İçe Dönüş – Ruhu Beslemek

Posted on Updated on

 

Yengeç Burcu Yeni Ay  – 19 Temmuz 2012 saat 07.24

 19 Temmuz’da gerçekleşecek olan Yeni Ay’ın temel vurgusu Yaz günlerine tezat düşüyor gibi görünse de, bu Yeni Ay’ın başlangıcında içine gireceğimiz Ramazan ayının sarmaladığı ruh hali ile yakından alakalı olacak. Haritanın ruhsal maneviyat kapısı olan 12. Evde gerçekleşen Yeni Ay, ruhsal teslimiyetin getireceği manevi mutluluğu tatma fırsatları sunacak. Ayrıca ruhsal gelişimine destek olacak olan oruç ve detoks kürlerinden yararlanmak için de çok doğru bir aydayız. Beden, ruhumuzun dünya otobanında kullandığı araç ne de olsa. Bedenimizin ihtiyaçlarını ne kadar zamanında ve doğru şekilde karşılarsak, bizi yolculuğumuzda o kadar uzun süre aksamadan, problem çıkarmadan eşlik edecektir.

Bu yüzden bir sonraki Yeni Ay gününe kadar özellikle manevi yanını geliştirmeye yönelik çalışmalara ağırlık vermen hem ruhunu uzun süreliğine şarj edecek hem de seni şimdi sayacağım olası sorunlardan koruyacaktır (12 ev Yeni Ay ve Merkür Retro sorunları):

–          Yanlış yazılı ve sözlü ifade,

–          Kırıcı sözlerle karşılaşma

–          Size özel mahrem konuların başkaları tarafından irdelenmesi

–          İftira

–          Gereksiz kibir ve gurur ile yaklaşma veya başkalarının sana bu şekilde yaklaşması

–          Duygusal hassasiyet, alınganlık, duygusal gelgitler

–          Öfke hatta zamansız ve yersiz öfke

–          Kalp ve sırt ağrıları, tansiyon problemleri, göğüs, mide ve karaciğer ile ilgili zorlanmalar

 Yeni Ay haritasında yükselen Aslan’ın 15. Derecesi ile kavuşum halinde olan geri hareketteki Merkür, özellikle birkaç konuya dikkat etmemiz gerektiğine işaret ediyor. Bu birkaç konunun temel noktaları ise iletişim, ilişkiler ve gurur, kibir, ego konuları olacaktır. Hayatımızı gözden geçirmek ve burada saydığım konulara benzer bazı durumlar yaşıyorsak bu dönemin bize sunduğu düzeltme ve toparlama etkilerini değerlendirmek, yapılabilecek en güzel girişimlerden biri olacaktır:

 • Yanlış anlaşılma sebebiyle yaşanan dargınlıklar
 • Sözlü kırgınlıklar ve gurura bağlı dargınlıklar
 • Ağır eleştirilerle başkalarının kalbini kırma
 • Aşırı gurur ve ego sebebiyle affetme duygusunun körelmesi…

Gibi konular (sen benzerlerini başka etkileri de bulabilirsin) üzerine yoğunlaşmak gerekiyor. Bunun için 21 gün süresince, her gün kısa bir süreliğine bile olsa, yapılmasını tavsiye edebileceğim çalışma şu olacaktır:

YENGEÇ YENİ AY ÇALIŞMASI- DUYGUSAL ONARIM MEDİTASYONU

Yeni Ay gününden itibaren her gün birkaç dakikalığına gözlerini kapa ve derin derin nefes al ve ver. Sanki uzay boşluğunda, atmosferin dışında oturuyormuşçasına Dünya’yı karşında gördüğünü imgeleyin. Her nefes alış verişin ile birlikte tüm bedeninin rahatladığını hisset. Bedenin rahatladıktan sonra, her nefes alışında kalbinden doğan yeşil bir ışığın güçlendiğini ve kalbini yemyeşil şefkat, sevgi, şifa ışığı ile doldurduğunu; her nefes verdiğinde ise kalbinde doğan bu yeşil şefkat, sevgi ve şifa ışığının omurgandan ağzına doğru ilerlediğini; ağzından “Seni seviyorum! Her şey yolunda! Huzur ve mutluluk içindeyim!” cümlelerinin yeşil ışık enerjisiyle Dünya’ya doğru yol aldığını imgele!. Ağzından çıkan yeşil ışık kelimeleri Dünya’yı sarıp sarmalasın. Sen nefes aldıkça tüm Dünya yeşil sevgi ve şefkat enerjisine bürünsün. Bir süre sonra Dünya’dan sana doğru geri yansıyan ekoları duymaya başlayacaksın: “SENİ SEVİYORUM! HER ŞEY YOLUNDA! HUZUR VE MUTLULUK İÇİNDEYİM!”

Bu huzur dolu yankıar kulağına geldikten sonra istediğin zaman gözlerini açabilir ve günlük hayatına kaldığın yerden devam edebilirsin.

Ben bu çalışmayı ayrıca 19 Temmuz saat 07.24’te Yeni Ay saatinde hem dünyamızın hem de kendi hayrım için yapacağım. Birlikten kuvvet doğar sen de benimle birlikte aynı çalışmayı Yeni Ay saatinde yaparsan etkiyi güçlendirmiş olursun. Ne kadar kalabalık olursak, hem dünyamızı, hem de kendimizi o kadar koruma enerjisi kalkanı ile çevrelemiş oluruz!

 

Yengeç Yeni Ay’ı ve destekledikleri

Her Yeni Ay bazı konuların ön plana çıkmasını sağlar ve bize destek verir. Bu yeni Ay’ın destek verdiği konuları şöyle sıralayabilirim:

Dilek ve Niyetler:

–          Aile ve Yuva içinde huzur

–          Ev sahibi olmak

–          Yeni bir eve taşınmak

–          Ebeveynlerle uyum içinde yaşamak

–          Yuva kurmak, evlenmek

–          Arazi satın almak-satmak

–          Aile ve ebeveynlerin yanından ilk ayrılma zamanı, kendi ayakları üzerinde durmak

–          Ev almak- satmak (emlak işleri)

–          Yemek kursuna başlamak

–          Sağlık dilekleri (“ben sağlıklıyım!” gibi sade bir olumlama bile bu ay süresince en çok mide, karaciğer, göğüs bölgesi, solunum yolları üzerinde etkili olacaktır.

Bırakmamız gerekenler:

 • Akciğer, mide ve karaciğer ile ilgili sorunlara sebep olan alışkanlıklar ( alkol, sigara, aşırı beslenme, stres, yersiz endişe, yetersizlik duygusu, korkular)
 • Aile içi dargınlıklar, küslükler…
 • İlişkilerde aşırı anaç tavır ve sahiplenme
 • Duygusal bağımlılık
 • Bebeklerin (eğer zamanı gelmişse) memeden kesilmesi
 • Melankolik yaklaşımlar
 • Acıklı, hüzünlü müzik ve şarkılar
 • İlişkilerin zorla sürdürülmesi

 Merkür Retro Aslan, Jüpiter İkizler ikilisi büyük sözler söylemeye çalışırken, pot kırmana sebep olabilir. 6 Ağustos’a kadar olduğundan fazla görünmeye çalışmak yerine, sade olmak, gerçek düşüncelerini paylaşmak, her türlü abartılı diyalogdan kaçınmak gerekecek. Aksi takdirde kaş yapayım derken göz çıkarmak işten bile değil:)

Ayrıca bu bir ay süresince yaşadığın olaylara biraz daha fazla dikkatini ver, çünkü yaşadığın olaylar düşündüğünden daha derin etkiye sahip olabilirler. İhtiyacın olan huzura kavuşmak için bu bir ay süresince, geçmişten getirdiğin ve şu an içinde bulunduğun şartları yoluna sokmak için uğraşmalısın. Bu sayede hayatına daha fala ışık almış olacaksın!

Daha fazlası Çarşamba akşamı Yeni Ay Seminerinde:)

Sevgi Dolu bir Ay diliyorum

Yurda Hal

Sonbaharda Yeni Eğitim döneminde başlayacak olan Astroloji sınıfları ve Astroloji Danışmanlıkları ile ilgil bilgi almak için astroistanbul@gmail.com adresine yazmanız yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s