Ay Balık Burcunda Küçülmekte

Posted on Updated on

24 Mayıs 2011 saat 15.25’ten 27 Mayıs 2011 saat 03.37’e kadar Ay Balık burcunda küçülmekte; 

Huzurlu hisseden, ancak harekete geçme gereği hissetmeyen Burçlar ve yükselen Burçlar: Boğa-Yengeç-Akrep- Oğlak-Balık

Gergin hisseden, ancak harekete geçen eylem yapmaya istekli Burçlar ve yükselen Burçlar: İkizler-Başak-Yay

İçsel huzursuzluk hisseden Burç ve yükselen Burç: Koç

Ay boşlukta: 25 Mayıs 2011 saat 21.15- 27 Mayıs 2011 03.37 arası. Dikkat! Ay’ın Boşluk hali çok uzun sürdüğünden, önemli işlerinizi ertelemeniz doğru olacaktır!

Ay küçülmekte: verme dönemi –paylaşma dönemi

İçsel ahengi ve huzuru yakalamanız gereken Ay Balık günlerinde değişken bir ruh hali sergilersiniz. Duygularınız çevrenizdeki insanların ruh hallerinden kolaylıkla etkilenir ve genel olarak merhamet duygularınız ön plana çıkar. Zaman zaman içinize dönmek, tek başına kalmak, zaman zaman da sevdiğiniz, güven duygunuzu besleyen insanlarla birlikte olmak isteyebilirsiniz. Meditatif yürüyüşler, yoga, ibadet, ritüeller Balık burcunda daha etkili olurlar, çünkü ruhsal konulara kendinizi vermeniz daha kolay olacaktır. Ayrıca rüyaların da muhakkak önemsenmesi gerekiyor. Çünkü hem Ay, hem de Neptün’ün Balık’ta bir arada olması, rüyalarınızın etkisini kat kat artıracaktır. Uzun uzadıya uyumak, yataktan pek çıkmamak, bugünleri favori ruh halidir!

Sevgili ya da eş ile zaman geçirmek için doğru günlerdesiniz. Sevdiğiniz, sizi mutlu eden konulara zaman ayırmalısınız.

İş hayatında önemli anlaşmalar ve evrak işlerini en azından Ay’ın Koç burcunda olduğu döneme ertelemek daha akıllıca olacaktır. Zihinsel olarak daha dağınık olmanıza sebep olan Ay, detay ve dikkat gerektiren işlere yeterince eğilemeyeceğiniz bir dönemi işaret eder. Özellikle Ay’ın uzun süre boşlukta olması, buradaki verimsizliği daha da artırmaktadır. Ancak işiniz ya da mesleğinizin yaratıcılıkla alakası varsa, o zaman bu dönemden yararlanabilir, hayal gücünüzü konuşturabilirsiniz. İş ile ilgili girişimleri ise daha çok burcu ya da yükselen burcu hava grubu olanlara bırakmalısınız. Çünkü iş açısından işe yarar etki zorlayıcı da olsa bir tek onlara var.

Ayrıca Ay Balık günlerinde bağımlılıklarınız daha yoğun olarak devreye girer, buzdolabına, sigaraya, alkole, tatlıya veya ilişki/sevgi gibi bağımlılıklarınız belirgin bir şekilde kamçılanır. Ayaklarınızın da durmadan, dinlenmeden tüm bedeninizi taşıdığını unutmamalısınız. Şimdi onlar da dinlenmeyi, bakımı hak ediyorlar. İyi bir refleksoloji masajı, deniz tuzuyla yapılan ayak banyosu zamanı geldi.

Ay Taktiklerini daha detaylı anlamak ve uygulamak istiyorsanız, hayatınızı kolaylaştıracak bu kolay yöntemden yararlanmak istiyorsanız, Ay Taktikleri kitabını bu linkten sipariş verebilirsiniz:http://www.dr.com.tr/Product.aspx?pid=0000000299899

 Özellikle Su grubuna ait burçlardan olanlar kendilerini daha ruhsal yollarla ilgilenirken, izledikleri film yüzünden gözleri dolarken ya da merhametini ön plana çıkaran davranışlarda bulunurken görebilirsiniz. Toprak grubuna ait burçlardan olanlar çevreleri ile olan bağlarını sevgi sözcükleri ile güçlendirebilirler. Toprak burçlarından bir tek Başak burcu gerginliğini kontrol altına almak zorundadır. Eğer bunu başarabilirse, duygularınızı daha rahat ifade edeceklerdir. Yakın çevre ile olan ilişkilerin iyimser etkilenebileceğini söyleyebiliriz.  Ateş grubu burçları Ay’ın Su enerjisinden pek memnun kalmayacak, duygusallığın abartılı olmasından rahatsız olacaklardır. Hatta kontrolü yitirdikleri hissene kapılacaklardır.  Hava grubu burçları da gerginlik hissetmelerine rağmen, bu gerginlik onların iş, kariyer ve finans hanelerini harekete geçirmeleri için fırsat sunacaktır.

Seminer ve eğitim duyuruları:

1)    Yurda Hal ile Galaksi Rehberi / İkizler Burcu Yeni Ay (Aylık Gökyüzü ve Yeniay Çalışmaları Semineri) 01 Haziran 2011 saat 19:30  Yaklaşık iki saatlik seminerimde hem hep birlikte Yeni Ay için dileklerimizi konuşacak, hem de dilek ve niyetlerimizle ilgili tohum ekme/olumlama meditasyonumuzu gece nasıl yapmamız gerektiği hakkında konuşacağız. Buluşmamız Yeniay ve Tutulmadan birkaç saat önce gerçekleşeceği için bu sefer daha farklı bir meditasyon çalışması yapacağız. Bu meditasyon özellikle tutulma ardından aydınlanma niyeti ile yapılacaktır. Ardından bir aylık astrolojik gökyüzü etkilerini konuşup, sırasıyla tüm burçlara  değineceğiz. İlginin yoğunluğu ve yerimizin kısıtlı olması  sebebiyle  sadece yurdahal@gmail.com adresinden rezervasyon yaptıranları seminere kabul edebilmekteyiz. Seminer ücreti 33,–TL+ K.D.V.’dir.

             Not: Semineri her ne kadar iki saatle sınırlamaya çalışsam da genel anlamda (her halde    

                     anlatmayı ve konuşmayı sevdiğim için) sürenin daha uzun olması söz konusudur.

2)    Işıkların Dansı  – Güneş ve Ay İlişkisi- Astroloji Eğitimi semineri Ankara detay için lütfen tıklayınız: https://astroistanbul.com/2011/05/19/819/ 4-5 Haziran 2011

 

3)    “Yurdahâl ile Ay Taktikleri ve Çekim yasası” – Bilgi Paylaşım Derneği Taksim’de 18 Haziran 2011 Cumartesi  saat 11:00- 17:00 arası.

 

4)    Yurda Hal ile Galaksi Rehberi / İkizler Burcu Yeni Ay (Aylık Gökyüzü ve Yeniay Çalışmaları Semineri) 01 Haziran 2011 saat 19:30  Yaklaşık iki saatlik seminerimde hem hep birlikte Yeni Ay için dileklerimizi konuşacak, hem de dilek ve niyetlerimizle ilgili tohum ekme/olumlama meditasyonumuzu gece nasıl yapmamız gerektiği hakkında konuşacağız. Buluşmamız Yeniay ve Tutulmadan birkaç saat önce gerçekleşeceği için bu sefer daha farklı bir meditasyon çalışması yapacağız. Bu meditasyon özellikle tutulma ardından aydınlanma niyeti ile yapılacaktır. Ardından bir aylık astrolojik gökyüzü etkilerini konuşup, sırasıyla tüm burçlara  değineceğiz. İlginin yoğunluğu ve yerimizin kısıtlı olması  sebebiyle  sadece yurdahal@gmail.com adresinden rezervasyon yaptıranları seminere kabul edebilmekteyiz. Seminer ücreti 33,–TL+ K.D.V.’dir.

             Not: Semineri her ne kadar iki saatle sınırlamaya çalışsam da genel anlamda (her halde    

                     anlatmayı ve konuşmayı sevdiğim için) sürenin daha uzun olması söz konusudur.

5)    Işıkların Dansı  – Güneş ve Ay İlişkisi- Astroloji Eğitimi semineri İstanbul detay için lütfen astroistanbul@gmail.com’dan bilgi alınız.

 

6)    “Yurdahâl ile Ay Taktikleri ve Çekim yasası” – Bilgi Paylaşım Derneği Taksim’de 18 Haziran 2011 Cumartesi  saat 11:00- 17:00 arası.

 Ay’ın Balık Burcundayken Açıları

24 Mayıs saat 15.25’ten itibaren Neptün’le birleşmenin etkisinde olacak olan Ay, tüm öğleden sonrayı gerçek dünyadan çok hayal dünyasında geçireceğinizin göstergesi.  Merhamet duygularınızın hat safhada olduğu bu zaman aralığı dua ve meditasyon için değerlendirilmesi gereken özel saatlerdir. Ancak Ay/Neptün’ün Balık’taki kavuşumu bireysel isteklerinize yönelik dualar yerine, toplumsal iyi niyet ve temenni duaları için uygundur.

24 Mayısı 25 Mayısa bağlayan gece Chiron ile birleşecek olan Ay’ın etkisinde olacağından, kendinize acıma duygunuzu ön plana çıkarabilir, yetersizlik duyguları baskın bir hal alabilir; hatta bu size dışarıdan gelen davranışları bile böyle yorumlamanıza sebep olacak bir kavuşumdur. Alıngan olmamaya çalışmalısınız, çünkü duyduklarınız ile anladıklarınız arasında büyük bir fark olabilir. Lütfen tüm gece zihninizde bu düşüncelerle değil, güzel duygular ve temennilerle uyuyun; aksi takdirde sabah zorlayıcı etkilere maruz kalabilirsiniz.

25 Mayıs sabahının erken saatlerinde Plüton ile sekstil açı içinde olan Ay, eğer gece kendinize acıma duygunuzu abarttıysanız, sizi intikam duyguları ile kamçılayıp, gereksiz duygusal çıkışlar yapmanıza sebep olacaktır. Yani tam tabiriyle “tersinizden kalkmış” olabilirsiniz. Ancak geceyi sakin ve huzurlu geçirmeyi başarabildiyseniz, sabah saatleri size Plüton’un Ay ile olan bu güzel açısıyla enerjik hissettirecektir. Hatta Ay Balık burcundayken olabilecek enerjinin doruk noktasını yaşayabilir ve bu enerjiyi günlük hayatınızda aktif olarak kullanabilirsiniz (yani tam bir enerji içeceği etkisi).

Yine 25 Mayıs’ta öğlene doğru başlayan ve akşamüstüne kadar süren başka bir etkiye de maruz kalacağız. Ay önce Mars, ardından Venüs ve son olarak Merkür’le sekstil açı içerisinde olacak. Eğer sabah tersinizden kalkmadıysanız, ilişkiniz adına yapıcı girişimlerde bulunabileceğiniz bir günü müjdeleyebilirim. Eğer duygularınızı ifade etmekte zorlanıyorsanız, en romantik sözcükleri kullanabileceğiniz bir günü yaşıyorsunuz. Yazmakla uğraşıyorsanız, öykü, roman, şiir, makale sizin için önemliyse, bu saatleri iyi değerlendirmelisiniz.

Sevgili Arkadaşlar bazılarınız yazılarımı beğeniyor ve paylaşmak istiyorsunuz. Tabii ki bu benim de hoşuma gidiyor. Ancak yazımdan alıntı yapıldığında ya da tamamı alınıp kopyalandığında yazının altında tam adımı ve alıntılanan sitenin tam adresini kullanmak, bu işin ahlaklı ve yazarın daha fazla üretmesine teşvik eden yoludur. En ahlaklı yolu ise, madem beğendiniz paylaşmak istiyorsunuz, linki paylaşırsınız! Eğer kopyaladığınız yazının altına sadece “astroistanbul” yazarsanız, ya da altına küçücük gözden kaçmaya müsait bir “yurdahal” yazarsanız, hatta daha da kötüsü altına kendi adınızı yazar veya aldığınız yeri bildiğiniz halde “alıntı yazarsanız, ahlaksızlık oluyor. Emeğe saygısızlık oluyor! Birileri yazsın, ben getirim sağlayayım oluyor! Eğer bu işi adam gibi beceremeyen ve kopyalamayı seven bir insansanız, sizden ricam, benim sayfamdan uzak durun. Çünkü ben başkalarının sözlerini deyişlerini bile paylaşmamaya özen gösteriyorum ve emek sarf ediyorum! Eğer bu uyarımı dikkate almazsanız, böyle davranan arkadaşları isimsiz değil, sayfamdan isimli uyarmaya başlayacağım!

Hepimize keyifli günler diliyorum

Yurda Hal

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s