Boğa Burcu Dolunay Meditasyonu

Posted on

Arkadaşlarım yoğunluktan bu gece gerçekleşen Dolunay ile ilgili hiçbir şey paylaşamadım. Henüz geç kalmış sayılmayız, ben şimdi çalışma yapacağım. Boğa burcuna uygun bir meditasyon yapalım hep beraber:

Rahat bir yerde otur ve gözlerini kapa ve derin derin burnundan nefes alıp ver. Her nefes alışınla birlikte vücudun gevşesin ve rahatlasın. Ayak parmak ucundan başlayan ve başının tepesine kadar çıkan tatlı bir rehavet sarmalasın bedenini. Şimdi kendini büyük ulu bir çınar ağacının eteğinde otururken hayal et. harika bir çınar, mevsimlerden sonbahar…
Deriiin nefes al veee ver. Doğanın misss gibi kokusunu içine çek… Etrafını sarmalayan sonbahar renklerinin ışıltısı yüzüne bir gülümseme kondursun.
Tekrar deriin bir nefes al ve ver…

Şimdi, tependeki ulu çınarın sararan yapraklarının döküldüğünü ve kucağına, etrafına düştüğünü imgele. Kucağına ve etrafına dökülen her yaprak, yere dokunduğu an paraya, hediyeye, ihtiyacın olan eşyalara dönüşüyor. Tüm ihtiyaçların sana evrenden bu ulu çınar aracılığı ile akıyor. Tadını çıkar.

Daha bu armağanların sevincini doya doya yaşayamadan, çevreden sana yaklaşan ve şarkı söyleyen insanları hayvanları hissediyorsun. Dostların sana yaklaştıkça, aşkının, dostlarının, çocuklarının, akrabalarının, sevdiklerinin sana doğru geldiğini hissediyorsun. Aşkınla el elele tutuşup, diğer tüm seni sarmalayan canlılarla ulu çınarın etrafında bir çember oluşturuyorsun. Ulu çınardan hepinizin üzerine sevgi yağdığını imgele. Hep birlikte sevgiye doyduktan sonra yağan hediye paketlerini hep beraber açın ve evrenden, doğadan gelen bolluğu ve bereketi kutlayın.

Yeterli enerji topladığını hissettiğinde usulca gözlerini aç ve sana sunduğu bolluk ve bereket için şükret!
Yurda Hal

Not: paylaşmak isterseniz lütfen paylaş butonunu tıklayın:) teşekkürler!

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s