Galaksi Rehberi – 01 Eylül 2014 – 07 Eylül 2014 Haftası

Posted on Updated on

 

uyku

Sonbahar eşikte! İkizler, Başak, Yay, Balık değişken burçları bir şeylerin bittiğini anlatır bize. Sonlanma enerjisi Doğum enerjisine gebedir. İçinde bulunduğumuz Başak burcu dönemi en bereketli sonlanma dönemidir. Hasat toplanmıştır, yaz bitmek üzeredir ve sonbaharın rüzgarları başımızın üstünde uçuşmaya başlar. Telaş çoktur… İş… Okul… Taşınmalar…

Bu hafta Venüs’ün de Başak burcuna girmesiyle sonbaharın rengarenk dünyası da bilimle buluşmaya hazırlanacak.

Bakalım bu hafta bizleri neler bekliyor…

 

Haftanın Öne Çıkan Açıları

 • 02.09.2014 saat 08.37’de Merkür Terazi burcuna geçiyor.
 • 03.09.2014 saat 19.04’te Güneş Plüton üçgen açısı (etkisi 02-04 Eylül 2014 arası)
 • 05.09.2014 saat 20.06’da Venüs Başak burcuna giriyor

 

Haftanın Ay Hareketleri

 • 01.09.2014 saat 18.39 – 20.16 arası Ay Akrep’te boşlukta
 • 01.09.2014 saat 20.16 Ay Yay burcuna geçiyor büyüyen fazda
 • 03.09.2014 saat 21.06 – 04.09.2014 saat 01.14 arası Ay Yay’da boşlukta
 • 04.09.2014 saat 01.14’te Ay Oğlak burcuna geçiyor büyüyen fazda
 • 05.09.2014 saat 18.08 – 05.09.2014 saat 02.58 arası Ay Oğlak’ta boşlukta
 • 05.09.2014 saat 02.58’te Ay Kova burcuna geçiyor büyüyen fazda
 • 07.09.2014 saat 20.18 – 08.09.2014 saat 02.46 arsı Ay Kova’da boşlukta

 

 Haftalık Astrolojik Etkiler

Genel:

Merkür’ün Terazi burcuna geçmesiyle birlikte iyimserlik ve diplomasi cümlelerimizde yerini bulacaktır. Konuşmalarımız daha özenli, ses tonumuz daha ılımlı olacağız. Bu ılımlı ve uyumlu Merkür evliliğimizde, ikili ilişkilerimizde, ortalıklarımızda da dengeyi koruma arzusu içinde olacağımızı ve bunu sözlerimize de yansıtacağımızı söylüyor.  Zaten bu hafta içinde Venüs de abartıyı seven Aslan burcundan çıkıp daha dingin ve sakin, mantığı elden bırakmayan Başak burcuna geçecek.

Açıkçası, bu iki etki sayesinde hafta sonuna doğru her alanda ilişkilerimizi derleme ve toparlama fırsatı bulabiliriz. Eğer herhangi bir konuda, herhangi biriyle uzlaşmaya ihtiyacımız varsa, Cuma gününden itibaren harekete geçmeliyiz. Tabii ki önümüzdeki hafta da bu enerjiler devam edecektir.

Etkisi tüm haftaya yayılan Güneş Plüton üçgeni genel olarak enerjimizi yükseltecektir. Buna ilave olarak Merkür ve Venüs’ün etkilerini de göz önünde bulundurursak, Güçlü, realist ve tatlı dilli olma fırsatımız var demektir.

Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile birlikte, gündelik bütçemize de çeki düzen verebiliriz hata sonundan itibaren. Gerekli masraflarımız ve gereksiz harcamalarımız ve net gelirimiz arasındaki olası uyumsuzluğa gayet mantıklı ve gerçekçi bir gözle bakabilir, gerekli düzeltmeleri yapabiliriz.

Genel olarak hedefe odaklı, detayda kaybolmamaya özen gösteren, çalışkan ve verimli bir hafta bizleri bekliyor.

 

01.092014 Pazartesi:

Bugün Ay’ın Mars (kavuşum), Venüs’le (kare) ve Merkür (sekstil) açıları gerçekleşecek.  Öğlene kadar her ne kadar insan ilişkilerinde ağzımızın tadı pek yerinde olmasa bile, bir konuya odaklanmak, detaylı ve uzun süre çalışmak, kısacası iş bitirmek mümkün olacaktır.  Riskli işleri, tartışmaya sebep olabilecek konuları ertelemeye bakın. Daha çok kendi başınıza yapabileceğiniz işlere odaklanın. Yakıcı, kesici nesnelerle daha dikkatli olaya çalışın.  Akşam saatlerinde gerçekleşecek olan Ay Merkür açısı iletişimi artıracak, öğlene kadar ilişkilerde bizi geren enerjiyi biraz hafifletecektir. Önemli işlerinizi akşam saatlerine bırakmayın. Akşam saatlerinde sosyal olmaya vakit ayırın.

02.09.2014 Salı:

Merkür’ün Terazi’ye geçmesiyle birlikte hem ilişkilerinizde, hem iletişiminizde denge arayışı ve uyum beklentisi artacaktır. Ay’ın Neptün’e kare açı yapacağı sabah saatleri ise hayal âleminden kopmayı zorlaştıracaktır. Yine aynı etki sabah saatlerinde yapılan işlere yeterince odaklanılamayacağı, konsantrasyonun eksi olacağı şartları getirecektir.  Daha sonra öğle saatlerinde ortaya çıkan Ay Güneş karesi ise huzursuzluğu v gerginliği tetikleyebilir. Öğleden sonra ise günü Ay’ın Jüpiter ve Uranüs’e üçgen açısı ile tamamlayacaksınız. Öğleden sonradan itibaren daha şanslı, daha yaratıcı olabilir, hatta belki de farklı bakış açınızla önemli bazı sorunlarınızı çözebilirsiniz.

03.09.2014 Çarşamba:

Bugün iki güzel açı güne damgasını vuracak. Tüm gün etkili olacak olan Güneş Plüton üçgeni içinizdeki gücü açığa çıkaracaktır. Çalışkan ve iyimser enerjiyle hem güçlü hissedecek, hem de bu gücü olumlu işlere çevirme fırsatı yakalayacaksınız. Hayatınızın yönetimini bugün elinize alın ve bu güzel açıdan olumlu bazı sonuçlar elde etmeye çalışın. Öğleden sonra daha belirginleşen ve akşama doğru gerçekleşecek olan Ay Venüs üçgeniyse rahat ve huzur arayışı ilişkileri olumlu etkileyecektir. Güzel sohbetler, heyecanlı ve aşka dönüşmeye hazır zemin yaratabilirler. Keyifli bir akşam.

04.09.2014 Perşembe:

Güne sabaha karşı gerçekleşecek olan Ay Merkür karesinin gergin enerjisiyle başlayabilirsiniz. Her ne kadar arka planda gerginlik olsa da, bu sayede işlere ciddi asılabilecek, hatta bazı problemleri çözebilecek enerji yanı başınızda olacak. Günün ilerleyen saatlerinde Ay’ın Neptün, Plüton ve Güneş’le yapacağı güzel açılar ise şans faktörünü yükseltirken, iletişim gerektiren ortamlarda alınganlıktan uzak her detayı konuşabilme fırsatı yakalayabilirsiniz.

05.09.2014 Cuma:

Sabaha karşı Ay Uranüs karesi ile günaydın dedikten sonra, elinizden geldiğince işe verin kendinizi sabah saatlerinde birden fazla işi aynı anda yürütebilecek ve yine de yorulmayacaksınız. Öğleden sonra ise Ay Satürn ve Mars ile sekstil açı içinde olacak. Mars bedensel kuvvetinizi artırırken, Satürn’de bu gücü sorumluluklarınız için kullanabileceğiniz uygun zemini hazırlayacaktır. Akşam saatlerinde Venüs Başak burcuna girecek ve bir süreliğine ilişkilerde mantık, kalbin önüne geçecektir. Venüs Başak dönemleri genellikle evi düzenleme, sonbahara hazırlama sürecine yardımcı olur. Venüs Başak burcuna geçince, biz de belirgin bir şekilde giyim tarzını değiştiririz. Bir anda iş ortamına uygun, daha pratik, sade, fakat bir o kadar düzenli ve ciddiyet taşıyan kıyafetler ilginizi çekmeye başlayabilir.

06.09.2014 Cumartesi:

Genel olarak Ay Kova enerjisini hissedeceksiniz. Öğle saatlerinde gerçekleşecek olan Ay Merkür üçgeni zihinsel açıklık, hızlı düşünme ve anlama kavrama gibi özellikleri ön plana çıkarır.  Gündüz saatleri genel olarak keyifli geçecek diyebilirim. Hız ve hareket güne damgasını vuracaktır. Yeni kişilerle tanışmak, fikir alışverişi yapmak da bugün öne çıkan enerjiler arasında. Akşam saatlerinde ise büyük beklentiler hayal kırıklıkları ile sonuçlanabilir. Beklentilerinizi küçük tutarsanız, eğleneceğiniz ve keyifli geçireceğiniz bir akşam olabilir. Aman dikkat, sofralar abartılı, iştah büyük olabilir… Havada abartı var.

07.09.2014 Pazar:

Sabaha karşı, henüz uykudayken Ay Uranüs sekstili karşılayacak sizi, sabah kalktığınızda rüyanızı hatırlıyorsanız eğer kenara not edin, çünkü içinde size faydalı olabilecek çözümler barındırıyor olabilir. Sabah kalkar kalkmaz (07:00’den önce) meditasyon yaparsanız, bazı cevaplara ulaşabilirsiniz. Sabah saatlerinde ise öğlene kadar Ay Satürn karesi etkili olacak. Modunuz düşebilir, ancak olaylara farklı bakış açılarıyla yaklaşabilirseniz sorunları avantaja dönüştürebilirsiniz. Bu açı ilişkileri olumsuz etkileyebilir. Akşam saatlerinde gerginlik, dik başlılık ve ağız dalaşı olabilir. Bunu engellemek istiyorsanız, alın kâğıdı kalemi elinize ve gelecek hedeflerinizi yazmaya başlayın. Ve yazarken cesur olun, çünkü yazdıklarınız sizi dönüştürebilecek gücü anın içinde barındırıyor olacak. Yazmaya başlamak için saat istiyorsanız: 20.00-21.00 arasını tercih edin.

Güzel bir hafta olsun

Sevgilerimle Yurda

Galaksi Rehberi – 01 Eylül 2014 – 07 Eylül 2014 Haftası” için bir yanıt

  Huriye Bulut said:
  06/09/2014, 00:24

  cok guzel her zaman boyle aciklamali yazabilseniz ne iyi olur tesekkurler

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s