Ay Boga’da Kuculmekte

Posted on Updated on

23-29 Mayıs 2011 Ay Taktikleri


29 Mayıs 2011 saat 16.03’ten 01 Haziran 2011 saat 02.57’e kadar Ay Boğa burcunda küçülmekte;

Huzurlu hisseden, ancak harekete geçme gereği hissetmeyen Burçlar ve yükselen Burçlar: Boğa – Yengeç – Başak – Oğlak -Balık
Gergin hisseden, ancak harekete geçen eylem yapmaya istekli Burçlar ve yükselen Burçlar: Aslan – Akrep – Kova

İçsel huzursuzluk hisseden Burç ve yükselen Burç: İkizler
Ay boşlukta: 31 Mayıs 2011 saat 18.37 – 01 Haziran 2011 saat 02.57 arası. Ay boşluktayken önemli işlerinizi ertelemeniz doğru olacaktır!
Ay küçülmekte: verme dönemi –paylaşma dönemi-Yeni Ay öncesi son evre… Küllerinden doğan Zümrüdü Anka Kuşunu anımsatan, ölüm ve yeniden doğumu anlatan Ay fazının derinlerinde yatan, henüz bilinçle buluşmamış bilgiyi temsil eden enerjinin hissedilmesi.

Ay Boğa burcundayken kendinizi doğa ile bütün hissedersiniz. Çiçeklerin, böceklerin, hayvanların, ormanların, denizlerin, kısacası tüm doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Renklerin, kokuların, seslerin büyüsü sizi esir alabilir. Güzelliklerin bu kadar farkında olmak, günlük işlerden uzaklaşmak için bahaneler yaratmanıza sebep olabilir.

Boğa’nın dünyayı algılamanızı sağlayan duyularınızı bu kadar aktif hale getirmesi gönül meselelerini de olumlu anlamda etkileyecektir. Eğer bir ilişkiniz varsa ya da evliyseniz ilişkinizin tadını çıkarabilirsiniz. Sevdiğinizle hoş bir ortamda güzel bir yemeğin tadını çıkarabilirsiniz. Ay’ın neredeyse tamamen kapanıyor olması, canınızın çektiğini, kiloları düşünmeden yeme fırsatı verecektir size.
Eğer bir ilişkiniz yoksa ve bir ilişkiye başlamayı düşünüyorsanız, Ay’ın bu iyice kapanmış olan fazının yeni başlangıçlar için uygun olmadığını söyleyebilirim. Yeni Ay’dan sonraki dönemi seçmeniz daha doğru olacaktır.

Sanatla bütünleşmiş ortamları gezmek, sanatla bütünleşmek için gökyüzünün bu etkisini değerlendirmeyi unutmayın. Algılarınız her türlü ince zevki ve keyfi daha yoğun tatmanızı sağlayacaktır.

Diğer yandan finansal konulara göz atmanız, yapılması gereken hesapların tamamlanması için çalışabilirsiniz. Eğer para konuları ile sonlandırmanız, tamamlamanız gereken bazı koşullar varsa, bu sonlanmakta olan Ay Boğa  günlerini kesinlikle değerlendirmelisiniz.
Ancak iş hayatınızda kazancınızı artırmaya yarayacak bir fırsat üzerinde uğraşmıyorsanız, bu aralar pek çalışmak istemeyebilirsiniz. Tembel olmayı ve hayatın tadını çıkarmayı seçebilirsiniz. Bedeninizi sadece size çıkar sağlayan ya da size keyif veren konulara yormak şu an ki tercihiniz olacaktır.

Geride bıraktığımız son Yeni Ay, 03 Mayıs’ta Boğa burcunda gerçekleşmişti. Ay döndü, dolaştı yine aynı noktaya geldi ve şimdi yok olmak üzere. Ay, bir sonra ki Yeni Ay’dan önceki evrede şimdi. 01 Haziran’ı 02 Haziran’a bağlayan gece İkizler burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay, aynı zamanda bir Güneş tutulması olacağı için, dilekleriniz üzerine şimdi daha fazla odaklanmalısınız. Dilek zamanını ise Yeni Ay’dan 20-25 dakika sonra gerçekleştirmelisiniz (tutulma sebebiyle).

Son yazımda belirttiğim gibi, iyice kapanan ve Boğa burcunda olan Ay için de bir ritüel hazırladım. Toprak elementinde kapanan Ay’a uygun olarak toprakla bütünleşmiş bir ritüel yapacağız. Ritüeli, kalkabiliyorsanız  31 Mayıs 04.22’de sabah erkenden, kalkamıyorsanız 31 Mayıs sabahı uyanır uyanmaz gerçekleştirin. Bu ritüel için çıplak ayakla yere basmalısınız (açık alanda toprak üzerinde olursa daha uygundur, eğer bulamazsanız, evde ahşap bir zemin üzerinde olmaya özen gösterin). Ayakta durun ve sağ eliniz kalbinizin, sol eliniz ise göbeğinizin üzerinde olsun. Gözlerinizi kapatın ve 6’ya kadar sayarak derin nefes alın, nefesinizi 6’ya kadar sayarak içinizde tutun. 6’ya kadar sayarak usulca nefes verin ve yine 6’ya kadar sayarak nefessiz kalın. Sadece burnunuzdan nefes alıp vermelisiniz. Öncelikle  bu döngüyü 6 kez sadece nefesinize odaklanarak gerçekleştirin. 6 döngüden sonra bu şekilde nefes alıp vermeye alışmış olacaksınız. Bundan sonra aynı ritimle nefes egzersizine devam edin ve şu sözleri 6 kez tekrarlayın (Yurda Hal yerine kendi adınızı yerleştirerek):

“Ben Yurda Hal şu an tüm algılarımı temizliyorum. Geçmişten getirdiğim ve artık ihtiyacım olmayan kalıplarımı şükranla uğurluyorum. Ben sağlıklı, varlıklı, mutlu ve huzurluyum!”
“Ben Yurda Hal şu an tüm algılarımı temizliyorum. Geçmişten getirdiğim ve artık ihtiyacım olmayan kalıplarımı şükranla uğurluyorum. Ben sağlıklı, varlıklı, mutlu ve huzurluyum!”
“Ben Yurda Hal şu an tüm algılarımı temizliyorum. Geçmişten getirdiğim ve artık ihtiyacım olmayan kalıplarımı şükranla uğurluyorum. Ben sağlıklı, varlıklı, mutlu ve huzurluyum!”
“Ben Yurda Hal şu an tüm algılarımı temizliyorum. Geçmişten getirdiğim ve artık ihtiyacım olmayan kalıplarımı şükranla uğurluyorum. Ben sağlıklı, varlıklı, mutlu ve huzurluyum!”
“Ben Yurda Hal şu an tüm algılarımı temizliyorum. Geçmişten getirdiğim ve artık ihtiyacım olmayan kalıplarımı şükranla uğurluyorum. Ben sağlıklı, varlıklı, mutlu ve huzurluyum!”
“Ben Yurda Hal şu an tüm algılarımı temizliyorum. Geçmişten getirdiğim ve artık ihtiyacım olmayan kalıplarımı şükranla uğurluyorum. Ben sağlıklı, varlıklı, mutlu ve huzurluyum!”

Ardından tüm bedeninizde  silkelenip, arınıyormuşçasına 6’ya kadar sayarak derin nefes alıp, nefesinizi hızla, bir solukta boşaltın. Bu çalışmayı da 6 kez tekrarlamalısınız!

Unutmayın! Dileklerimizin gerçekleşmesi ya da arınmak için gerçekte ritüellere gerek yoktur. Ritüeller sadece önem verdiğimiz bir konuya olan konsantrasyonumuzu artırmak içindir. Zaten ritüeller, bugüne kadar ruhsal yanımızla olan bağlantımızı bize hatırlatmak için var oldu. Ritüel yerine ya da ritüelle birlikte inancınıza göre istediğiniz bir ibadeti de yapabilirsiniz.
Ay Taktiklerini daha detaylı anlamak ve uygulamak istiyorsanız, hayatınızı kolaylaştıracak bu kolay yöntemden yararlanmak istiyorsanız, Ay Taktikleri kitabını bu linkten sipariş verebilirsiniz: http://www.dr.com.tr/Product.aspx?pid=0000000299899

Burcu ya da yükselen burcu olanlar Ateş elementi olanlar para, iş kariyer konularına odaklı olacaklar. Koç’lar kısa günün karı denilebilecek kazançlar elde edebilirler. Bir kereye mahsus kazançlar onları bekliyor olabilir. Aslan’lar kariyerleri ile ilgili neler yapabileceklerini gözden geçirip, acil bir hamle ile bazı değişikliklere sebep olabilirler. Yay’lar ise iş ortamı, günlük iş akışı, sağlık konularını düzenlemeliler.

Burcu ya da yükselen burcu Toprak elementi olanların keyfi yerinde olacak bu birkaç gün süresince. Boğa’lar kendi ihtiyaçlarına ve bireysel gelişimlerine önem vermeliler. Başak’lar yurt dışı seyahati, inanç, yükseköğrenim, yabancılar ve hukuksal konulara ya da işleri için gerekli hazırlıklara, Oğlak’lar ise aşk, hobi, keyif, tatil ve çocuklar alanına odaklanmalılar.

Burcu ya da yükselen burcu Hava elementi olanların kendilerini akışa bırakmaları gerek. Kendilerini karamsar, hayatı sorgular bir ruh hali içinde bulabilirler. İkizler kendilerine yabancı olan duygularla, uğraşacak, yaşadıklarını anlamlandırmakta zorlanabileceği anlar yaşayacak. Şimdi çevreye değil kendine güvenme zamanı. Terazi’ler tefekkür, ölüm konuları, bırakıp gitme arzuları, cinsellik, tutku, sonlandırma ve yeni başlangıç arzuları ile dolular Kova’lar ise aile, ev, anne baba konuları ile meşgul olacaklar ve zaman zaman yaşlılık günleri üzerine gelecek kaygılarını düşünecekler.

Burcu ya da yükselen burcu olanlar Su elementi olanlar duygularına zaten çok önem veriyorlar ancak şimdi eş dost, akraba, arkadaş önemli olacak. Yengeç burcu özellikle sosyal alanda aktif olacak, ancak bazı arkadaşlarla ilgili sonlanmalar da söz konusu olabilir. Akrep’ler ikili ilişkilerde evlilik ve ortaklık konularında dikkatli olmalılar, ilişkilerini yapılandırmaya çalışmalılar. Balık’lar burçları ise yakın çevre, kardeş ve akrabalarla olan ilişkileri ile ilgilenmeleri gerekecek. Eğer acil okuyup anlamanız, planlamanız gereken bir şey varsa, şimdi zihniniz okuduklarınızı sünger gibi emecek, planlarınızı da hızla gerçekleştireceksiniz.

Seminer ve eğitim duyuruları:

1)    Yurda Hal ile Galaksi Rehberi / İkizler Burcu Yeni Ay (Aylık Gökyüzü ve Yeniay Çalışmaları Semineri) 01 Haziran 2011 saat 19:30  Yaklaşık iki saatlik seminerimde hem hep birlikte Yeni Ay için dileklerimizi konuşacak, hem de dilek ve niyetlerimizle ilgili tohum ekme/olumlama meditasyonumuzu gece nasıl yapmamız gerektiği hakkında konuşacağız. Buluşmamız Yeniay ve Tutulmadan birkaç saat önce gerçekleşeceği için bu sefer daha farklı bir meditasyon çalışması yapacağız. Bu meditasyon özellikle tutulma ardından aydınlanma niyeti ile yapılacaktır. Ardından bir aylık astrolojik gökyüzü etkilerini konuşup, sırasıyla tüm burçlara  değineceğiz. İlginin yoğunluğu ve yerimizin kısıtlı olması  sebebiyle  sadeceyurdahal@gmail.com adresinden rezervasyon yaptıranları seminere kabul edebilmekteyiz. Seminer ücreti 33,–TL+ K.D.V.’dir.
Not: Semineri her ne kadar iki saatle sınırlamaya çalışsam da genel anlamda (her halde
anlatmayı ve konuşmayı sevdiğim için) sürenin daha uzun olması söz konusudur.
2)    Işıkların Dansı  – Güneş ve Ay İlişkisi- Astroloji Eğitimi semineri Ankara Neva’da; detay için lütfen tıklayınız: https://astroistanbul.com/2011/05/19/819/ 4-5 Haziran 2011

3)    “Yurdahâl ile Ay Taktikleri ve Çekim yasası” – Bilgi Paylaşım Derneği Taksim’de 18 Haziran 2011 Cumartesi  saat 11:00- 17:00 arası.

 Ay’ın Boğa Burcundayken Açıları

 29 Mayıs 2011 saat 17.52’de Ay Neptün sekstil açısı gerçekleşiyor. Ruhsal yanınızın dünya üzerindeki madde halinizle ahengi söz konusu olacak. Bu saatleri meditatif çalışmalara ayırırsanız, algılarınızın ne kadar açık olduğunu ve bazı ruhsal sorularınızın yanıtlarını bulacağınızı göreceksiniz. Eğer koşullarınız uygunsa, kısa bir şekerleme bilgi dolu rüyaların zihninize akmasını sağlayabilir. Evrenle bir bütün olduğunuzu ve sınırsız sonsuz bir kudretin vazgeçilmez bir parçası olduğunuz derinden hissedebilirsiniz.
29 Mayısı 30 Mayısa bağlayan gece saat 02.51 Ay Chiron sekstili sizin başkalarının ihtiyaçlarını ve yoksunluklarını anlama fırsatı verecek. Başkalarında fark ettiğiniz bu durumların üzerinde düşünüp, kendi hayatınız ve varlığınız ile ilgili size ne anlattığını anlamaya çalışmalısınız. Bu alan her ne ise dışarıdan yardım almaya açık olmanız gereken alanınızdır ve tek başınıza tamamlayamadığınız yanınızdır. Muhakkak üzerinde düşünülmesi gereken bilgiler içeren bir saattir. Dış dünyanızda gerçekleşen acılar, şimdi iç dünyanız hakkında haber veriyor, mesajları size taşıyor! Gecenin geç bir saati olduğu için, rüyalarınızın da ruhsal acılarınızın mesajları ile dolu olacağını gösteriyor. Rüyanızda kimi görürseniz görün, bilin ki gerçekte size sizi anlatan bir rüya ile karşı karşıyasınız.
30 Mayıs saat 05.45’te Ay Plüton üçgeni gerçekleşiyor. Bugün yapmanız gereken işler için gerekli olan enerjiyi ve desteği veren bu açı sayesinde olayların akışını son dakikada değiştirebilirsiniz. Eğer lehinize sonuçlanmayacağını hissettiğiniz bir durum ya da pes edip yarıda bıraktığınız bir iş varsa bugün, özellikle öğlene kadar ele almalısınız. Bu sayede olayların seyrini lehinize değiştirebilirsiniz. Eğer bu enerjiyi bu şekilde kullanmazsanız, taşıdığınız enerji sizi içsel olarak huzursuz edecek ve bu huzursuzluk dış dünyanıza da yansıyacaktır.
30 Mayıs saat 20.43’te Ay Mars kavuşumu var. İçinize atıp biriktirdiğiniz kızgınlıklarınız ortaya çıkabilir, kolaylıkla sert geçen yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Bu enerjiyi olumlu hale getirmek için, size zevk veren ve aynı zamanda enerji tüketmenizi sağlayan bir uğraş bulmalısınız. Ayıptır söylemesi seks, dans etmek ya da şiddet ve sanatı bir arada içeren bir film izlemek uygun olabilir. Eğer bu seçenekleri kullanamıyorsanız, çıkın dışarıya ve yürüyüş yapın. Bunu da yapamıyorsanız kalp çakranıza yönelik bir meditasyon yaparak bu enerjinizi dengeleyebilirsiniz.
31 Mayıs saat 04.22’de Ay Venüs kavuşumu var. Bir önceki açının zorluğu ve enerjisi kendini yumuşak dozda, ahenkli bir enerjiyle harmanlıyor. Eğer dün gece telafi edilemeyecek sözler söyleyip birilerini kırdıysanız, bu sabah kolayca gönül alabilirsiniz. Sevgi duyguları ve tutkunun uyumunu hissedeceksiniz. Bu sabah hiçbir şey yemeden önce yukarıda bahsettiğim ritüeli gerçekleştirin. Kalkabiliyorsanız sabah 04.22’de, kalkamıyorsanız uyanır uyanmaz ritüelinizi yapın. Ardından kendinize doğanın tüm renklerini, lezzetlerini ve tadını sunan güzel ve doğal bir kahvaltı hazırlayın. Sabah kalkar kalkmaz hoş bir müzik dinleyin. Evden çıkmadan önce cüzdanınızı temizleyin. Paralarınızı düzenleyin.
31 Mayıs saat 18.37’de Ay Merkür kavuşumu gerçekleşiyor. Eğer üzerinde odaklanmanız gereken mühim bir işiniz varsa bu kavuşumdan birkaç saat önce o işinizle ilgilenmeye başlayın. Şimdi tek bir konuyu sabırla, usanmadan çözümlemeye çalışacak enerjiniz var. Ancak aynı zamanda herkes biraz dikbaşlı, herkes biraz inat olacak. Herkes kendi düşüncesinin en doğrusu olduğunu düşünecek. Siz bu etkiden haberdar olduğunuz için, inatlaşmamayı başarabilirsiniz saat 18.38’den sonra Ay boşlukta olacağından, sadece elinizdeki işleri tamamlamaya çalışın ve yeni bir işe başlamayın!
Sevgiler
Yurda Hal

Ay Boga’da Kuculmekte” için bir yanıt

    Aysel Karan said:
    15/06/2011, 15:47

    Sevgili Yurda Hal hanım bu bilgilendirmelerinizden dolayı çok teşekkür ederek söze başlamak isterim…Burada paylaştığınız uygulmayı yapmamın hemen ardından güzel bir iş görüşmesine çağırıldım, sonrasında henüz net bir cevap alamadım… bu ay tutulması ve sonrasında olacakları umutla bekliyorum…herzaman mutlu olacağım iş ve ortamda olmayı diliyorum umarım çok güzel yenilikleri sizinle paylaşabilirm.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s