19 Mart 2011 Dolunay saat 20.09

Posted on Updated on

19 Mart 2011 saat 20.09’da gerçekleşecek olan Dolunay, diğer Dolunay’lardan daha önemli bir özelliğe sahip. Bu Dolunay aynı zamanda Ay’ın dünyaya daha yakın olduğu Ay – Dünya konumlarından birinde gerçekleşiyor. “Supermoon” olarak adlandırılan bu olayla ilgili güzel bir makale hazırlamış olan astrolog arkadaşım Öner Döşer’in makalesini aşağıda sizlerle paylaştığım linkte bulabilirsiniz.

Ben size bireysel anlamda bu Dolunay’da hem kendi, hem de toplumsal birliğin hayrı için neler yapabileceğinize değinmek istiyorum.

Dolunay’da Ay, Güneş’in ışığını tam olarak bize yansıtır ve gecemizi her zaman olduğundan daha çok aydınlatır. Buna bir de “Süper Ay” durumu eklenince gece süresince aldığımız enerji ve aydınlanma her zaman olduğundan daha güçlü olacaktır. Öyleyse bu Dolunay’da bazı çalışmalar yapmak çok yerindedir.

Madem mahremin, gizli ve saklının, üzeri örtülü olanın sembolü olan gece aydınlanıyor, bizde çalışmalarımızın içinde bu konuya ağırlık verebiliriz. Özellikle Başak burcunda gerçekleşen Dolunay, sağlığımız ile ilgili gizli saklı sorunların ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Şifa bulmak için meditasyon yapabilir, dua edebiliriz.

Ayrıca günlük işlerimizde, iş hayatımızda anlayamadığımız sıkıntılarımız varsa bunların anlaşılır ve aydınlık bir hale dönüşmesi için meditasyon ya da dua çalışması yapılabilir.

Bireysel anlamda, gün içerisinde yaptığımız rutin koşuşturmalarda gizli kalan enerji blokajlarının çözülmesi için çalışma yapabiliriz.

Bir önceki Yeni Ay’daki niyetlerimizin ne durumda olduğunu anlamak, niyetimizin gelişimindeki olası sorunları görmek için çalışma yapabiliriz.

Toplumsal anlamda şifa çalışmaları her zamankinden daha verimli olacaktır.  Bu tür toplu dua çalışmaları çok etkili olacaktır, bu yüzden Dolunay saatinde muhakkak toplumsal iyilik, şifa ve ruhsal gelişim için de dualarımızda ya da meditasyon çalışmalarımızda yer ayırmalıyız.

Burç burç ele alacak olursak (hem burcunuza, hem de yükseleninize göre okuyun lütfen!)

Koç’lar sağlık, günlük işler, iş ortamı ve hayatı;

Boğa’lar aşk, çocuklar, hobiler, hayatın keyifli alanları, borsa, spekülasyon;

İkizler aile, ev, yuva, yaşlılık;

Yengeç’ler iletişim, öğrenim, akraba/kardeş/komşular, kısa yolculuklar;

Aslan’lar finans, para kazanma, bireysel değerini artırma;

Başak’lar özgüven, kendini tanıma, kendini ifade etme;

Terazi’ler hayatlarında gizli kalmış bilgilere kavuşma, onlar için sır olan bilgilerin ortaya dökülmesi, düşmanları tanıma;

Akrep’ler dostlar, arkadaşlar, sosyal ilişkiler, işten gelen gelir;

Yay’lar kariyer, yükselme, toplumsal konum;

Oğlak’lar yabancılar ile olan ilişkiler, hukuksal konular, öğrenim, yazma, felsefe, hayat görüşü;

Kova’lar geleceği garanti altına alma, ölüm, geçmişte bıraktıkları insanlar, gizli bilgiler, ezoterik öğretiler;

Balık’lar ikili ilişkiler, ortaklık, başkalarını açıkça anlama

konularında ayrıca bir aydınlanma yaşayacak, gerçekleri daha bir net görecekler. Bu aydınlanma ilk başta olumsuz gibi görünebilir bazı durumlarda, ancak bu aydınlanma sayesinde bu alanlarda var olan sorunların anlaşılması söz konusu olacaktır. Bu yüzden, lütfen burcunuza uygun alanları da meditasyon ve dua çalışmalarınıza dahil edin ve aydınlanmayı, sorunları görüp bir an önce çözümlerin de aydınlığa kavuşmasını seçin.

Bu tür astrolojik etkileri kendi yararımıza çevirmek için, içe dönüp içsel aydınlanmayı yakalamak için çalışma yapmak gerekir.

Bir de unutmayalım, Dolunay’da bedenimizdeki sıvılar da gelgitler gibi etki altında kalırlar. Bu yüzden Dolunay günlerinde oruç tutmak (Dolunay saatini de kapsayacak şekilde) ya da sadece gerekli miktarda sıvıyla beslenmek çok önemlidir.

İlave olarak borsa ve hisse senetlerinde bu dolunay’dan sonra önemli iniş çıkışların gündeme gelebileceğini de söylemeliyim. Beklenmedik ekonomik değişiklikler  ortaya çıkabilir.

Ayrıca Dolunay’ın ardından 14 gün süresince bedenimiz enerjiyi kullanmak ve tüketmek ister. Zayıflamaya odaklı oluruz. Eğer kilo probleminiz varsa, Dolunay’ın ertesi günü diyete başlamak çok uygun bir zamanlama olacaktır.

Astrolog dostum Öner Döşer’in makalesi: http://www.onerdoser.com/Y45_1_ekstrem-superay.html

Sevgiler

Yurda Hal

19 Mart 2011 Dolunay saat 20.09’ için 6 yanıt

  erwa said:
  18/03/2011, 23:46

  Yurdahal Hanım verdiginiz değerli bilgiler için teşekkür ederim. İyi çalışmalar. İnşallah herkesin hayatına hayırlı başlangıçlar, yepyeni yollar açar…

  sosyalbilgilerim said:
  19/03/2011, 13:15

  balıklar için güzel şeyler olcak mı caba 🙂

  Firdes Yurdun said:
  19/03/2011, 16:54

  Sevgili Yurda,

  Çok güzel bir yazı ve çalışma olmuş. Sitende “Süpermoon”a yer verdiğin ve bizlerle paylaştığın tüm değerli bilgiler için sana teşekkür ediyorum.

  Sevgilerimle…

  Top Posts — WordPress.com said:
  20/03/2011, 02:12

  […] 19 Mart 2011 Dolunay saat 20.09 19 Mart 2011 saat 20.09’da gerçekleşecek olan Dolunay, diğer Dolunay’lardan daha önemli bir özelliğe […] […]

  seda said:
  21/03/2011, 11:08

  Ellerinize saglik güzel bir calisma,Astoloji gününüz kutlu olsun,daha cok basari getirsin;)

  […] daha yakın olduğu Ay – Dünya konumlarından birinde gerçekleşiyor. […] Haberin Kaynağı: WordPress.com Top Posts Konu ile ilgili olarak, arama motorları tarafından sayfaya gelen ziyaretçiler genellikle; […]

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s