Başak Burcu Yeni Ay Yazısı

Posted on Updated on

16 Eylül 2012 Sabaha karşı, saat 05.10’da Başak burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Başak burcu sadeliğin, yararlılığın, çalışkanlığın sembolüdür. Hayatında düzene, sadeliğe, çalışmaya, faydalı olmaya ihtiyaç duyduğun alanlara eğilmek bu Yeni Ayın temalarından olacak. Ayrıca, iş ortamın, işinin gündelik düzeni, iş arkadaşlarınla olan ilişkilerin, yeni bir iş kurma niyetin, işini daha ön plana çıkarmak için el atman gereken konular, sağlığın (özellikle sindirim sistemin ve bağışıklık sistemin) da ilgi bekliyor olacak. Sen de bu konulara ağırlık vererek hayatında ihtiyacın olan taze enerjiden faydalanabilirsin.

Başak burcu Yeni Ay’ı aslında bereketli hasat zamanını sembolize eden Başak burcunun çekirdek enerjisini içinde taşır. Bereket çalışkanlık ister. Belki sen, belki annen, bu dönemin ruhunu iyi biliyor olabilirsin. Her türlü sebze, meyve ve tahıl bolluğu çalışmayı beraberinde getirir. Salça, tarhana, konserve hazırlama dönemidir bu. Kazanlar kurulur, ateşler yakılır, bereketli toprağın sunduğu nimetleri koca kış kullanabilmek için iş başına geçilir. Merkür yönetiminde olan Başak burcu, Bu dönemde Merkür’ün pratik, düzenli, iş bitirici ve becerikli yanını temsil eder. Akıl iş başındadır ve bilgi ellerinle emeğe ve hamaratlılığa dönüşerek birçok iş bitirir.

Ya okul dönemi… Çocuklar yeni ilk defa okulla tanışıyor olur ya da koca yaz unuttuğu okul ortamına alışmaya çalışır. Onlar da hem aklın, hem de bedenin iş başında olduğu bir döneme geçiş yaparlar Başak burcu zamanında.

Başak burcu Yeni Ay’ı gelince sen de gözünün önüne bu hareketliliği getir. Aslan burcu döneminin verdiği rehaveti, ağırkanlılığı, keyif düşkünlüğünü artık kenara bırak. Şimdi çalışmalısın. Kış için birikim yapmalısın.

Ben hep elementleri de dikkate alırım. Bir elementin burçları birleriyle uyumlu ilişki içindedir ve birbirini destekler. Başak Burcu Yeni Ay’ı ile harekete geçireceğin her şey, Oğlak burcu (Aralık/Ocak) döneminde sana kazanç sağlayacaktır. Kışın rahat etmek isteyen şimdi çalışmaya başlamalıJ

Ağustos böceğinin karıncaya dönüşmesi gibi, sen de rahat köşenden kalkıp, plan program yapmalısın.

Şunu unutma Başak burcunda dikkat etmen gereken önemli bir detay var. İşlerini planla ve sırayla ele al. Bir iş bitmeden diğerine başlama, ancak bunu yaparken bütünü de gözden kaçırma. Daha başka işlerin olduğunu hatırla ve onlara da zaman kalması gerektiğini unutma.

Ayrıca yarın kısmi oruç tut, bedenini arındır. Sindirim sistemini rahatlat. Detoks etkisi olan çaylar iç, bedenini yeni döneme hazırla.

Yeni Ay ile birlikte dilek veya niyette bulunmak istersen odaklanacağın konular şunlar olabilir:

İşte başarı, yeni bir iş kurma, disiplin ve organizasyon yetileri, pratiklik, becerileri geliştirme, gündelik hayatı düzene sokma, sağlığını düzeltme, iş ortamını yenileme

Tam Yeni Ay saatinde kalk ve niyet et.

Sevgiler

Yurda Hal

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s