11-17 Nisan 2011 Haftası

Posted on Updated on


http://www.funnyanimalsite.com/pictures/Be_Quiet_Dog.htm

Şşt Şşt Sakin Ol, Sinirlerine Hâkim Ol!

Bugün yani 11 Nisan’da Mars Plüton ile kare açı içerisinde olacak. Bu çok güçlü, ancak bir o kadar da dikkat edilmesi gereken bir etkidir. Eğer hayatınızda baş edilmesi zor sorunlar varsa ve bugüne kadar bir türlü ihtiyacınız olan içsel ateşi bulamadıysanız, şimdi bu ateşle tanışabilirsiniz. Artık hayatınızdaki zorluklara ( gerek içsel, gerekse dışsal) savaş açma zamanı geldi. Ancak sırtınızı sağlam bir duvara yaslamayı da unutmayın, çünkü muhakkak desteğe ve savaşın ardından sizin yanınızda olacak dostlara ihtiyacınız olacaktır.  Zaten uzun zamandır gergin olan gökyüzü, bu etki ile birlikte sizi olduğunuz yerde tutmayacak gibi görünüyor. Aynı zamanda ihtiyaçlarınızı ve arzularınızı daha fazla bastırmakta zorlanacaksınız.

İntikam peşinde koşmamaya, gereksiz ve yanlış yerlerde öfke krizlerinizi ortaya dökmemeye özen göstermelisiniz. Çünkü şimdi atacağınız her yanlış adım, ileride adımlarınızın birbirine dolanmasına sebep olacaktır. Özellikle bu hafta ortaya çıkacak olan sert enerji ile önümüzdeki hafta ilişkilerinizde sorunların gündeme gelmesi söz konusu olabilir.

12 Nisan’da geri hareketteki Merkür Jüpiter ile kavuşacak. Ümidinizi yitirdiğiniz işlere şimdi el atabilir, onlara taze kan getirebilirsiniz. Hatta o ümidi kestiğiniz proje, sizin yeni umut kapınıza dönüşebilir.

Balık burcunda seyreden Neptün bu hafta enerjinize gölge düşüremeyecek; ancak uzun vadede işiniz ve kariyerinizle sizin girişimleriniz arasında bir sis bulutu etkisi yapacak. Bu yüzden uzun vadede bu etkiyi muhakkak göz önünde bulundurun ve sizi işinizden alıkoyacak tembelliklere izin vermeyin.  Bunun yerine Neptün’ün etkisini başka türlü çalıştırmaya özen gösterin. Her gün yapacağınız 10 dakikalık bir meditasyon bile, Neptün’ün bu ağırlaştırıcı ve dağıtıcı enerjisini yaratıcı enerjiye çevirmenize yardımcı olacaktır.

İyi ve keyifli bir hafta diliyorum!

Yurda Hal

Astro İstanbul Seminerleri ve Etkinlikleri

17 Nisan 2011 saat 14:00-16:30 Spiritüel Film günü –

“Nossolar / Evimiz” –

Dr. Andre Ruiz, ölür ve öte dünyada bir Astral Şehir olan “Nossolar/Evimiz”e gider. Orada gördüklerini ve yaşadıklarını, dünyaya Brezilyalı bir medyum olan Chico Xavier’in bedenini kullanarak anlatır. Birlikte 16 kitap yazarlar. İşte bu kitaptaki anlatılardan yola çıkılarak yapılmış ve öte dünyayı “Andre’nin ruhunun deneyimlerine” dayanarak anlatan bir film…Filmin ardından film üzerinde konuşacak, fikirlerimizi paylaşacak sohbet edeceğiz. Kendim izlerken büyük keyif aldığım bu ruhsal mesajlarla dolu filmi Çay, Kahve ve Kurabiye eşliğinde seyretmek isterseniz, bekleriz. Adres ve diğer bilgiler için mail atınız:  yurdahal@gmail.com

Katılım bedeli: 15,– TL

Yer: Etiler : İstanbul


 

01 Mayıs 2011 Astro Bilgi Seminer Dizisi:

SATÜRN –Astroloji eğitimi almış ya da uzun süre kendi kendini yetiştirmiş olanlar bile sık sık yeni kaynaklara ulaşmak ve yeni bakış açılarına göz atmak durumundadır. Astrolojinin geniş bilgi hazinesi olması sebebiyle, her gün başka bir bilgiye ulaşılmaktadır.  Bu bilgiler zaman zaman klasik bilgiler olup kadim dönemlerden gelen ezoterik içerikli olabileceği gibi, bazen de günümüzde kullanılan yeni yeni fark edilen bilgilerden oluşabiliyorlar. Detaylı bilgiyi bu linkte bulabilirsiniz:

https://astroistanbul.com/2011/03/11/astro-bilgi-seminer-dizisi-%E2%80%93-saturn/ Astroloji ile ilgilenenlerin özellikle kaçırmaması gereken bir seminer.

03 Mayıs 2011 saat 19.30’da: Yurda Hal ile Galaksi Rehberi / Boğa Burcu Yeni Ay (Aylık Gökyüzü ve Yeniay Çalışmaları Semineri) bu yaklaşık iki saatlik seminerde hem hep birlikte Yeni Ay için dileklerimizi konuşacak, dilek ve niyetlerimizle ilgili tohum ekme/olumlama meditasyonumuzu yapacağız. Ardından bir aylık astrolojik gökyüzü etkilerini konuşup, sırasıyla tüm burçlara  değineceğiz. İlginin yoğunluğu ve yerimizin kısıtlı olması sebebiyle yurdahal@gmail.com adresinden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Seminer ücreti: 33,– TL’dir.

Yer: Etiler/İstanbul

Ay Taktikleri Bu Hafta

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 Nisan 2011 saat: 00.03’den 12 Nisan2011 saat: 06.38’e kadar Ay Yengeç burcunda büyümekte; ikili ilişkilerde aşırı duygusallıktan uzak durmaya çalışmalıyız. Duygusal yanımız yanlış ifadeleri ve ardından gelebilecek hayal kırıklıklarına sebep olabilir. Aşırı duygusallık yerine, ilişkilerde davranışlarımızı akışına bırakmamız gerekir. Böyle olmayı başarabildiğimizde, ilişkilerimizden keyif alabilir, özel anlar yaşayabiliriz.  Bu günler, iş hayatında verimden ziyade hırs getirir. Önemli işlerinizi ertelemek daha mantıklı olacaktır, su günleri yaratıcılık gerektiren işler için uygundur.

12 Nisan 2011 saat: 06.38’den 14 Nisan 2011 saat: 09.41’e kadar Ay Aslan burcunda büyümekte; Daha sıcakkanlı, neşeli, ne istediğini bilen bir ruh halinde olacağız. İçinde bulunduğumuz her ruh halini sahnedeymişçesine ifade etmeye çalışabiliriz. Her birimiz kendimizi hayatımızın aktörü ve tüm çevremizi kurallarımıza uymak zorunda olan figüranlar olarak algılamamız mümkün. İkili ilişkilerimiz üzerinde Ay Aslan günlerinin olumlu etkisi vardır. Sevdiğimizle baş başa vakit geçirebiliriz. İş hayatımızda yaratıcı yanımızla birlikte tembel yanımız da dikkat çekebilir. Sadece kendimizi gösterebileceğimiz projelere el atmak isteyebiliriz.

14 Nisan 2011 saat: 09.41’den 16 Nisan 2011 saat: 10.00’a kadar Ay Başak burcunda büyümekte; titiz dikkatli ve mesafeliyiz. Kolay kolay alınmadığımız gibi, fazlasıyla eleştirel olabiliriz. İlişkilerde duygusal konular hakkında konuşmak şimdi pek işe yaramayacak, hatta gereksiz olacaktır. Kendimizi daha çok günlük hayatımızın iş akışına kaptırmalı, olabildiğince çok iş bitirmeliyiz. Yediklerimize içtiklerimize daha fazla dikkat etmeli, hatta sindirim sistemimizin temizliği ve dinlenmesi için en azından bir gün sadece sıvı ile beslenmeliyiz.

16 Nisan 2011 saat: 10.00’dan 18 Nisan 2011 saat:09.20’e kadar Ay Terazi burcunda Dolunay fazında (Dolunay 18 Nisan 2011 saat 05.45’te); polariteyi simgeleyen Dolunay fazında enerjimiz en üst seviyededir ve bu enerjiyi iyiye ya da kötüye kullanmak elimizdedir. İçimizdeki enerji ile birçok iş bitirebilir, bedensel enerjimizi neticelenen işlere çevirebiliriz. Fakat enerjimizi işe yarar bir alana aktarmazsak ikili ilişkilerimizde sinirli tartışmalara davetiye çıkarmış oluruz.

Pazartesi günü Dolunay saatinde uyanıp 15 dakikalık bir meditasyon yapmamız Dolunay’ın enerjisi ile aktivite olmamıza ve bir ay süresince bu enerjiden faydalanmamızı sağlayacaktır.

Ay Taktikleri’ni daha detaylı öğrenmek istiyorsanız; tüm ayrıntıları “Ay Taktikleri” kitabında bulabilirsiniz:

http://www.dr.com.tr/Search.aspx?kw=ay+taktikleri&gid=00001&criteria=999&media=999

 

11-17 Nisan 2011 Haftası” için bir yanıt

    AYLA YAMAN said:
    10/04/2011, 09:07

    çok teşekkürler yurdahal hanım sevgiler

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s