19 Ocak 2011 Zayıflama Zamanı

Posted on Updated on

Zayıflamak isteyen arkadaşlara duyurulur:)

19 Ocak’ta gecesi gerçekleşecek olan Dolunay ile birlikte diyete başlamanızı tavsiye ediyorum. Bu Dolunay, zayıflamak için diğer Dolunay’lardan daha güçlü bir etkiye sahip olacak, çünkü hemen ardından, yani 22 Ocak’ta  Jüpiter’in Koç burcuna geçmesiyle metabolizmamız hızlanacak, yediklerimizi yakmamız daha da kolaylaşacak.

Yaklaşık son birbuçuk yıllık dönemim uzun bir bölümünü Balık burcunda geçiren Jüpiter gezegeni, en ufak depresyon anında buzdolabına sarılmamıza, tatlılara ve hamur işlerine olan düşkünlüğümüzü artırmamıza  sebep oldu. Hatta dikkat edin; Jüpiter’in Balık burcunda geçirdiği şu son günlerde tatlı ve hamur işlerinde abartı daha da artmış olabilir. bunu bir vedalaşma gibi algılayabilirsiniz. Aynı şekilde bağımlısı olduğumuz her konuda bir abartı gözlemlendi aslında. Ee çok şükür bağımlılıklarımızdan kurtulmak için bir fırsat yakalamış durumdayız; 22 Ocak bu fırsatın başlangıç günü.

Yine dönelim  kilo konusuna; yeni yıl yeni yıl derken, yılın ilk onbeş gününü bitirdik bile. Hepimiz biliyoruz ki, yaz da aynen böyle göz açıp kapayıncaya kadar geliverecek. Kilo vermedeki hedefimiz ister büyük ister küçük olsun, önemli olan doğru zamanda adım atmaktır. Bunun içinse doğru zaman 19 Ocak 2011 saat 23,21’tür arkadaşlar.

Ay takviminin  ve gezegenlerin rüzgarını arkanıza alarak bu yaza kadar zayıflamayı beceremezseniz, bu yazdan sonra işiniz daha zor olacaktır, çünkü Haziran’dan itibaren Boğa burcuna girecek olan Jüpiter gezegeni güzel ve lezzetli yemeklerin dayanılmaz cazibesiyle sizi her an kandırmaya hazır bekleyecektir haberiniz olsun! Benden söylemesi, bugünün işini yarına bırakırsanız, 2012 sonbaharına bırakmış olursunuz. Siz en iyisi beni dinleyin, 19 Ocak 2011 tarihini, fazla kilolardan kurtulmak için bir dönüm noktası olarak kabul edin!

Beslenmeniz için Ay Taktikleri kitabımdaki element döngüsüne göre beslenmenizi tavsiye edebilirim. Bu sayede hem her şeyden yemiş oluyorsunuz, hem de sağlığınızı ve formunuzu korumuş oluyorsunuz. Ben günlük hayatımda elimden geldiğince bu beslenme tablosuna dikkat ediyorum ve 49-52 kg arasında gelip gidiyorum ve hiç bir sağlık sorunum yok çok şükür. Hoş bunu tabii ki aldığım genetik mirasa da borçlu olmalıyım.

Ruhsal dönüşümünüz 2012 sonuna denk gelecek olsa bile, bedensel dönüşümünüzü 2011 başında başlatın:)) Hatta yukarıdaki resme hemen kendi kafa resminizi yapıştırarak ilk imgeleme ve olumlama çalışmanızı yapmaya ne dersiniz? Bu resmi alıp aynanıza yapıştırabilirsiniz ve her sabah aynanızın karşısına geçip kendinize bakarak ve elinizi kalbinize götürerek:

“Kendimi seviyorum!”

“Ben … (Yurda Hal) sağlıklıyım!”

“Ben … (Yurda Hal) mutluyum!”

“Ben … (Yurda Hal) kendimi beğeniyorum ve beğeniliyorum!”

” Ben … (Yurda Hal) çok güzelim!”

” Ben … (Yurda Hal) ince, sağlıklı ve zarif bir bedene sahibim!”

Demeyi sakın unutmayın:)

Çünkü Siz Güzelsiniz:)

İLAVE BÖLÜM:

Zayıflamak için önemli olan bedeninizdeki Mars enerjisini harekete geçirmektir. Eğer kilo alıyorsanız, ya da aldığınız kiloları veremiyorsanız, Mars’ınızı kullanamıyorsunuz demektir. Öyleyse Mars’ınızı aktive etmek için neler yapılabilir, hangi ilave formüller uygulanabilir bunların üzerinde durmak iyi olacaktır.

Zayıflamak istediğiniz dönem süresince Lâl taşı kolye, küpe ya da yüzük takabilirsiniz. Çünkü Lâl taşı Mars enerjisine sahiptir. Bir yandan bedensel enerjinizi artıracak, diğer yandan da metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Linda Goodmann yıllar önce okuduğum bir kitabında ise zayıflamak için yapılan ses ve ışık kürünün yararından uzun uzun bahsediyordu. Bu kür de gerek yöntemleri, gerek araç gereçleri, gerekse süresi bakımından tamamen Mars doğasındadır ve bedendeki Mars gücünün eksikliğini tamamlamaktadır.

Şimdi, Linda Goodmann’ın bahsettiği bu küre göre zayıflamak için neler yapılabileceğinden bahsedeceğim: Öncelikle  şu bilgiler aklınızın bir köşesinde bulunsun: Hızlı ve hareketli sesler , vurmalı çalgılar ve müzikler, sarı, kırmızı ve kırmızıya yakın renkler  metabolizmayı hızlandırır ve kilo verdirir; sakin ve dingin müzik, mavi ve yeşile yakın renkler ise metabolizmayı yavaşlatır ve kilo aldırtır. Beyaz renk nötr etkiye sahiptir. ne kilo aldırır ne kilo verdirir.

Gelelim küre: Bu renk terapisini 45 gün, 54 gün ya da 63 gün uygulamalısınız. günlerin sayısı önemli.

1)Kendinize bir seyyar masa lambası temin ediyorsunuz ve bu seyyar masa lambasına yakut kırmızısı mat bir ampul ( en az 75 watt, ideali 100 watt) takıyorsunuz. Ayrıca daha çok vurmalı çalgılardan oluşan hızlı bir müzik buluyorsunuz. Kulaklıkla müziği dinleyip ışığı da tamamen karartılmış odada 15 dakika karın çakranıza çıplak teninizin yaklaşık 40 cm üzerine tutuyorsunuz ( mesafeyi ayarlamak için lambayı dizlerinizin arasında tutabileceğinizi yazmış). Ardından aynı yakut kırmızısı ışığı 15 dakika daha ayak tabanlarınıza tutuyorsunuz. Yani toplamda 30 dakika sürüyor.

Bu işlemi muhakkak güneşin güçlü olduğu üç zamandan birinde yapmanız gerekiyor. Sabah güneş doğuşunda; tam öğle vakti ya da güneş batışında. Eğer bir kaç gün sonra kendinizi yorgun hissederseniz. Yakut kırmızı ışık yerine turuncu ışıkla bir kaç gün devam edip tekrar Yakut kırmızıya dönebilirsiniz. Eğer yüksek tansiyonunuz varsa, sadece turuncu ışık kullanmanız uygun olacaktır.

2) kendinize 4 adet Yakut kırmızısı büyükçe su bardağı alıyorsunuz. her sabah bardaklarınızın 2 sini içme suyu ile doldurup, ağzını kapatıp dışarı koyuyorsunuz, yarım gün dışarıda duruyorlar. Öğlen bardaklarınızı içeri alıp diğer iki bardak suyunuzu dışarı koyuyorsunuz. İçeri aldığınız sularınız oda sıcaklığına geldiğinde onları içiyorsunuz. Yani renk  terapinizde günde 4 kırmızı bardakta solarize edilmiş suyunuzu içmeniz gerekiyor.

3) son olarak tüm kür süresince, münkün oldukça mavi ve yeşil kıyafetlerden kaçınmalısınız. bunun yerine kırmızı, turuncu sarı ve beyaz gibi renkleri  tercih etmelisiniz. Yani sıcak renkler favoriniz olmalı. Aynı şekilde yediklerinizde de bu renklere ağırlık vermeniz , Mars enerjinizi aktive etmenize yardımcı olacaktır.

Sevgiler

Yurda Hal

15,01,2011

19 Ocak 2011 Zayıflama Zamanı’ için 8 yanıt

  sevinc said:
  15/01/2011, 18:47

  BUGÜN ALDIĞIM EN GÜZEL MAİLDİ….TEŞEKKÜRLER….:)))

   Ebru Esmen said:
   15/01/2011, 19:50

   Süperdi. Siz süpersiniz……
   ellerinize sağlık :))

   Emre Esmen said:
   16/05/2012, 01:35

   Ise yaradimi bari, 🙂

  nuray arsoy said:
  15/01/2011, 21:29

  sevgili Yurda Hal, biraz zaman ayırmamız gerekiyor ama yaratmaya çalışacağım…İyiki varsınız, tüm sevgilerimle….

  mehtap karamil said:
  15/01/2011, 22:49

  paylaşımınız için teşekkür ederim.lambayı karın çakrasında nekadar süreyle tutacaız.

   Yurda Hal responded:
   15/01/2011, 22:54

   İyi ki sordunuz. Yazıda belirtmeyi unutmuşum ve hemen ilave ettim. 15 dakika karın çakrasına ve 15 dakika ayak tabanına toplam 30 dakika tutuyorsunuz.
   Teşekkürler!

  perihan said:
  17/01/2011, 15:55

  bu bilgiler için teşekkürler.zayıflamaya gerçekten ihtiyacımız var:)))

  AYLA YAMAN said:
  17/01/2011, 23:25

  mumteşemsiniz Yurda Hal hanım teşekkürler size hayranım TV 8 kanalında Ebru Şallının proğramına çıktığınızda sizi can kulağıyla dinleyip izliyorum ayrıca astrolojiyi çok seviyorum ANKARA da astroloji okulu olsa gidip eğitim almak isterdim neyazıkki yok. 15 aralık 1962 POLATLI yasıhöyük köyünde saat gece yarısı 12 ile 02 arasın da doğmuşum.sizden nacizane burcum ve yükselen burcum hakında bilgi almak isterim şimdiden TEŞEKKÜRLER SEVGİLER HOŞÇAKALIN…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s