14-20 Mart 2011 Haftası

Posted on Updated on

Resim Kaynak : http://mor.phe.us/writings/Yin-Yang.html

Resim Kaynak:http://mor.phe.us/writings/Yin-Yang.html

Bir iyi – Bir Kötü

Artık neredeyse önümüzdeki 9 yıl süresince Koç burcundaki Uranüs’ün bizi tetiklemelerini ziyadesiyle üzerimizde hissediyor olacağız. Bu yüzden enerjimizin en düşük olduğu anlarda bile son 10 yılda olduğumuzdan daha canlı, daha heyecanlı ve daha hareketli olacağız. Zihnimiz için de bu geçerli olacaktır. Düşüncelerimiz hızlanacak, hayır demeyi bilecek, başkalarının haklarımıza karşı uyguladığı baskılara karşı direnmeyi ve mücadele etmeyi bilen bireylere dönüşeceğiz. Bu etkinin uzun yıllar bizimle birlikte yol alacağını unutmamalıyız. Özellikle yeni hedefler belirleyip,  yeni başlangıçları devreye sokabileceğimiz çok etkili bir dönemdeyiz. Bu baş döndürücü etkinin dışında, düzenli olarak değişken haftalık ya da uzun süreli birçok  başka etkilere de maruz kalacağız muhakkak.

16 Mart’ta Jüpiter ile kavuşacak olan Merkür, hemen ardından 18 Mart’ta Satürn’le karşıt açı etkisinde olacak. Merkür’ün Jüpiter ile olan kavuşumunun işlerimiz ve günlük hayatımızdaki koşuşturmalar ile ilgili bizi büyük ümitlere taşıması mümkün. Bu etki ile yükseklere oturttuğumuz hedeflerimizi ve iyimserliğimizi ardından gelen Satürn etkisiyle gerçek dünyaya geri çekmemiz gerekecek. Hedeflerimizi belirlerken gerçekçi olmanın önemini, sınırlarımızın ne olduğunu anlayacağız. Kısacası birkaç gün kendimizi yükseklerde uçar halde bulacak, ardından yorulduğumuz da dinlenebilecek bir zemin bulmamız gerektiğini kavrayacağız. Bu çıkış-inişli sürecin kısa etkili olması ise bizim tesellimiz çünkü bir sonra ki hafta bu çalkantıları yaşamayacağız.

19 Mart saat 20.10’da Başak burcunda gerçekleşecek olan Dolunay hattı, Uranüs’ün de etkisi altında olacak. Sağlık açısından ihtiyaçlarınızı gözden geçirmenizi öğütlüyor. Bu etki gündelik hayatımızı alt üst edebilecek enerjilere sahip. Sükûnet içinde yaşadığınız olayları gözlemlemeye çalışın.

Astro İstanbul Seminerleri

20 Mart 2011 – İstanbul: “Yurdahal ile Ay Taktikleri ve Çekim Yasası” Workshop İstanbul için detaylı bilgiyi bu linkte bulabilirsiniz: https://astroistanbul.com/2011/02/25/%E2%80%9Cyurdahal-ile-ay-taktikleri-ve-cekim-yasasi%E2%80%9D-workshop-20-mart-2011/

27 Mart 2011 – Ankara“Yurdahal ile Ay Taktikleri ve Çekim Yasası” Workshop Ankara için detaylı bilgiyi bu linkte bulabilirsiniz: https://astroistanbul.com/2011/03/03/yurdahal-ay-taktikleri-ve-cekim-yasasi-%E2%80%93-izmir-ve-ankara/

03 Nisan 2011 – İstanbulYurda Hal ile Galaksi Rehberi / Koç Burcu Yeni Ay (Aylık Gökyüzü ve Yeniay Çalışmaları semineri) detaylı bilgiyi bu linkte bulabilirsiniz: https://astroistanbul.com/2011/03/02/koc-burcu-yeni-ay-semineri/

01 Mayıs 2011 Astro Bilgi Seminer Dizisi: SATÜRN – Detaylı bilgiyi bu linkte bulabilirsiniz

https://astroistanbul.com/2011/03/11/astro-bilgi-seminer-dizisi-%E2%80%93-saturn/

Ay Taktikleri Bu Hafta

13 Mart 2011 saat 16.31’den 15 Mart 2011 saat 21.34’e kadar Ay Yengeç burcunda büyümekte; Pluto’dan aldığı karşıt açı etkisi ile ev hayatı ile iş hayatını bir arada yürütmekte problem yaratan bir enerji söz konusu.  Gereksiz hırstan kaçınmalıyız. İkili ilişkilerde ve aşk hayatında daha ılımlı ve romantik bir atmosfer olacaktır. Bu günlerde sevdiğinizle kalabalık ortamlar yerine başbaşa romantik bir akşam yemeğni tercih edin. Yengeç günleri aile ile daha fazla vakit geçirmek için çok uygundur. İş hayatında dikkat toplamak biraz daha zordur.

15 Mart 2011 saat 21.34’ten 17 Mart 2011 saat 22.54’e kadar Ay Aslan burcunda büyümekte; Kendimizi önemli hissettiğimiz günlerdeyiz. “Önce Ben! Sonra diğerleri!” bizim sloganımız şu an. Yine de saygı ve sevgi görmek için şefkat göstermeye, yüce gönüllülüğümüzü, başkalarının gözüne sokmaya hazırız. Sevdiklerimize hediye almak, sevgilimizle akşam yemeğine gitmek ya da herhangi bir sanatsal faaliyete katılmak çok keyifli olabilir. Sırf ego kaynaklı kıskançlıklarımız tutabilir, dikkatli olmalıyız. İşlerimizde yaratıcılığımızı kullanarak işten kaytarabilir ya da yaratıcılığımızı kullanarak üretken olabiliriz. Özellikle kalbi yormamak, tansiyona dikkat etmek bu günlerde daha önemlidir. Saçlarımızı bahara hazırlamak için çok doğru bir zamanda olduğumuzu söyleyebilirim. Saçlarımızın kırıklarını aldırmak, onların daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlayacak, saç bakımı ise saçlarımızı güçlendirecektir.

 

17 Mart 2011 saat 22.54’ten 19 Mart 2011 saat 22.04’e kadar Ay Başak burcunda Dolunay fazında (Dolunay 19 Mart saat 20.09’da); Duyguların fazla dikkate alınmadığı, “yeter ki işimizi görelim” mantığı daha ön planda oluyor. Bu yüzden ilişkilerden ziyade işlerimize, günlük koşuşturmalarımıza odaklanmalıyız. Dolunay saatinde Ay ve Güneş Ay düğümleri ile büyük kare açı kalıbını sergiliyor. Ay ve Güneş’in Ay düğümleri ile olan bu bağlantısı, karmik travmalarımızı, çocukluk ve geçmiş döneme ait korkularımızı ve ya gelecek endişelerimizi tetikleyecektir. Karşılaştığınız insanlar, bizi bir anda geçmişinizdeki bir anıya götürebilir ya da bir olay size geçmişte etkileşim halinde olduğunuz birini hatırlatabilir.  Başak burcunun duygular üzerindeki soğuk etkisini bu Dolunay’da efektif bir biçimde kullanabiliriz. Zaten şifanın burcu olan Başak burcu bu Dolunay’da bize travmalarımızı temizlemek, gelecek korkularımızı yenmek için bir fırsat sunuyor. Bu konulara yönelik çalışmalar yapmak (mesela affetme meditasyonu, eft,  dua, ho’oponopono teknikleri, imgeleme, nefes egzersizleri) bu Dolunay’da çok yararlı olacaktır.

19 Mart 2011 saat 22.04’ten 21 Mart 2011 saat 21.18’e kadar Ay Terazi burcunda küçülmekte; Dikkatimizi ciddi konulara odaklamaya çalışıyoruz. Gerek özel, gerekse iş hayatındaki ilişkilerimizde gereksiz samimiyetten hoşlanmıyoruz bugünlerde.  Hatta ilişkilerimize ne kadar ciddi yaklaştığımız ve ileriye yönelik ne tür duygular beslediğimiz çok önemli olacak. Satürn’ün etkisini bize aktaran Ay, her konuya titizlikle yaklaşabileceğimizi, gösteriyor. Bugünlerde daha kıvrak bir zekâya sahip olduğumuz gerçek. İkili ilişkilerinizde geçmişte yediğiniz darbeler tekrar hafızanızda canlanabilir ve karamsar bir havaya bürünmenize sebep olabilir. Normalde Ay Terazi’deyken çok daha güzel etkilere sebep olmasına rağmen, Satürn’ün bu burçta bulunması Ay/Terazi günlerinde zorlanmamıza sebep oluyor.

Ay Taktikleri’ni daha detaylı öğrenmek istiyorsanız; tüm ayrıntıları “Ay Taktikleri” kitabında bulabilirsiniz:

http://www.dr.com.tr/Search.aspx?kw=ay+taktikleri&gid=00001&criteria=999&media=999

Sevgiler

Yurda Hal

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s