Ay Koç burcunda ve Baş ağrıları

Posted on Updated on

Malum Ay Koç burcunda ve baş ağrıları her zamankinden daha yoğun tetiklenebiliyor. Bu konu ile ilgili ulaştığım bir bilgiyi, kendi bilgilerimi de ekleyerek sizlerle paylaşmak istedim. Baş ağrısı başlamadan alınacak bazı önlemleri saymak istiyorum: Mesela;

– Sabah kalkar kalkmaz ılık suyla duşa alıp, duş başlığını masaj konumuna getirerek ensenize ve başınızın arkasına masaj yapabilirsiniz.

– Sabah kahvaltısında taze meyve yiyebilir ya da taze meyve suyu içebilirsiniz.

– Gün boyunca sık sık açık havaya çıkmayı ihmal etmeyin.

– Yürüyüşe çıkın ya da bisiklete binin.

– TV ya da PC ekranının karşısında fazla uzun oturmayın. Nasıl olsa hafta sonu, hava da güzel… ee öyleyse doğaya salın kendinizi:)

– Migreniniz varsa (migren alerjiktir ve tetiklenebilir) migrenizi tetikleyecek yiyeceklerden, normal çaydan, sigaradan, çikolatadan bu günlerde uzak durun.

– Ayrıca çay poşetleriyle gözlerinize kompres yapıp, dinlendirmeyi ihmal etmeyin.  Malum Koç burcu gözlerinizi de yönetmektedir. Bu uygulama hem migreninize, hem de gözlerinize iyi gelecektir.

– Kısa bir meditasyon yapın: Sakin bir köşeye, mümkünse açık havaya ya da iyi havalandırılmış bir odada omurganız dik olacak şekilde uzanın ya da oturun. Gözlerinizi kapatın  Derin nefes alın, tutun, verin ve nefessiz kalın. Her birini yaparken 5’e kadar sayın. yaklaşık 10 kere bu nefes alışverişini tekrar ettikten sonra, başınızın tepesinde asılı duran yeşil renkli bir ışık küresini hayal edin. Derin nefes alıp vermeye devam edin.  Nefes alırken yeşil ışığın başınızın tepesinden sizden içeriye aktığını imgeleyin ve nefes verirken, içinize çektiğiniz yeşil ışığı başınıza yaydığınızı imgeleyin. Bir süre sonra ışık tüm başınızı kaplasın, dışarı taşsın ve dışarıdan da başınızı sarmalasın. Ardından her nefes alışınızda bedeninize akan yeşil ışığı kök çakranıza o radan da ayak parmak uçlarınıza kadar indirin ve tüm bedeninizi kaplamasına izin verin. Yeterli süre çalıştığınızı hissettiğinizde gözlerinizi açıp, gündelik hayata devam edebilirsiniz.

Sevgiler

Yurda Hal

Yardımcı Kaynak: gnl.fid-newsletter.de

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s