21 Ağustos saat 04.44’teki Dolunay Çalışması (Dün bahsettiğim çalışmanın detayları)

Posted on Updated on

Dün bahsettiğim çalışmanın detayları:

Resim kaynak: architectsofanewdawn.ning.com

21 Ağustos 2013 saat 04.44’teki Dolunay Çalışması

Dolunay için bir çalışma önereceğimden bahsetmiştim.  Yazının üzerinde bulunan resmi internetten şu linkten  buldum  : architectsofanewdawn.ning  ve çalışmamız için ilham kaynağı olacağını düşündüm, çünkü birlikten kuvveti doğuracağız bu sabaha karşı 🙂 . Aşağıda önereceğim bir çalışmayı paylaşacağım, ancak dün de yazdığım gibi, illa bu çalışma olmak zorunda değil. Her birimiz hür irademizle kendimize en yakın çalışmayı veya ibadet şeklini seçebiliriz. Kova burcu da hür iradeye özgürlük demek değil midir zaten 🙂 Namaz kılabilir, dua edebilir, sevdiğimiz bir meditasyonu uygulayabiliriz.

İşte çalışmamız:

Ön aşama: Dolunay çalışmamıza veya duamıza başlamadan önce hazırlık yapalım. Mümkünse kısacık bir süreliğine duşa girip çıkalım veya abdest alalım veya tüm eklem bölgelerimizi, göbeğimizi, başımızın tepesini ve ensemizi su ile serinletelim. Ardından rahat edeceğimiz kıyafetler giyerek kendimizi çalışmamıza hazırlayalım.

Ne dileyeceğimize karar verelim. Net olalım. Kafamızda netleşmemiş olan, “o mu olsa, bu mu olsa” gibi çelişkiler içeren dileklerimiz yeterince olgunlaşmamıştır ve boş yere kafamızı karıştırırlar. Bu tür olgunlaşmamış dilekler hep şüphe ve endişe taşırlar, sonuca ulaşamazlar. Bu yüzden dilek ve niyet ritüellerinizde, çalışmalarınızda istediğinizden emin olduğunuz niyetler olmalı. Dolunay zamanı doğum anı süreci gibi olduğundan kısa vadede gerçekleşmesini istediğiniz dilekler için daha uygundur. İçiniz istemeli, diliniz değil! Ayrıca içinizin istediğinin sizin hayrınıza olması da önemlidir. Hayır derken kastettiğim neticenin ruhsal planınıza uygun olmasıdır. Bazen bir dileğin gerçekleşmemesi bile uzun vadede mutluluk getirebilir. Bir kadına sadece doğum anında acı çekeceği, sancılanacağı süreç gösterilse ve o  kadın da bir olma/hamilelik/ doğan çocuktan bihaber olsa, o sancıyı çekmek ister mi? Bir şeylerin bizi üzmesinin sebebi de büyük bir sahnenin kısacık bir anına odaklı kalıp sonrasını görmememizden kaynaklanır.  Tablonun bütünü hayırdır 🙂

Dileğinizi veya dileklerinizi kesinleştirip, netleştirdikten sonra oturup onları bir kâğıda yazın. Yazdıklarınız muhakkak şimdiki zamanda gerçekleşmiş halde olmalı. Mesela “ her ay xxx TL kazanıyorum ve işimi seviyorum. Çalışmak beni mutlu ediyor!” veya “ Evliyim ve mutlu bir yuvam var!” veya “ Beni geliştiren ve mutlu eden ruhsal deneyimler yaşıyorum!” veya “ Hayatımı özgürce sürdürebilecek tüm donanıma sahibim!” veya “ xx model arabamı hayatımı kolaylaştırmak için kullanmaktan mutluyum!” gibi.

Dolunay Hava elementinde olduğu için dilek ve niyetinizi çalışmaya başlamadan önce en az üç kez sesli bir şekilde okuyun. Kulaklarınız okuduklarınızı duysun, içiniz hissetsin. Ardından çalışmaya başlayabilirsiniz.

Çalışma: Dolunay saatinden 10 dakika önce çalışmaya başlayacağız, yani saat 04.34’te. Çalışmada rahat bir şekilde yere uzanabilir veya bağdaş kurup oturabilirsiniz.  Gözlerinizi kapatıp yavaş ve derinden nefes alıp vermeye başlayın. Dikkatinizi bir süreliğine nefesinize verin. Zihninizin yavaş yavaş boşalmasına izin verin.

Şimdi dünyanın atmosferinim dışında bağdaş kurarak oturduğunuzu imgeleyin. Sağınız, solunuz sizin tanıdığınız, tanımadığınız sevenlerinizle dolu. Hep birlikte el ele olduğunuzu imgeleyin. Nefesinize odaklanın. Her nefes alışınızda kalbinize bembeyaz ışık dolduğunu ve her nefes verdiğinizde ise kalbinizden dünyayı sarmalayan bir ışık yayılsın. Sizinle birlikte el ele tutuşmuş tüm insanlarla birlikte nefes alıp verdiğinizi, hep birlikte bir olup dünyayı ışığınızla aydınlattığınızı imgeleyin.  Tek nefes tek kalp atışı, büyük bir birlik! Hep birlikte dünyayı sevgi ile sarmaladığınızı imgeleyin. Birkaç nefes daha alıp verdikten sonra dileklerinizi zihninizden geçirin ve kalbinizden çıkan o bembeyaz saf ışığın yaratıcılığı ile dileklerinizin vücut bulduğunu imgeleyin. Kendinizi dileğinizi yaşarken imgeleyin.

Daha sonra evimiz yuvamız olan dünyamıza biraz daha ışık göndermeye devam edin. Işıl ışıl aydınlandığını imgeleyin. İçinizden teşekkür edin ve gözlerinizi açın. Hemen yerinizden kalmayın biraz öylece huzur içinde kalın. Daha sonra dileklerinizi yazdığınız kâğıdı yakın gitsin.

Sözün özü; bu tür çalışmaları dikkatimizi ve odağımızı artırmak için yaparız. Gücümüze, saflığımıza ve temizliğimize, vicdanımıza güveniyorsak, içimizden geçirmemiz bile yeterli olacaktır.

 

Bu gece (21 Ağustos 2013 türkiye saati ile saat 04.44’te ) buluşmak üzere…

 

Sevgiler

Yurda Hal

21 Ağustos saat 04.44’teki Dolunay Çalışması (Dün bahsettiğim çalışmanın detayları)’ için 6 yanıt

  kumru said:
  20/08/2013, 16:53

  paylaşımınız için canı gönülden teşekkürler..

  Ebru Baykal said:
  21/08/2013, 10:55

  Emaılınızı yenı okudum. Bu ımgeleme calısmasını yapmak ıcın cok mu gec?

  Ebru BAYKAL
  Proje Müdürü

  Afrika Han İşletmeciliği Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.
  Eski Büyükdere Cad. Yeşilce Mh. Destegül Sk,
  Çınar Plaza No:1, 34418 4. Levent, Istanbul

  Tel: +90 212 316 66 00 Direk hat: +90 212 316 66 24
  Gsm: +90 530 284 88 12 Fax:+90 212 316 66 05

   Yurda Hal responded:
   21/08/2013, 10:58

   Herşeyden önce niyet önemlidir. Hemen çalışmanızı yapın bence.

  how to cancel google plus account said:
  26/06/2014, 08:11

  Normally I do not learn post on blogs, but I wish to say that this write-up very pressured
  me to check out and do so! Your writing taste has been surprised me.

  Thanks, quite nice post.

  Www.Gaiaonline.Com said:
  01/07/2014, 18:49

  Having read this I believed it was rather enlightening.
  I appreciate you spending some time and energy to put this short article together.
  I once again find myself spending a significant amount of time both reading and commenting.
  But so what, it was still worth it!

   Yurda Hal responded:
   01/07/2014, 18:57

   Thank you very much for your kind words. Do you understand turkish or do you translate the texts with google translate?

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s