  02.34’te  Balık burcunda Ay Uranüs kavuşumu: bu akşamdan itibaren etkisini gösterecek ve 14 Aralık öğlene kadar etkisini sürdürecek olan bu kavuşum sayesinde yaratıcılığımız belirgin bir şekilde artacak. Eğer tıkanmış olduğumuz bir konu varsa ve bir türlü bir çözüm yolu bulamıyorsak, açının gerçekleştiği saat dilimini muhakkak önemsemeliyiz. Eğer bu saatte uyanık olursak, aklımıza gelen fikirleri not etmeyi ihmal etmemeliyiz. Bunlar muhakkak bize yol gösteren fikirler olacaktır. O an bize çok mantıklı gelmeseler bile, bir süre sonra bizi çözüme taşıyan fikirler olduklarını unutmamalıyız. Eğer o saatte uyuyorsak, uyandığımızda rüyalarımızı kayda geçirmeliyiz, çünkü bu rüyalarda çarpıcı fikirlerin ve çözüm yollarının tohumlarını içinde taşıyor olacaklar.

Ayrıca bu açının ani gerginlik getireceğini de unutmayalım. Merkür’de geri harekette olduğu için, düşünmeden konuşmak ya da ani öfke patlamaları istemediğimiz durumlara sebep verebilir.

14 Aralık 2010 sabaha karşı saat 05,59’da Oğlak burcunda Mars, Pluto, Merkür kavuşumu: birkaç gündür bu açının etkisi altına girmiş durumdayız, ancak bugün geç öğleden sonra ve önünüzdeki iki gün süresince bu gergin etkiyi daha net hissedeceğiz. Genel anlamda gergin bir atmosferin hâkim olması mümkün. Söz ve yekti sahibi insanlarla görüşmeniz gerekiyorsa sözlerinizi çok doğru seçmelisiniz. Otoritelerle ilgili ani gerginlikler ortaya çıkabilir. Yönetici konumundakiler hem tehdit eden hem de tehdit edilen durumundalar. Her an kavgaların patlak vermesine sebep olacak şartlarla karşılaşabiliriz. Ayrıca patlayıcı ve yanıcı maddelere karşı daha dikkatli olunmalı, çünkü Mars ve Pluto gibi patlamaya hazır bir enerji, geri giden Merkür’ün sakarlığı ile bir araya gelince ortaya kötü sonuçlar çıkabilir. Ağzımızdan çıkan her sözü muhakkak tartmalı, provoke edici davranışlardan kaçınmalı ve bu tür davranışların etkisi altında kalmamalıyız. Kaza ve yaralanma riskinin yüksek olduğunu dikkate almalıyız. Genel olarak ülke ya da şirket yöneticilerinin derinden etkileneceği gerginliklerin yaşanması söz konusu. Son olarak her ne kadar söylemek istemesem de bu kavuşumun doğal felaketleri, patlamaları ya da önemli şiddet olaylarını tetiklemesi mümkün.

Yurda Hal

13 Aralık 2010 Bostancı

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s