07-13 Mart 2011 Haftası

Posted on Updated on

Electric Boogie – Önemli bir sürece başlanan önemli bir hafta

09 Mart’ta Merkür Koç burcuna geçecek. Merkür’ün Koç’a geçmesiyle birlikte günlük işlerimizin daha hareketli ve daha telaşlı olacağını söyleyebilirim. Kimsenin vakti olmayacağı gibi, her birimizde sabırsızlık da gözlemlenecek. Koç burcuna giren Merkür’ü zihinsel ve bedensel hareketliliğin başlangıcı gibi görmemiz gerekiyor. Kendimizi bir yarışın içinde hissedebilir, hatta kendimizle bile yarışıyor olabiliriz önümüzdeki haftalarda.

Bu yüzden, Pazartesi ve Salı günü 09 Mart’tan itibaren hangi işlerle ilgilenmek istediğimizin üzerinde düşünmemiz, kabaca bile olsa bir plan yapmamız yerinde olur. Pazartesi ve Salı günü Merkür her ne kadar Henüz Balık burcunda da olsa, zihinsel olarak ihtiyacımız olan planlamanın nasıl olması gerektiğini anlamamız söz konusu.

Ağır ve ruhsal anlamda daha etkili olan bir süreçten, bu kadar koşuşturmalı günlere geçtiğimizde uyum sağlamakta zorlanmamız söz konusu olabilir. Tüm aceleci davranışlarımıza rağmen önemli kararlar almadan ya da iddialı bir tavır sergilemeden önce, biraz durup düşünmemiz yerinde olacaktır. Aksi takdirde beklenmedik hız ve sabırsızlık hataları yapmamız çok kolay olacaktır.

12 Mart’ta Uranüs Koç burcuna geçiyor. Uzun yıllar (06 Mart 2019’a kadar) Koç burcunda ağırlayacağımız Uranüs, her birimizin sabırsız, beklemeye tahammülü olamayan uzun soluklu bir sürece gireceğimizi gösteriyor. Koç ile birleşen Uranüs asi yanımızı ortaya çıkaracaktır. Bu asi yanımız ise gerek bireysel, gerekse toplumsal başkaldırıları gündeme getirecektir. Toplumu ilgilendiren sorunlar bu süreç içinde muhakkak çözüm bulacaktır.

Bireysel, toplumsal ve dünya insanları olarak asi, başkaldırmayı bilen, haksızlığa boyun eğmeyen, hakkına kavuşmak için zorlamayı ve birlik olmayı bilen bıçkın delikanlılara dönüşeceğiz.  Kısacası bireysel olarak değişirken, politik olarak da tüm dünya olarak yeniden yapılanacağız. Açıkçası ben uzun zamandır bu dönemin gelmesini heyecanla bekliyordum, çünkü dünyamız üzerinde önemli değişiklikleri meydana getirecek sürecin, Uranüs’le birlikte belirgin bir şekilde hızlanacağını düşünüyorum.

Gerek teknolojik, gerekse bilimsel bazı ani gelişmelere hazırlıklı olmalıyız artık. Çünkü Uranüs’ün Koç’a girmesi ile birlikte her türlü, hatta aklımıza bile gelmeyen yenilikler hayatımıza girebilir. Hava yolları, gökyüzüne yapılan seyahatler, uzay yolculukları ile ilgili çok önemli gelişmelere de hazırlıklı olmalıyız. Ayrıca alternatif enerjilerle ilgili de önemli gelişeler sağlanabilir kanaatindeyim. Koç ile birleşen Uranüs asi yanımızı ortaya çıkaracaktır. Bu asi yanımız ise gerek bireysel, gerekse toplumsal başkaldırıları gündeme getirecektir. Toplumu ilgilendiren sorunlar bu süreç içinde muhakkak çözüm bulacaktır.

13 Mart’ta Merkür Pluto karesi gerçekleşecek. Burada dikkatli olmalıyız. Hataları başkalarının üzerine yıkmak bu açının etkisiyle mümkündür. Uç noktalarda gezinmek yerine orta yolu bulmaya yatkın olmamız gerekmekte. Bugünlerde ortaya çıkan sorunlara birçok bakı açısından yaklaşmak doğru olacaktır. Gerçeğin her kanaldan farklı görünmesi söz konusu olabilir. Düşüncelerinizi içinizde tutmak yerine, ifade etmeye gayret gösterin. Fakat bunu yaparken ağır eleştirilerden kaçının, çünkü düşündüğünüzden çok daha acımasız ve sivri dilli olabilirsiniz. Beklenmedik fikirlerin gündeme gelmesi de bu açı ile mümkün, aklınızdan geçen fikirleri bir kenara not edin. Ayrıca baş ağrılarını da tetikleyebilir bu açı, eğer zaten bu konuda bir hassasiyetiniz varsa 13 Mart günü kendinizi zihinsel olarak fazla yormamaya gayret edin.

Güzel ve hareketli bir hafta diliyorum.

Astro İstanbul Seminerleri

13 Mart 2011 – İzmir : “Yurdahal ile Ay Taktikleri ve Çekim Yasası” Workshop İzmir için detaylı bilgiyi bu linkte bulabilirsiniz: https://astroistanbul.com/2011/03/03/yurdahal-ay-taktikleri-ve-cekim-yasasi-%E2%80%93-izmir-ve-ankara/

20 Mart 2011 – İstanbul: “Yurdahal ile Ay Taktikleri ve Çekim Yasası” Workshop İstanbul için detaylı bilgiyi bu linkte bulabilirsiniz: https://astroistanbul.com/2011/02/25/%E2%80%9Cyurdahal-ile-ay-taktikleri-ve-cekim-yasasi%E2%80%9D-workshop-20-mart-2011/

27 Mart 2011 – Ankara: “Yurdahal ile Ay Taktikleri ve Çekim Yasası” Workshop Ankara için detaylı bilgiyi bu linkte bulabilirsiniz: https://astroistanbul.com/2011/03/03/yurdahal-ay-taktikleri-ve-cekim-yasasi-%E2%80%93-izmir-ve-ankara/

03 Nisan 2011 – İstanbulYurda Hal ile Galaksi Rehberi / Koç Burcu Yeni Ay (Aylık Gökyüzü ve Yeniay Çalışmaları semineri) detaylı bilgiyi bu linkte bulabilirsiniz: https://astroistanbul.com/2011/03/02/koc-burcu-yeni-ay-semineri/

Ay Taktikleri – Bu Hafta

06 Mart 2011 saat 07.15’ten 08 Mart 2011 saat 19.53’e Kadar Ay Koç burcunda büyümekte; Enerjimizi doğru kullanırsak birçok işi halledip bitirebileceğimiz günlerdeyiz. Bedensel enerjimizi doğru kullanmak için egzersiz yapmak çok faydalı olacaktır. Ayrıca zihinsel anlamda da hızlı düşünen, hızlı eyleme geçen bir yapıdayız. Yalnız aceleciliğimiz ve telaşımızla bir araya gelen iyimser yanımız, yapabileceğimiz hataların farkına varmayacağımızın işaretçisi. İkili ilişkilerimizde sevdiğimizle hoş vakit geçirebiliriz. Hatta çekingen davrandığımız bir ilişkide önemli ve cesaretli bir adım atabiliriz. Tutkularımız, sıcakkanlı tavrımız ve samimiyetimiz ilişkilerimize yansıyacaktır. Biraz çabuk hiddetlenebileceğimiz bu günlerde, öfkelerimiz daha çok saman alevi gibi olacaktır. Baş ağrılarına dikkat!

08 Mart 2011 saat 19.53’ten 11 Mart 2011 saat 07.32’ye kadar Ay Boğa burcunda büyümekte; Biraz tembel olmak, gerek görmedikçe bedenimizi yoracak işlere yanaşmak istemeyeceğiz. Harekete geçmemiz için iştahımızı kabartacak, göz zevkimizi okşayacak, duygularımıza hitap edecek konulara ihtiyacımız olacaktır. Ayrıca para kazanmak için harekete geçmek isteyebiliriz. Bu aydan sonra sadece bir ay daha Ay Boğa burcunda büyüyen fazda olacak. Bu yüzden finansal konularla ilgili girişimlerimize bu günlerde bir göz atıp ihtiyacımız olan hareketliliği hayatımıza çekmeliyiz. İkili ilişkilerde bu günlerde ileriye yönelik atacağınız adımlar uzun vadeli ve kalıcı olacaktır. Yeni bir ilişkiye başlamak için çok güzel bir gün, olur da bu günlere denk gelen bir ilişki başlangıcı olursa, sağlam bir bağın oluştuğunu düşünmelisiniz.

11 Mart 2011 saat 07.32’den 13 Mart 2011 saat 16.31’e kadar Ay İkizler burcunda büyümekte; gerek zihinsel, gerekse bedensel hareketlilik söz konusu şimdi.  Düşüncelerimizi paylaşmaya can atacak, her fırsatta konuşacak, hatta zaman zaman bu konuda abartılı bile olacağız. Eğer öğrenmemiz ve anlamamız gereken bir konu varsa, şimdi oturup bunlara çalışmalıyız. Mesela bir sınava hazırlanmak için bu günler son derece uygun olacaktır. Satış pazarlama, reklamcılık, basın, yayın, iletişim ulaşım gibi konularda bir iş yapıyorsak  ya da işimizin bu gibi konularla ilgili bazı girişimleri olacaksa, bunları da bu günlerde yapmamız gerekir. Aşırı kuruntulu gergin ve sinirli olabilir, hemen her olaya şüpheci yaklaşabiliriz. Bu ruh halimiz geçicidir, böyle hissettiğimizde, dikkatimizi başka bir yöne vermeliyiz.

Ay Taktikleri’ni daha detaylı öğrenmek istiyorsanız; tüm ayrıntıları “Ay Taktikleri” kitabında bulabilirsiniz:

http://www.dr.com.tr/Search.aspx?kw=ay+taktikleri&gid=00001&criteria=999&media=999

Sevgiler

Yurda Hal

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s