Ay Koç Burcunda Küçülmekte

Posted on Updated on


27 Mayıs 2011 saat 03.37’den 29 Mayıs 2011 saat 16.03’e kadar Ay Koç burcunda küçülmekte;

Huzurlu hisseden, ancak harekete geçme gereği hissetmeyen Burçlar ve yükselen Burçlar: Koç – İkizler – Aslan – Yay – Kova

Gergin hisseden, ancak harekete geçen eylem yapmaya istekli Burçlar ve yükselen Burçlar: Yengeç – Terazi – Oğlak

İçsel huzursuzluk hisseden Burç ve yükselen Burç: Boğa

Ay boşlukta: 29 Mayıs 2011 saat 13.26 – 16.03 arası. Ay boşluktayken önemli işlerinizi ertelemeniz doğru olacaktır!

Ay küçülmekte: verme dönemi –paylaşma dönemi

Ay’ın Koç’ta ve küçülen fazda olması ruh halinizi geçtiğimiz günlerden daha farklı bir halde olacak. Sanki işlerinizi bitirmek için az zamanınız kalmış, acele etmeniz gereken dönemdeymişsiniz hissine kapılıyor olabilirsiniz. Sanki şimdi bir şeyler yapmazsanız, treni kaçıracakmış izlenimi gibi. Oysa ortada öyle bir etki yoktur. Sadece birkaç gün sonra gerçekleşecek olan Yeni Ay’a yaklaşırken,  bir dönem kapanıyor hissine kapılırsınız. Bu normaldir, çünkü gerçekten de Boğa Yeni Ay’ı ile başlamış olan bir aylık döngü artık sonlanmakta.

Eğer bir sevdiğiniz ya da partneriniz varsa şimdi ilişkinizi harekete geçiren tutkulu birkaç gün geçirebilirsiniz. Eğer yeni bir ilişkiye başlamak üzereyseniz ya da bir ilk buluşma gerçekleştirecekseniz, buluşmanızı Yeni Ay’dan sonrasına organize ederseniz daha iyi olacaktır ( Yeni Ay aynı zamanda Güneş tutulması da olduğu için, öncesinde hiçbir yeni başlangıç yapmamak gerekir).  İlişkilerde yanlış anlamalar ve kıskançlıklara yol açmamak için konuya tam hâkim olmadan düşüncelerinizi paylaşmaktan kaçınmalısınız.

İş hayatında özellikle yarım kalmış işleriniz üzerine odaklanabilirsiniz.  Satış pazarlama konuları, hareket ve efor gerektiren işlerinizi halledebilirsiniz. Telaşlı yapıda olacağınız için, yaptığınız işleri bir kez daha gözden geçirip bir şey atlayıp atlamadığınıza dikkat etmelisiniz.

Bedeninizi yormak, ter dökmek şimdi daha kolay gelecektir. Bu yüzden biraz spor yapmak, birkaç gün yediklerinize içtiklerinize dikkat etmek (1 Haziran’a kadar) size bir- iki kilo fazlalıktan kurtulma fırsatı verecektir.  Sindirim sisteminize güvenebilirsiniz.

Baş bölgesi bu günlerde daha hassas olacağından baş ağrılarına ve göz yorgunluklarına karşı önleminizi almalısınız.

Kapanan Ay ruhsal olarak döngünün sonlanması, olgunluk dönemidir. Eğer isterseniz Ateş elementindeki Ay’ın bu kapanan fazını ruhsal bir ritüel için de kullanabilirsiniz. Ritüel için en uygun gün ve saat 29 Mayıs saat 11.26-13.26 arasıdır. Kesinlikle daha geç saate bırakmayın, çünkü daha sonra  Ay boşlukta olacaktır .Bu ritüel için küçük metal ya da cam bir kase, bir kalem, kağıt, kibrit ve inanç gerekmektedir:)

Şimdi Boğa burcunda gerçekleşen Yeni Ay’dan bu güne içinizi sıkan, sizi üzen, başarısızlığı hatırlatan, mutsuz eden olayları ve durumları, hastalıkları minik minik kâğıtlara yazın ve kaseye koyun.  Sonra kağıtları yakın ve bu esnada üç kez aşağıdaki satırı (Yurda Hal yerine kendi isminizi kullanarak)

“Ben Yurda Hal şu an arınıyorum. Ben sağlıklı, mutlu ve huzurluyum!”

“Ben Yurda Hal şu an arınıyorum. Ben sağlıklı, mutlu ve huzurluyum!”

“Ben Yurda Hal şu an arınıyorum. Ben sağlıklı, mutlu ve huzurluyum!”

Unutmayın! Dileklerimizin gerçekleşmesi ya da arınmak için gerçekte ritüellere gerek yoktur. Ritüeller sadece önem verdiğimiz bir konuya olan konsantrasyonumuzu artırmak içindir. Zaten ritüeller, bugüne kadar ruhsal yanımızla olan bağlantımızı bize hatırlatmak için var oldu. Ritüel yerine ya da ritüelle birlikte inancınıza göre istediğiniz bir ibadeti de yapabilirsiniz.

Yeni Ay ve tutulmadan önce  son arınma ritüelimizi de Ay balsamik haldeyken, Boğa burcunda yapacağız. Boğa Yeni Ay’ı ile başlayan dönemi, Boğa burcunda sonlandıracağız.

Ay Taktiklerini daha detaylı anlamak ve uygulamak istiyorsanız, hayatınızı kolaylaştıracak bu kolay yöntemden yararlanmak istiyorsanız, Ay Taktikleri kitabını bu linkten sipariş verebilirsiniz:http://www.dr.com.tr/Product.aspx?pid=0000000299899

Burcu ya da yükselen burcu Ateş elementi olanların keyfi yerinde olacak bu birkaç gün süresince. Koç’lar kendi ihtiyaçlarına ve bireysel gelişimlerine önem vermeliler. Aslan’lar yurt dışı seyahati, inanç, yükseköğrenim, yabancılar ve hukuksal konulara ya da işleri için gerekli hazırlıklara, Yay’lar ise aşk, hobi, keyif, tatil ve çocuklar alanına odaklanmalılar.

Burcu ya da yükselen burcu Toprak elementi olanların kendilerini akışa bırakmaları gerek. Kendilerini karamsar, hayatı sorgular bir ruh hali içinde bulabilirler. Boğa’lar kendilerine yabancı olan duygularla, uğraşacak, yaşadıklarını anlamlandırmakta zorlanabileceği anlar yaşayacak. Şimdi çevreye değil kendine güvenme zamanı. Başak’lar tefekkür, ölüm konuları, bırakıp gitme arzuları, cinsellik, tutku, sonlandırma ve yeni başlangıç arzuları ile dolular Oğlak’lar ise aile, ev, anne baba konuları ile haşır neşir olacaklar ve zaman zaman yaşlılık günleri üzerine gelecek kaygılarını düşünecekler.

Burcu ya da yükselen burcu olanlar Hava elementi olanlar zaten iletişime, sosyal ilişkilere önem veriyorlar, ancak şimdi eş dost, akraba, arkadaş önemli olacak. İkizler burcu özellikle sosyal alanda aktif olacak, ancak bazı arkadaşlarla ilgili sonlanmalar da söz konusu olabilir. Terazi’ler ikili ilişkilerde evlilik ve ortaklık konularında dikkatli olmalılar, ilişkilerini yapılandırmaya çalışmalılar. Kova burçları ise yakın çevre, kardeş ve akrabalarla olan ilişkileri ile ilgilenmeleri gerekecek. Eğer acil okuyup anlamanız gereken bir şey varsa, şimdi zihniniz okuduklarınızı sünger gibi emecektir.

Burcu ya da yükselen burcu olanlar Su elementi olanlar para, iş kariyer konularına odaklı olacaklar.  Yengeç’ler kariyerleri ile ilgili neler yapabileceklerini gözden geçirip, acil bir hamle ile bazı değişikliklere sebep olabilirler. Akrep’ler iş ortamı, günlük iş akışı, sağlık konularını düzenlemeliler. Balık’lar ise kısa günün karı denilebilecek kazançlar elde edebilirler. Bir kereye mahsus kazançlar onları bekliyor olabilir.

Seminer ve eğitim duyuruları:

1)    Yurda Hal ile Galaksi Rehberi / İkizler Burcu Yeni Ay (Aylık Gökyüzü ve Yeniay Çalışmaları Semineri) 01 Haziran 2011 saat 19:30  Yaklaşık iki saatlik seminerimde hem hep birlikte Yeni Ay için dileklerimizi konuşacak, hem de dilek ve niyetlerimizle ilgili tohum ekme/olumlama meditasyonumuzu gece nasıl yapmamız gerektiği hakkında konuşacağız. Buluşmamız Yeniay ve Tutulmadan birkaç saat önce gerçekleşeceği için bu sefer daha farklı bir meditasyon çalışması yapacağız. Bu meditasyon özellikle tutulma ardından aydınlanma niyeti ile yapılacaktır. Ardından bir aylık astrolojik gökyüzü etkilerini konuşup, sırasıyla tüm burçlara  değineceğiz. İlginin yoğunluğu ve yerimizin kısıtlı olması  sebebiyle  sadeceyurdahal@gmail.com adresinden rezervasyon yaptıranları seminere kabul edebilmekteyiz. Seminer ücreti 33,–TL+ K.D.V.’dir.

             Not: Semineri her ne kadar iki saatle sınırlamaya çalışsam da genel anlamda (her halde    

                     anlatmayı ve konuşmayı sevdiğim için) sürenin daha uzun olması söz konusudur.

2)    Işıkların Dansı  – Güneş ve Ay İlişkisi- Astroloji Eğitimi semineri Ankara detay için lütfen tıklayınız:https://astroistanbul.com/2011/05/19/819/ 4-5 Haziran 2011

 

3)    “Yurdahâl ile Ay Taktikleri ve Çekim yasası” – Bilgi Paylaşım Derneği Taksim’de 18 Haziran 2011 Cumartesi  saat 11:00- 17:00 arası.

 

4)    Yurda Hal ile Galaksi Rehberi / İkizler Burcu Yeni Ay (Aylık Gökyüzü ve Yeniay Çalışmaları Semineri) 01 Haziran 2011 saat 19:30  Yaklaşık iki saatlik seminerimde hem hep birlikte Yeni Ay için dileklerimizi konuşacak, hem de dilek ve niyetlerimizle ilgili tohum ekme/olumlama meditasyonumuzu gece nasıl yapmamız gerektiği hakkında konuşacağız. Buluşmamız Yeniay ve Tutulmadan birkaç saat önce gerçekleşeceği için bu sefer daha farklı bir meditasyon çalışması yapacağız. Bu meditasyon özellikle tutulma ardından aydınlanma niyeti ile yapılacaktır. Ardından bir aylık astrolojik gökyüzü etkilerini konuşup, sırasıyla tüm burçlara  değineceğiz. İlginin yoğunluğu ve yerimizin kısıtlı olması  sebebiyle  sadeceyurdahal@gmail.com adresinden rezervasyon yaptıranları seminere kabul edebilmekteyiz. Seminer ücreti 33,–TL+ K.D.V.’dir.

             Not: Semineri her ne kadar iki saatle sınırlamaya çalışsam da genel anlamda (her halde    

                     anlatmayı ve konuşmayı sevdiğim için) sürenin daha uzun olması söz konusudur.

5)    Işıkların Dansı  – Güneş ve Ay İlişkisi- Astroloji Eğitimi semineri İstanbul detay için lütfenastroistanbul@gmail.com’dan bilgi alınız.

 

6)    “Yurdahâl ile Ay Taktikleri ve Çekim yasası” – Bilgi Paylaşım Derneği Taksim’de 18 Haziran 2011 Cumartesi  saat 11:00- 17:00 arası.

 Ay’ın Koç Burcundayken Açıları

27 Mayıs saat 11.19’da Koç burcunda kavuşan Ay ve Uranüs tüm gün süresince sabırsız, enerjik olacağınızın habercisi.  Zaten 27 Mayıs günü genel anlamda aktif olarak geçirilmesi gereken bir gün olacak. Yaratıcı fikirlerinizin kıymetli olacağı, sivri dilden ve alaycılıktan uzak durmanız gereken bir sabah yaşayacaksınız.

27 Mayıs saat 15.31’de Ay Güneş sekstili keyfinizi ve neşenizi yerine getirebilir. Kendinizi tatil moduna hazırlamanıza sebep olabilir. Ancak önemli işleriniz varsa, 14.30-16.30 saatlerini iyi değerlendirmelisiniz.

27 Mayıs saat 17.40’ta gerçekleşecek olan Ay Plüton karesi saat 16.40’tan itibaren daha gergin, çabuk öfkelenebilen bir ruh haline sebep olabilir. Telaşınız ve aceleciliğiniz sinirli olmanıza geçici kavgalara yol açabilir.

27 Mayısı 28 Mayısa bağlayan gece saat 01.10’da Ay Satürn karşıtlığı devreye giriyor ve öğleden sonraya kadar etkili oluyor. İlişkilerinizde açık sözlü olduğunuz kadar, sınırlarınızı da bileceğiniz bir gün olacak. Zorlayıcılıktan uzak, gereksiz baskıya izin vermeden ilişkilerinizi sürdürmeye çalışmalısınız. Karşınızda kim olursa olsun, gerçeklere değinmeye çalışırken kırıcı olmamaya ve kendiniz de kırılmamaya özen göstermelisiniz.

29 Mayıs’ta Koç burcundaki Ay son açısını Jüpiter’le kavuşarak gerçekleştirecek.  Bu kavuşumun saati 13.27’dir. Ay’ın Jüpiter’le olan kavuşumu tüm gün sizi etkisi altına alacak ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak. Şansa ihtiyacınız olan işleri bu sabah ele almalısınız. Özellikle tamamlanması gereken bir işiniz varsa ve buna son rötuşu yapıp tamamlamanız gerekiyorsa, bu sabah iş başında olmalısınız!

Sevgiler

Yurda Hal

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s