04 Ocak 2011 sabah saat 11:02 Yeni Ay ve Tutulma

Posted on Updated on

04.01.2011 sabah saat 11.02 (Türkiye saati ile)

Yeni yılda her şey gönlümüzce olsun. Bu yılın ilk Yeni Ay’ı aynı zamanda bir parçalı Güneş tutulmasına ev sahipliği edecek. Ev sahibi olacak çünkü her Güneş tutulması muhakkak ki Yeni Ay döneminde olmalıdır.

Yeni Ay hangi burçta gerçekleşirse o burcun enerjisini taşıyan bir tohum atılıyor demektir. Eğer bir Yeni Ay Güneş tutulmasına denk geliyorsa, o Yeniay atılan tohumlar belirgin ve unutulmaz olurlar. O Yeni Ay’da atılan ilk adımın, ekilen tohumun, niyet edilen konunun hayat içinde önemli farkı olur.

04 Ocak 2011’de gerçekleşecek olan Yeni Ay,Oğlak burcunda gerçekleşiyor ve 2029 Ocak ayına kadar bir daha Oğlak- Yengeç hattında tutulmalar yaşamayacağız. Bu yüzden Oğlak burcu ile alakalı, tutulmanın gücü sayesinde daha  etkili bir Yeniay’ı tekrar yaşamamız çok uzun zaman sonra olacak. Öyleyse bu Yeniay’ın önemini kavrayıp dileklerde bulunalım.

Öncelikle tutulma ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususları bir gözden geçirelim.

–          Tutulma öncesi şartlar ile tutulma sonrası şartlar farklılık gösterirler.

–          Tutulmalar içinde yaşadığımız şartları daha net görmemizi sağlarlar. Tutulma öncesinde fark etmediğimiz konular aydınlanır.

–          Tutulmalar doğum haritamızın temel akslarına ya da gezegenleri üzerine düşmediği sürece zorlayıcı etkileri tetiklemezler. Bu gibi bir etkinin olup olmadığını anlamak için astroloji bilgisine gerek vardır. Sadece burç ve yükselen burç bilgisiyle net bilgi elde edilmez.

Bu  bunları göz önünde bulundururak, bu Yeni Ay’da dilekte bulunmak ya da yeni bir başlangıç yapmak,Tutulmanın aydınlanmasını da yararlı kullanabilmemiz için Yeni Ay’ın saatinden biraz sonra dilekte bulunmamız daha iyi olacaktır. Bu yüzden saat 11:17 yeni başlangıçlar ve dilekler için daha uygun bir zamanlama diye düşünüyorum.

Dileklerimiz ya da yeni adımlarımız için dua edebilir, olumlama yazabilir, imgeleme yapabiliriz. Hangi yolu uygulamak istediğimizi, kendimiz belirlemeliyiz. İçimizden gelen yöntem her zaman en doğru yöntemdir. Dileklerimizle birlikte şükretmeyi de asla unutmamalıyız.

Gelelim işin ritüel kısmına: Yeni Ay toprak grubunda olduğu için, dileğinizi sembolize eden bir çiçek ekebilirsiniz (bu mevsimde ekmeye uygun bir çiçek bulabilirsiniz muhakak). Ayrıca/ ya da isterseniz olumlamalarınızı bir kağıda yazıp dışarıya toprağa gömebilirsiniz.  Hatta yazıp, toprağa gömdüğünüzü imgeleseniz bile gerekli çalışmayı yapmış olursunuz. Çünkü imgelemek ile eylemi gerçekleştirmek beynimizde aynı bölgeleri uyarmaktaymış.

Şimdi de genel olarak her birimiz, kendi burcumuzu gözetmeksizin bu Yeni Ay’da hangi konularda yeni başlangıçlar yapabiliriz, hangi konularda dilekte bulunabiliriz bir göz atalım:

–          Kariyer

–          Toplum içinde yükselme

–          Başkaları tarafından fark edilme

–          Terfi

–          Yeni bir iş

–          Tapulu mülkler

–          Organizasyon, plan

–          Güçlü bir hafıza

–          Çalışkanlık

–          Tutumluluk

–          Yeni iş kurma

–          Sağlıkta ise özellikle iskelet sistemi, dizler, cilt, sertleşmiş, nasırlaşmış bölgeler ile ilgili problemler

Genel anlamda  bu konular ön plana çıkacak.

Burç burç ele alırsak, yukarıdaki konulara herkes kendi burcu ya da yükselenine göre aşağıda saydıklarımı da ilave edebilir:

Koç’lar için yukarıda saydıklarım bire bir geçerlidir.

Boğalar yurt dışı, yüksek öğrenim, yabancılarla olan ilişkileri, yazmak, yayınlamak, dünya görüşünün ve algının genişlemesi;

İkizler geleceğe yönelik yatırım, borçların kapatılması, kredi alımı, cinsel konularla ilgili başarı, aşk, tutku, ölüm korkusu;

Yengeç ikili ilişkiler, evlilik, ortaklık, düşmanlarla ya da rekabetle baş etme;

Aslan günlük hayatta başarılı ve programlı olma, genel anlamda sağlık, iş bulma, iş hayatının pürüzsüz yürümesi, işlerinde yardım ve destek;

Başak’lar Aşk hayatı, çocuklar, hayatın keyif veren yanı, turizm otelcilik, hobiler;

Terazi’ler ev, yuva, aile, yeni bir eve taşınma ya da satın alma, arazi alma, emlak konuları genel olarak gündemde, aile içindeki ilişkilerin belli bir düzene oturması, uzun zamandır var olan kökten çözülmesi gereken sorunların ortadan kalkması, aile büyükleri ile barışma;

Akrep’ler  eğitim, öğrenim, yazmak, kısa yolculuklar, taşınma, kardeşler,komşular, yakın çevre ya da akrabalarla lan ilişkilerin düzelmesi, iletişim ile ilgili konular, internet sitesi kurmak, reklam yayınlamak;

Yay’lar ekonomik şarkları düzeltmek, para kazanmak, banka hesabının artması, gelirin artması, araba almak, takı ya da mücevher almak, kişisel gelişimini önemsemek;

Oğlak’lar kendi kişisel ihtiyaçlarını önemsemek, kendileri için gerekli gördükleri her istek ön plana çıkıyor, kişisel gelişimini destekleyen projelere katılmak, ikili ilişkiler ve evlilik ya da ortaklıkla ilgili girişimler;

Kova’lar bilmedikleri konularda aydınlanma, başkalarının ya da bütünün hayrı için dileklerde bulunma, deniz aşırı yolculukar, deniz aşırı bir yere taşınma, ruhsal anlamda gelişme ve ruhsal çalışmalara eğilme;

Balık’lar sosyal çevre, arkadaşlıklar, aşk hayatı, işten gelen paranın artması, maaşa zam

Gibi konular burçların dağılımına göre bu Yeni Ay’ın etkisini ön plana çıkaran konular olacak.

Unutmayın, tutulma anına denk gelen bu Yeniay, yaz sonuna kadar tutulma noktasından geçen transit gezegenlerle tekrar tekrar aktive edilecek.  Yani etkisi kısa süreli değil. Bu yüzden sakın ola bir dilekte bulunduktan sonra çabuk pes etmeyin. Arkasında durursanız dileğinizin gerçekleşeceğini bilin. Gerçekten inanırsanız, motivasyonunuzu artırırsanız, fırsatları yakalamak için gözünüzü dört açarsanız ve niyetinizle ilgili çabanızı sergilemeye başlarsanız, bu Yeni Ay ile birlikte hedefinize kavuşmanız çok daha kolay olacaktır. Oğlak burcunun anlatan en önemli kelimeler azim ve istikrardır. Bu Yeni Ay dileğiniz her ne ise sizden bu iki kelimenin hakkını vermenizi isteyecektir. Azim ve istikrar sergileyerek dileğinizin gerçekleşmesini istediğinizi belli etmelisiniz.

Ayrıca bu Yeni Ay ile birlikte gökyüzünde gerçekleşen Jüpiter ile Uranüs’ün kavuşumu, tutulma ile birlikte güzel sürprizlerin de tetiklenebileceğini gösteriyor. Özellikle Boğa, Yengeç, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçları (özellikle Balık, Kova ve Yay daha da kısmetli) bu tutulmanın ardından çıkan güzel sürpriz gelişmelere hazırlıklı olsunlar.

Şimdi sakin ve huzurlu bir köşe bulun ve ne dilemek istediğinize karar verin. Yarın 11:17’de almış olduğunuz kararı harekete geçirecek ilk adımı atın.

Hepimize yeni yıl hayırlı uğurlu olsunJ

Sevgilerimle

Yurda Hal

03.01.2011, Bostancı

04 Ocak 2011 sabah saat 11:02 Yeni Ay ve Tutulma’ için 20 yanıt

  AYLA YAMAN said:
  03/01/2011, 23:05

  T eşekkürler Yurda Hal hanım harika bir paylaşım ellerinize ve o güzel yüreğinize sağlık

  birgül güzel said:
  03/01/2011, 23:14

  Bu değerli ve önemli bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.İyi ki varsınız …

  şerife özer said:
  04/01/2011, 00:00

  çok teşekkürler….emeğinize yüreğinize…sağlık……

  gul said:
  04/01/2011, 00:21

  teşekkürler….bu ayda sayenizde çokkk mutluyum….

  perihan said:
  04/01/2011, 00:28

  çok güzel açıklamış ve yazmışsınız ellerinize sağlık:))

  mihrimah üzel said:
  04/01/2011, 01:21

  Yurda Hal hanım, Bilgilendirmenize teşekürler, Merak ettiğim oğlağın hangi derecede yükselenlerini daha fazla etkiliyor acaba? Güneşi o derecede bulunan oğlak, koç, yengeç ve terazide bulunanlar daha mı fazla etkilenirler bu durumdan?
  teşekkürler.

   Yurda Hal responded:
   04/01/2011, 08:11

   Merhaba Mihrimah Hanım,
   Tutulma 13 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek. Başta Oğlak olmak üzere Yengeç, Terazi ve Koç burçlarının bu derecesinde Güneşi, yükselen derecesi ya da herhangi bir gezegeni olanlar daha fazla etki alacaklar. Orb olarak Alacakları etki ise tutulmanın tetiklediği nokta ya da gezegene ve gezegenin yönettiği eve ve aldıkları açılara göre değişkenlik gösterecektir. Yine de bireysel tecrübem, ruhsal çalışmalara eğilimi olan ve bu alanlarda kendini geliştirmeye çalışan insanların bu tür sert etkilerin yumuşak versiyonların yaşadığı, hatta bazen yaşamadığı yönünde. Bir de tutulma ya da başka bir gezegenle kötücül anlamda tetiklenen gezegenin, iyicil başka bir gezegenden aldığı iyicil bir açı o sert etkiyi devre dışı bırakabiliyor.

    mihrimah üzel said:
    04/01/2011, 17:53

    Yurda Hal hanım, Teşekkürler, yükselenim oğlağın sonlarında, ondan kurtardım sanırım ama satürnüm 7 evde ve 13 dereceden bana hain bir şekilde neptünle kavuşumda bana bakıyor. Miras işlerimde hiç mi hiç sansım yok, hayatını ona bağlayanlardan değilim, yeni bir sürpriz de gelirse onunla da bir şekilde başa çıkarım sanıyorum.
    Saygılar………… mihrimah

  filiz ateş said:
  04/01/2011, 02:41

  yurdahal hanım seni öpesim geldi ne güzel çalışmış ve bizlerle paylaşmışsın bizim ışığımızsın o güzel beynine güzel bedenine çok çook teşekkür ediyorum her şey gönlünce olsun seni çoook seviyorum

  birsen kalkan said:
  04/01/2011, 09:04

  teşekkürler,çok güzel aydınlatmışsınız,bizede gönülden dilemek düşer,sevgiyle kalın..

  erwa said:
  04/01/2011, 10:32

  merhaba yurda hanım ebruli programda sizi izledim. Bereket kabından bahsettiniz fakat evimizin hangi köşesine koyucagımızı bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Tutulmadan sonra yapabilirsiniz demiştiniz….

   Yurda Hal responded:
   04/01/2011, 11:39

   Merhaba,
   Bereket kabından Ebru hanım bahsetmişti ve kuzeybatı köşesi demişti. Benim bu konuda bilgim yok açıkçası, bu feng shui alanına giriyor. Tek bildiğim feng shui’ye göre bu sene evin kuzey batı köşesine şelale konması gerektiğidir.

  Gülay COŞKUN said:
  04/01/2011, 11:45

  Merakım şu; yükseleni oğlak,terazi,yengeç ve koç olanlar daha mı çok etkilenecekler.
  Paylaşımlarınız için ayrıca çok teşekkürler.Emeğinize sağlık….

   Yurda Hal responded:
   04/01/2011, 11:49

   yorumlarda Mihrimah Hanım’a verdiğim cevabı okursanız, siz de cevabınızı almış olacaksınız:)
   Sevgiler

  gül said:
  04/01/2011, 15:55

  Selam Yurdahal Hanım ben bu maili okumakta biraz geç kaldım şu saat itibari ile dilekte bulunucam umarım olur.Bizi aydınlattıgınız için teşekkürler.

   Yurda Hal responded:
   04/01/2011, 16:05

   hala dilekte bulunabilirsiniz:) hayırlı olsun şimdiden.

  fındıkkurdunun annesi said:
  04/01/2011, 16:24

  Sevgili Yurdahal Hanım,

  Bu yazdıklarıma ne dersiniz bilemiyorum ??? Pazar günü içimden Pts. sabah uyanır uyanmaz sitenize girip yeniay ile ilgili yazınızı okumayı geçirdim. Pts. sabah kuzenimin telefonu ile uyandım, “10:30 da Yurdahal TV8 Ebruli de izleyip beni de bilgilendirir misin” deyince bütün işi gücü bıraktım tv nin karşısına geçtim. Programın sonuna kadar soluksuz izledim hatta program esnasında kafamda dileklerimi oluşturdum. Akşam 18.30 da sürpriz bir telefon geldi ve 1 yıldır işsiz olan ben bugün 11.30 için iş görüşmesine çağrıldım. Bu arada tüm sevdiklerime 11:17 de yeniay dilekleri için hatırlatmalarımı yapmıştım bile… Neyse 11.17 de ben iş görüşmesine yetişebilmek için (çünkü oldukça zahmetli ve maceralı bir yolculuk geçirdim) koştura koştura giderken önce duamı yaptım sonra gözümde birden toprağı ellediğim canlandı , tam o sırada gürül gürül akan bir derenin kenarında yürüyordum ve o an karşıma betondan yapılmış bir elektrik direği çıktı, bundan iyisi olmaz deyip niyetimi geçirip direğe dokundum ve yoluma devam ettim. İmkansız olmasına rağmen tam 11:25 de görüşmeyi yapacağım firmadaydım. 12 ye doğru görüşmeye girdim , çük şükür görüşmem olumlu geçti, yarın 2. görüşme için hazır olmamı , bu akşam görüşmenin saati hk. bilgi vereceklerini ilettiler. Eve geldikten sonra içimden dilemeyi unuttuğum niyetlerimi de geçirdim, nete bağlanıp 16:05 deki mesajınızıda görünce de inanılmaz sevindim hatta mutlu oldum. Hepimiz için en hayırlı olanın gerçekleşmesini diliyorum.

  Sevgiler

  seda said:
  05/01/2011, 16:45

  sevgili yurda hal hanım;öncelikle paylaştığınız bılgıler için teşşekkur ederım ben dılegımı yazıp topraga gömdum daha sonra dıleklerı ordan alıcakmıyız yoksa orda mı kalması lazım onu anlamış degilim cevaplarsanız sevınırım

  aysegul said:
  06/01/2011, 23:05

  Merhaba,
  Ben şu anda dileklerimi dilesem geçerli olur mu? Açıkcası astroloji ile yeni ilgilenmeye başladım. Ama bugüne kadar okuduklarım yeni ay’dan 1-2 gün sonra dileklerin geçerli olduğu yönündeydi. Bu hangi durumlar da geçerli?

  erwa said:
  09/01/2011, 23:01

  iyi akşamlar, yurda hanım bu hafta oğlak ve kova burçlarını neler bekliyor kısaca yorumlarsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s