Enerjini Yükselt!

Posted on Updated on

Enerjini Yükselt!

Hayata olumlu bakmanın ne kadar yararlı olduğunu artık biliyorsun. Birçok kitap okudun, birçok seminere, eğitime katıldın belki. Her eğitim, her seminer sana bir çok yol gösterdi. Eminim birçoğunu da uyguluyorsun, hayata geçiriyorsun. Buna rağmen zaman zaman zorlandığın, düşüşe geçtiğin oluyordur. Kafanın içi, o gri hücreler sorunların detaylarıyla boğuşurken, tüm bildiklerini uygulamak belki de zor geliyor bazen. Hatta tüm öğrendiklerin aklına bile gelmeyebiliyor. Detaylara boğulmak, her zaman bütünü gözden kaçırmaya sebep oluyor.

Tüm bunları yaşadığında kendine kızma, en tecrübeli olanın da başına gelebiliyor bu. Sonuçta tecrübeli tecrübesiz fark etmez, hepimiz insanız. Benim de başıma geliyor zaman zaman, o kadar detaylara boğulmuş oluyorum ki, bildiğim hiçbir öğreti aklıma gelmiyor o anda. Sanki bunca yıl bu yolda ilerlemeye baş koymamış gibi, sudan çıkmış balığa dönüşebiliyorum.

Bazen ruhsal ve Spiritüel enerjilerle çalışmayı da ihmal ettiğim dönemler oluyor. Zamanım olmuyor gibi bahaneler öne sürebiliyorum kendime. Senin de başına geliyordur… Oysa bu enerjiler çok bir zaman istemiyor, kısacık bir çalışmayla bildiğin tanıdığın gücü kocaman bir enerji topuna çeviriveriyorlar. Bir dakika bile hatırlamak için yeterli.

Enerji çalışması bir dua, meditasyon, ışık imgelemesi, yoga ya da bunlara benzer herhangi bir çalışma olabilir. Önemli olan bu çalışmanın sana vereceği güce, sana vereceği desteğe inanman olacaktır. Bu çalışmalar senin gücünden başka bir şey değil aslında. Sana senin gücünü göstermek için var olan çalışmalardır her biri. Sana Yaradan’la olan bağını hatırlatan çalışmalar…

Ne olursa olsun sıkıntılı dönemlerde bu enerji çalışmalarını hatırlamalısın. Hatırlayabilmek için en uygun yol enerjini ihtiyaç duysan da duymasan da güçlendirmek olacaktır. Kendine gün içinde sana en uygun olan saati belirle, hatta mümkünse saatini kur ve her gün aynı saatte hiç olmazsa bir dakika çalışma yap. Çalışmalarını, yemek içmek gibi günlük hayatının içine sok. Çünkü bu çalışmalar da senin ruhunun, besini. Bu çalışmalar senin zihninin ve bedeninin ruhunla olan bağlantını sağlayan besinler.

Ruhsal çalışmalar, enerji bedeninin gücünü beslemek için yapılan uygulamalar zor gibi görünen olaylara yukarıdan, daha farklı bir gözle bakmanı sağlayacaktır. Labirentin içinde olan ile labirente tepeden bakan olayları farklı görür. Çıkış kapılarına giden yola kolay ulaşır. Bu yüzden enerjini düzenli yükselt ve hayatın karşına çıkardığı labirentlerin içinde gereğinden fazla oyalanma.

Bu yazıyı niye mi yazdım… yukarıda da dediğim gibi, ben de zaman zaman labirentin içine düşebiliyorum ve yukarıdan bakmak aklıma bile gelmiyor. Ancak bu yaz aldığım ve yaz süresince ilk ikisini okumaya fırsat bulduğum, Diana Cooper’ın Spiritüel roman üçlemesi, bana unutturduklarımı hatırlattı. Akıcı ve keyifli bu kitaplar, enerjimle bağlantıya geçmem gerektiğini bana hatırlattı.

Bu kitaplar sırasıyla “Taşların Sessizliği”, “Güç Şifreleri” ve “Işık Ağları”. İlk ikisinden çok memnun kaldım. Sade ve akıcı bu romanlar içinde bulunduğum yolculukta ana yola kilitlenmeme yardımcı oldu.

Eğer enerji çalışmalarını düzenli olarak yapmaya karar verdiysen, 16 Eylül 2012 günü Başak Burcunda Yeni Ay var. Sana ihtiyacın olan gündelik disipline destek olacaktır. Yeni Ay gününden itibaren sana uygun bir saatte her gün kısacık bile olsa çalışmanı yap. İhtiyacın varsa, saat kurmayı da unutma!

Sevgiler

Yurda Hal

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s