Bu Gece! Ay – Plüton – Chiron

Posted on Updated on

15.09.2012 saat 00.39’da, yani bu gece yarısını (Cuma gecesi) biraz geçince, iyice kapanmakta olan Ay, Plüton ile üçgen, Chiron ile karşıt açı içinde olacak.

Ay kapanmakta olduğu için sonlanmakta olan konuları temsil ediyor şu an. Başak burcunda ilerlediği için gündelik hayatı etkileyen konular, yani sağlık, çalışkanlık ve iş ile ilgili konularla yakından alakalı. Öyleyse kapanmakta olan konuları bu alanlarda arayacağız. Bir dönem bitmekte ve yeni bir döneme alan açmakta. Bu kapanış süresi 16.09.2012 saat 05.10’da Yeni Ay gerçekleşene kadar sürecek. Yani önünde yaklaşık 1,5 günlük bir zaman var.

Bu gece gerçekleşen Ay Plüton üçgeni ile Ay Chiron karşıtlığı bu sonlanma etkisine hız kazandırmakta. Bir yandan sana bazı konuların/olayların son dönemde ısrarla bittiğini ve seni zorladığını hatırlatan, seni sıkıntıya sokan Plüton enerjisini hissedeceksin, diğer yandan ise Ay’ın Chiron ile olan karşıt açısı bu konuların sana nasıl acı verdiğini, seni hangi kısır döngülere soktuğunu, acı bağımlılığını hatırlatacaktır.

Peki, hayatına yeni soluk getirebilmek ve bu üç gök cisminin etkisini kullanarak için neleri hayatından çıkarmalısın?

Gece (bu gece) saat 00:00’dan itibaren kendine bir saat kadar zaman ayır. Zaten o saatte pek rahatsız eden de olmayacaktır. Saat 00.39’a kadar en yukarıda saydığım konularla ilgili nelerin kullanım tarihi geçmiş, onları bir düşün. Aklına gelenleri bir listeye sırala. Saat 00.39’da kısaca gözlerini kapa, düzenli olarak sakin nefes al ve ver. Listede yazdıklarına odaklan. Hangisi ön plana çıkıyor? Hangisi sana acı veriyor? Israrla beyninin içinde dönen, rahatsız eden, bırakamadığın alışkanlığın, kısır döngün, dibe çeken ve sonuç vermeyen tekrarların neler? Eskiden sana fayda sağlayıp da artık aynı faydayı getirmeyen ezber alışkanlıkların hangisi?

Sadece beş dakika odaklanman yetecek. Ön plana çıkanları meditasyondan sonra tekrar bir kâğıda yaz. Ardından listedeki her maddeyi tek tek güler bir yüzle oku ve imgende her maddeyi bir sabun köpüğüne yerleştirip boşluğa yolla. Gözden kaybolana kadar uzaklaştığını imgele. Tüm maddeleri uğurladıktan sonra, yeni ve temiz bir kâğıt al. Bu kâğıda uğurladıklarının yerine koymak istediğin yeni oluşumları yaz. Konu yine sağlık, çalışkanlık ve iş ile ilgili olsun. Çok isteyip başlamaya cesaret edemediğin bir iş, sağlığın için almak istediğin fakat ihmal ettiğin kararlar, gündelik disiplinini artıracak özellikler veya davranış biçimleri gibi konular olabilir mesela. Ya da yepyeni bir çalışma veya iş arama stratejisi olabilir. Bu kâğıdı yeni Ay zamanına kadar sakla ve Yeni Ay saati al ve oku. Kendini yeniden programla.

İşte bu kadar Gökyüzündeki Açı sana, bana, hepimize şimdi böyle bir fırsat sunuyor. İhtiyacın varsa, değerlendir. Ben bu gece tam da yazdığım saatte bu çalışmayı yapıyor olacağım. Birlikten kuvvet doğar. Sen de bulunduğun mekândan bu çalışmaya katılırsan, enerjiyi yükseltmiş oluruz.

Sevgiler

Yurda Hal

Bu Gece! Ay – Plüton – Chiron’ için 3 yanıt

  belma said:
  14/09/2012, 21:05

  ya ısrarla sonlanmakta olan şeylerin sonlanmasını istemiyorsak?? ne yapacağız ??

  Yasemin Balc said:
  15/09/2012, 00:59

  Teekkrler Yurda,

  ok doru bir zamanda geldi 🙂

  Vahide Bilgi Erdin said:
  15/09/2012, 02:09

  Sevgili Yurdahal, sonsuz teşekkür… Varlığın ve bilgiyi cömertçe paylaşımın benim için büyük bir ödül. Evet, birinci evimdeki Jüpiter’ime bir kez daha teşekkür ediyorum. Onun büyük hediyelerinden birisi de sensin. Bu yazılar
  etrafa saçtığın peri tozu gibi;her seferinde zamanında, her seferinde gerçekten işe yarayan kesin çözüm kıvamında… Sayende içinden geçtiğimiz zaman kalitesi pırıl pırıl…Cömert kalbinin yansımaları bunlar ve yeniden sonsuz teşekkür…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s