Bir fark yarat- Olumlu düşün!

Posted on Updated on

“mümkün değil, başaramazsın!”
” o asla seninle ilgilenmez!”
” bu kaçıncı iş başvurun, sende bir terslik var!”
 ” senin kısmetin bağlanmış!”
” Başına şu tarihte şu ya da bu gelecek!”
” Zaten karşıma çıkan her erkek/kadın bir süre sonra benden uzaklaşıyor!”
” Bir türlü istediğim gibi bir ilişki yaşayamıyorum!”
” Param yok!”
” Bütün belalar beni bulur zaten!”
 Hiç kimsenin; ne kendinin ne de bir başkasının zihnine olumsuzluk tohumları ekmelerine izin verme! Çünkü o tohumlar, o kadar çabuk büyürler ki sen bile anlamazsın.
Sen umutlu ve olumlu olduğunda, zor geçmesi gereken anlar bile, seni zorda bırakmamak için ellerinden geleni yaparlar. Yani zorluğu en kolay haliyle atlatırsın. Korku dolu bir olay yaşayacağına, korku filmi izleyip bu etkiyi başından savabilirsin mesela.
Eğer bir konu hakkında içinde ufacık bir olumsuz düşünce, küçücük olumsuz bir beklenti varsa zorlu geçmesi gereken anlar seni zorlukların kucağına bırakıverirler. O zaman korku dolu olayların kucağında bulursun kendini. O olumsuzluk dere kenarındaki Kavak gibi çabucak büyüyüverir.
“Hani Allah dağına göre kar verir!” derler ya… Gerçekten de öyle olur. Ne kadar kar beklersen, o kadar kar yağar. Ne kadar güneş beklersen, o kadar güneş açar. Her zaman dağına göre olacaktır! Her zaman beklentine göre olacaktır. Kar bekleyene kar, güneş bekleyene güneş.
Bu arada unutmadan şunu da ekleyeyim: Olumsuzluklar insan zihninde çoğunlukla daha kolay yer ediyorlar (insanoğlunun korumacı yetiştiriliş tarzı yüzünden) – kavak gibi-, bu yüzden aynı üniversite sınavında olduğu gibi hayatta da 4 olumsuzluk, var olan bir olumluyu siliyor!
Hayatını gözlemle, bugüne kadar kaç yanlış yüzünden kaç doğrun yok sayıldı? Senin hayatının kavakları ile ilişkin nasıl?
Hayatında umut dolu olduğun anlarda neleri başardığını anımsa! O başarılar sana hayatının karanlık anlarında ışık olsun. Bir de şu sırrı vereyim! üst üste yedi doğru yapmayı başardığın an ( arka arkaya yedi olayda olumlu düşünmeyi, umutlu olmayı, bilmeyi hissederek başardığın an) geride kalan yanlışların siliniveriyor. Hayatına dönüp baktığında bütünündeki başarıyı görmeye başlıyorsun!
Lütfen biraz daha umut biraz daha iyimserlik sevgili dostum!
Umut her zaman yoluna eşlik etsin!
Sevgiler
Yurda Hal

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s