Terazi Burcu Dolunay

Posted on

18 Nisan 2011Pazartesi saat 05:45’te Terazi burcunda Dolunay

Sabaha karşı Dolunay var. Bu Dolunay’ın temelinde yatan etkinin 03 Nisan’da Yeni Ay’da Koç burcunda atıldığını tekrar hatırlamakta yarar var. Çünkü bu Dolunay’ın etkisi diğerlerinden daha yoğun bir polariteyi ortaya koyacak. Ayrıca enerjimiz de her zamankinden daha fazla olacak. Dolunay’ın hemen ardından hareketli olmaya özen göstermeliyiz. Enerjimizi hareket, çalışma ve spor olarak harcamaya çalışmalıyız. Aksi takdirde bu kadar güçlü enerji kendi başına çıkacak bir yol bulacak ve bu durumda belki de beklenmedik hastalıkların habercisi olma riskini taşıyacak. Bu yüzden, aktif olun, harekete geçin, enerjinizin nereye akacağına siz karar verin.

Dolunay aynı zamanda ilişkilerin temsilcisidir. Burçlar kuşağındaki Koç-Terazi hattı da ilişkilerle alakalıdır. Şimdi, bu Dolunay’la birlikte ilişkileriniz ışık altında olacak. Dikkatiniz ilişkilerinize yönelecek (evlilik, flört, iş ilişkileri, ortaklıklar-danışmanlıklar). Eğer, ilişkilerinizde herhangi bir sorun varsa, Dolunay’ın ışığı hem problemlerin ne olduğunu anlamanız için gerekli aydınlığı sağlayacak, hem de ihtiyacınız olan çözümleri de ortaya çıkaracaktır. Yine de Dolunay’ın gergin bir etkiye sahip olduğunu ve konuşmaların çabucak tartışmaya dönüşebileceğini de aklınızdan çıkarmayın. Her türlü ilişkide şu birkaç gün sakin ve dingin olmaya özen gösterin.

Eğer bir önceki Yeni Ay’da bir dilekte bulunduysanız ve bu dileğinizi tekrar gözden geçirip revize etmeniz gerekiyorsa, Dolunay’ı bu amaçla kullanabilirsiniz. Ya da acil sonuçlanmasını istediğiniz bir dileğiniz varsa onunla ilgili bir çalışma yapabilirsiniz.

Dolunay günü oruç tutmak ya da sadece sıvı gıdalarla beslenmek bedeninizi arındırmak için çok yararlı olacaktır. Bunu uygularken gün doğumundan gün batımına değil, gün doğumundan- gün doğumuna hesaplamalısınız. Yani 24 saatlik bir arınma süresini kendinize ayırmalısınız.

Sabian sembollerine göre Ay’ın bu Dolunay’da bulunduğu derecenin anlamı şudur: Derin dertlerin içine gömülmüş bir adama, melekler tarafından gelen yardımJ Bu yüzden, bu Dolunay’da özellikle yardım istediğiniz bir konu varsa, bu konuda dua etmeyi, dilekte bulunmayı, meditasyon yapmayı seçin! Bilin ki ihtiyacınız olan destek sizlere en kısa zamanda gelecektir.

Dolunay saatinde yapabileceğiniz bir meditasyon örneği:

Rahat bir şekilde yere uzanın ya da yerde bağdaş kurarak oturun. Yavaş ve derin nefes alıp verin. Her nefes alışınızda ve verişinizde karnınızın inip çıktığını imgeleyin. Bu nefes döngüsünü çalışırken bir elinizi kalbinizde, bir elinizi göbeğinizde tutun.

Şimdi, her nefes alışınızda kalbinizde yoğun gümüş rengi bir ışık oluştuğunu düşünün, nefesinizi tuttuğunuzda ise, bu ışık daha da yoğunlaşsın.  Her nefes verdiğinizde ise ışık tüm bedeninize yayılsın. Nefesinizin oluşturduğu bu döngü ile birlikte tüm bedeninizin gümüşi ışıkla sarmalandığını, dolduğunu taştığını imgeleyin.

Bu arada başınızın tepesinde altın rengi bir ışık küresi imgeleyin. Şimdi, her nefes alıp verdiğinizde, hem sizin gümüş rengi küreniz, hem de başınızın tepesinde asılı duran altın rengi küre büyümeye başlıyor olacak. Bir süren sonra iki ışık topu birbirinin içine geçerek büyüyor olacak.  Altın rengi kürenin içinde Gümüş renkli küre ve ortasında siz varsınız. Her nefesinizle birlikte, her iki küre ve siz ışıldıyor olacaksınız.

Tam bu anda şu sözleri üç kez  tekrarlayın “Ben şimdi bu Dolunay’da ihtiyacım olan tüm enerjiyi depoluyorum. Depoladığım enerji bana ihtiyacım olan gücü veriyor. Ben hem güçlü, hem sağlıklı, hem de mutlu olmayı seçiyorum. Ben seviyor ve seviliyorum!” Ardından şükranlarınızı sunun ve bir süre daha kürenin içinde kalın. Ardından gözlerinizi açın.

Ayrıca bu Dolunay’ın etkisi 18 Nisan sabah 08.30’a kadar geçerli olacak. Bu yüzden sabah erken kalkmayı unutmayın:)

Sevgiler

Yurda Hal

Terazi Burcu Dolunay” için bir yanıt

    GÜLER said:
    18/04/2011, 00:03

    SELAM YURDA HAL HANIM.
    TEŞEKKÜR EDİYORUM SİZE BİZ DOSTLARINIZIDA DÜŞÜNEREK AYAGINIZIN TOZUYLA GELDİGİNİZ YOLCULUKTAN BİZLERİDE İHMAL ETMEDİNİZ YİNE.
    UMARIM HEPİMİZİN HAYRINA OLUR ..AMİN .

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s