GEÇMİŞ YAŞAMLARA UZANIP BUGÜNÜ ÇÖZMEK

Posted on Updated on

GEÇMİŞ YAŞAMLARA UZANIP BUGÜNÜ ÇÖZMEK  

REGRESYON; ŞİMDİKİ ANDA YAŞANAN SORUNU, GEÇMİŞTEKİ KAYNAĞINA GİDEREK ÇÖZMEYE ÇALIŞAN BİR YÖNTEM. KISA BİR SÜRE ÖNCE REGRESYON EĞİTİMİNİ TAMAMLAYAN SEVGİLİ ASTROLOG ARKADAŞIM AYDA ERSAN, KONUYLA İLGİLİ AYRINTILARI ASTRO İSTANBUL İÇİN YAZDI.

AYDA ERSAN
——————————————–

Korkularımızın hayat yolunda bizi engellemesine izin verip vermemek bize kalmış. Bazen yıllar, yüzyıllar boyu taşıdığımız yükler, ummadığımız kadar kısa sürede ve kolayca çözülebiliyor.

Geçmişin yüklerinden, korku ve engellerinden kurtuldukça, hayatı daha hafif, cesur ve kendimizin en iyi haliyle yaşamaya başlıyoruz. Böylece buraya gerçekleştirmek üzere geldiğimiz amacı gerçekleştirmeye başlıyoruz ve burada oluşun keyfini çıkarmak işte o zaman kolaylaşıyor!

Bu noktada size regresyondan söz etmek istiyorum.

REGRESYON; KİŞİNİN ŞİMDİKİ ANDA yaşadığı durumun/sorunun geçmişteki kaynağına giderek oradaki bitmemiş işleri tamamlayıp blokajları çözmek yoluyla, şimdiki hayatta yaşanan durumun çözümüne katkıda bulunan bir yöntem. Böylece örneğin çocuklukta yaşanan, çoğunlukla travma kaynaklı oluşan kurguları yeniden sağlıklı bir şekilde yapılandırmak mümkün olabiliyor

ŞİMDİKİ ANDA YAŞANAN BİR SORUNUN KAYNAĞI, 20 yıl önceki bir deneyim olabileceği gibi 200 yıl önceki bir deneyim de olabilir. Regresyon çalışmasının en önemli faydalarından biri, geçmiş deneyimlerden bugüne taşımış olduğumuz ve hayatımızda bizi hala etkileyen, yöneten izleri dönüştürmemize katkıda bulunuyor olması.

KENDİMİZİ VE HAYATIMIZDA YOLUNDA GİTMEYEN, çözemediğimiz bir durumu çözmenin yolu öncelikle durumun sebebini, kaynağını anlamamızdan geçiyor. Bu da en önce kendimizi ve hayatı algılayışımızı-yaşayışımızı anlamak ve kavramakla mümkün. Regresyon çalışması kişinin kendisini ve yaşamsal kurgusunu anlaması için çok elverişli bir yöntem.

GEÇMİŞİN BİRİKİMLERİ VE BLOKAJLARI  

Geçmiş Yaşam Regresyonu (GYR) çalışmasında da, geçmişten gelen bitmemiş işlerle (yapılmamış kucaklaşma, gerçekleşmemiş affediş gibi) çalışıyor ve onları tamamlıyoruz. Ayrıca çözülmemiş ilişki sorunları, tanımlanamayan ağrılar, psikolojik kökenli hastalıklar, hayat yolundaki blokajların ve kişiye rahatsızlık veren olumsuz duygu birikimlerinin çözülmesi mümkün.

–         GYR çalışması birey odaklı olmakla birlikte evrensel boyutta katkıları olan bir çalışma.

–         Zira bu çalışmaya katılan bir kişinin çözdüğü bir geçmiş hayat örüntüsü, o hayata ve o örüntüye dahil olan tüm varlıkların enerji alanında bir çözülmeye yol açıyor.

–         Böylece karmik ilişkiler ve grup enerjileri de çözülebiliyor.

–         Yapacağınız bir geçmiş hayat çözümlemesi yanı başınızda yaşayan birinin olduğu gibi binlerce kilometre uzaklıkta yaşayan birinin de çözülme yaşamasına katkıda bulunabiliyor.

–         Bir gece siz mışıl mışıl uyurken dünyanın hatta evrenin bir diğer ucundaki bir varlık, sizin de içinde olduğunuz enerjik bir sıkışıklığı açabilir ve siz sabah yenilenmiş ve hafiflemiş uyanabilirsiniz.

–         Bu da regresyon çalışmasının insanlığa ve evrene yaptığı önemli katkılardan biri.

REGRESYON ÇALIŞMASI NASIL YAPILIYOR?

Regresyon çalışmasının tüm sorunlarını bir çırpıda çözeceği beklentisiyle gelen danışanlar hayal kırıklığına uğrayabilirler. Zira regresyon çalışması büyülü bir dokunuşla her şeyi çözen sihirli bir değnek değil. Bazı çalışmalarda mucizevi sonuçlar elde ediyor olmakla birlikte, bir işbirliği çalışması olduğunun altını çizmekte fayda var. Danışman olarak benim olduğu kadar danışanın da sorumluluğunu almasıyla daha yüksek başarıya ulaşılıyor.

–         BU ÇALIŞMALARDA GİZLİLİK EN önemli esaslardan biri. Seans esnasında ses kaydı yapılır. Bu kayıtlar tamamen gizlilik içinde korunur.

–         REGRESYON ÇALIŞMASI SIRASINDA çeşitli geçiş yöntemleri kullanıyorum. Hafif transa geçen danışan, şimdiki anda olup çevreden gelen sesleri duymakla birlikte aynı zamanda bir başka zaman ve mekandaki deneyimini de aktarıyor. Trans esnasında da kişi her şeyin farkında; seans bitiminde her şeyi hatırlıyor.

–         BU TİP ÇALIŞMALARA DAHA ÖNCE KATILMAMIŞ OLAN bazı kişiler, çalışma öncesinde tedirgin olabiliyor. Oysa bu profesyonel bir çalışma ve korkmaya hiç gerek yok.

–         ÇALIŞMA 3-3 BUÇUK SAAT KADAR SÜRÜYOR. Yaklaşık 1 saat süren ön görüşme sırasında danışan; kendini ve hayatında yolunda gitmeyen konuları, çocukluğuna kadar inerek anlatıyor. Ve o günkü çalışma için çözümü hedeflenen konuyu birlikte belirliyoruz.

–         ÇALIŞMAYA KATILAN KİŞİNİN kendisini rahatsız eden birden fazla konusu olma durumunda, bu konuları gözden geçiriyoruz ve danışan için en öncelikli olan konuyu belirliyoruz.

–         KAÇ KEZ GYR ÇALIŞMASINA KATILMAK GEREKTİĞİ, tamamen danışana ve konularına bağlı. Kilo vermek, bağımlılık gibi durumları çözmek için birden fazla seans gerekebiliyor.

–         SEANSA GELMEDEN ÖNCE en önemli hazırlık; içki-uyuşturucu alınmamış olması.

HERKESE UYGUN MU?

  • Herkes      GYR çalışması için uygun değil. Bazı durumlarda GYR çözüme katkıda      bulunmayabiliyor.

  • Spiritüel      egosu yüksek kişilerin egolarını biraz daha beslemek için GYR seansı      almaları uygun değil, zira katılacağınız bu çalışmada ruhsal boyuttaki      gerçekliğinizle çalışıyor olacağız.

  • Geçmiş      hayata geçişi; korkular, analitik düşünce yapısı ve duygusal bedeni kapalı      olmak durumları engelleyebiliyor.

  • Meditasyon      gibi hiçbir spiritüel çalışmaya katılmamış kişilerin de çok kolay geçmiş      hayatlarına geçmesi mümkün. “Ben çok hazırım, çok istiyorum”      diyen geçemeyebiliyor ama “ben geçmiş hayatlara inanmıyorum”      diyen biri kolayca geçebiliyor.

  • Yeter      ki kişi, içtenlikle kendini tanımaya, anlamaya ve sorunlarını çözmeye istekli      ve hazır olsun.

  • Seans      içinde görme duyumuzdan çok diğer tüm algılarımız açıldıkça geçmiş hayata      ulaşmak daha kolay oluyor. Görmek şart değil; diğer duyularımız,      hislerimiz aracılığıyla geçmiş yaşam anılarına ulaşıyoruz.

BİR GYR SEANSI SONRASINDA NELER OLUYOR?

Seans sonrasında yorgunluk olabiliyor, dinlenme ihtiyacı hissediliyor. Kişi kendini çok enerji yüklenmiş de hissedebiliyor ama yine de seans sonrasında içkili kalabalık görüşmelere katılmak yanlış olur. Çalışmaya katılan kişinin eve gidip dinlenmesi, kendine zaman ayırması daha uygun.

 

RUHUN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK

Regresyonla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için Geçmiş Yaşam Regresyonu’nun Türkiye’deki ilk uygulayıcısı ve tek resmi eğitmeni Diba Ayten Yılmaz’ın kitabı “Ruhun Derinliklerine Yolculuk” (Çatı Kitapları) kitabını inceleyebilirsiniz.

 

Astro İstanbul’da uygulanan Regresyon Terapisi ile ilgilenenlerin astroistanbul@gmail.com’dan veya 0533 492 57 47’den randevu almaları gerekmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s